FAVORİT DEBRİYAJ BASKI BALATA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT DEBRİYAJ BASKI BALATA

İleti KATARİN » 21 May 2008, 01:57

Arkadaşlar baskı balatayı taktırdım.70 parça 80 işçilik toplamda 150 ytl harcadım şimdi surun yok vitesler harika debriyajda yumuşak.Üzerinden çıkan set MAPA yerli malı imiş .Bneden önceki sahibi ne zaman taktırdı bilemiyorum.

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 21 May 2008, 02:02

siz ne taktırdınız bide nerede yaptırdınız
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti KATARİN » 21 May 2008, 02:15

Taiwan malı set idi.çin malı ile yan yana koydum amatör gözüm ile aradaki farkı görebildim.Zaten bikaç ay önce çin malı amartisör faciası yaşamıştım.Sitede okudunsa yazmıştımda ve tövbe ettim çin malı kaşık bile almam diye.Tamam taiwanlılarda çekik gözlü çinliler gibi ama kullanılan malzeme  kendini gösteriyordu.Şimdilik çok memnunun umarım yanlış seçim yapmamışımdır.İşçiliği ise Kıyıboyunda harun ustada yaptırdım.Nakitim yoktu aybaşında gidip hesap kesiminden sonra kart çektireceğim.Confused

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 21 May 2008, 02:16

İkimizde adanalıyız ben adana da 30 ytl ye şanzıman indirip baskı balatayı değiştirecek bir usta olduunu sanmıyorum.parçayı ucuza alıp kalteli olarak sana gösterip işçilikten yine vurgunu vuracaklardır senin tlf ettiğin yer.

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 21 May 2008, 02:21

ben asri mezarlık tarafında bi yer var orayı aradım baya büyük bi yer servis gibi skoda audi wv ye bakıomuş benden önceki sahibi oraya götürümüş aradım abi istersen sen al gel dedi en kalitelisi 120 lira dedi orjinal dedi 30 lirada değişim dedi adam walla
bu arada kıyı boyunda özen köprüsü ne yakın bi yerde skoda cı var ora bana ii kazık attı bidaha gitmicem
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti KATARİN » 21 May 2008, 02:28

İlginç 30 ytl ye hemde önden çekişli bi arabanın şanzımanını indirecekler Confused sabah 8,30 da başladılar 1 usta 2 çırak tam tamına 11,30 da bitti 3 saat uğraştılar gözümn önünde.Valla 30 ytl bedava.
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 21 May 2008, 02:32

Bende duydum dediğin yerde bi skodacı ama bilmiyorum nerde.Ben 5 yıldır aynı tamircime gidiyorum.Gözlemlediğim kadarıyla iyi usta sadece parayı benden daha çok seviyorBig%20smile Ama bu balata olayında bana güzel kıyak yaptı.k.kartının hesap kesimine 15 gün kala ameliyat oldu favo.ayın birnde cektirsem 45 günde ordan var bu sıkışık dönemimde bana 60 gün süre tanıdı.ALLAH razı olsun.
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 22 May 2008, 17:09

arkadaslar şimdi favo nun baskı balata degısımı işçilk dahıl fıyatı nasıl olmalı?

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 22 May 2008, 18:39

[quote="KATARİN"]

Taiwan malı set idi.çin malı ile yan yana koydum amatör gözüm ile aradaki farkı görebildim.Zaten bikaç ay önce çin malı amartisör faciası yaşamıştım.Sitede okudunsa yazmıştımda ve tövbe ettim çin malı kaşık bile almam diye.Tamam taiwanlılarda çekik gözlü çinliler gibi ama kullanılan malzeme  kendini gösteriyordu.Şimdilik çok memnunun umarım yanlış seçim yapmamışımdır.İşçiliği ise Kıyıboyunda harun ustada yaptırdım.Nakitim yoktu aybaşında gidip hesap kesiminden sonra kart çektireceğim.Confused

[/QUOTE]

YALNIZ DOSTUM BEN BU İŞİ YILLARDIR YAPIYORUM TAİWAN MALI SETE HİÇ RASTLAMADIM..Bİ ARA KOREDEN BEYAZ KUTUDA VALEO GELMİŞTİ O KADAR..SANA VERİLENİN MARKASINI SÖLE SANA NE MALI OLDUĞUNU SÖLEYİM..YÜZDE 90 DA ALDIĞIN ÇİN MALIDIR.ÇÜNKÜ ÇOĞU ESNAF ÇİN MALI DEMEY KORKUYOR TAİWAN DİYOR..ÇİN MALININ 3-4 KALİTESİ VAR..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 May 2008, 18:43

yahu bu parçaların  şöyle  almanı   italyanı  falan  yokmu Unhappy

ne yapıyorsa  uzak doğu  yapıyor.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti by wodoo » 22 May 2008, 18:43

[quote="aymanlı"]

arkadaslar şimdi favo nun baskı balata degısımı işçilk dahıl fıyatı nasıl olmalı?

[/QUOTE]

ortalama 200 ytl olmalı bizde daha yeni değiştirdik

orjinal alman sachs marka baskı balata seti 110 ytl el emeğide 80 ytl verdik toplam 190 ytl tuttu ama 50 ytl yede baskı balata seti var tabi ama biz almadık...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti parsanoto » 22 May 2008, 18:46

[quote="AhmetH"]yahu bu parçaların  şöyle  almanı   italyanı  falan  yokmu Unhappy

ne yapıyorsa  uzak doğu  yapıyor.

[/QUOTE]

BUNDAN 6-7 SENE ÖNCESİNE KADAR MEKANİK PARÇALARIN YAN SANAYİSİ İTALYADA YAPILIYORDU,SONRA ÇİN KEŞFEDİLDİ VE BÜTÜN İTHALATÇILAR,İMALATÇILAR ÇİN E KAYMAYA BAŞLADI..

YALNIZ MEKANİK VE DABRİYAJ OLARAK ALMAN MALLARIDA MEVCUT..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 May 2008, 18:54

evet  maliyetler ucuza  geliyordur  malum...

fakat  dediğiniz  gibi  kalite  kalite  marka var  ve  bunları  tam  bilmiyoruz.

sizin  gibi  bu  işi  yapan  üyelerimiz  bize   marka tavsiye etse  nasıl  olur ?

ben  bunun  konusunu  açmıştım   yan sanayide hangi  markalar  gibi  bişeydi..

mesela  yarın  öbür gün motor  yapmak  istesem   kalitesine  göre  ne  gömlekleri  biliyorum  ne  pistonları ne segmanları..

kaç  yerden  keçeler eskidi  arabamda  elletmeye  korkuyorum..  üzerinde  çek gumokov marka  çıkıyor..  yeni  parça  taksam  biliyorum   1-2  seneye  sertleşecek ...

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti aymanlı » 22 May 2008, 19:25

[quote="by wodoo"] [quote="aymanlı"]

[/QUOTE]

ortalama 200 ytl olmalı bizde daha yeni değiştirdik

orjinal alman sachs marka baskı balata seti 110 ytl el emeğide 80 ytl verdik toplam 190 ytl tuttu ama 50 ytl yede baskı balata seti var tabi ama biz almadık...
[/QUOTE]

tesekkulr
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 22 May 2008, 19:32

motor malzemesinde piston segman gömlek olarak  tavsiye etceğim 2 marka var..insanların kesesine göre..biri yenmak marka diğeri goetze..goetze ile ynmak arasında çok fiyat farkı var ama yenmak da çok kaliteli bi mal..şu an yerli üretim araçların çoğuna montaja mal veriyolar..bunlar dışında çin malları var,çok kaliteli bi marka olan kolben schmıdt var ama piyasada kolben adında taklidi var..çin malı piston kitlerini tavsiye etmem..

keçelerin orjinali doğru sölemişsin gumokov..ama şu anda skt marka yerli üretim keçeler var kesinlikle çok kaliteli özellikle viton lu olan keçeleri ısıya dayanıklı olan..öntakım malzemlerinde sismak marka kaliteli ürünler yapıyor..

ben burda marka konusunda merakı olanlar elimden geldiği kadar bilgilendiririm soru soruldukça..

şunu da sölim çinden de çok kaliteli mallar geliyor,çinde ne kadar para verirsen ona göre mal veriyolar..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir