ARAÇ ARAZA VE MALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ ARAZA VE MALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 16:19

ARAÇ ARAZA VE MALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM RİCA ETSEM ZAMANINIZ VARSA BU KONUYLA İLGİLENEN ARKADAŞLAR (SERVİSLER YADA TAMİRCİLER) BENİ YÖNLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM VE İŞ YERİ ADRESLERİNİZİDE GÖNDERİRSENİ TABİKİ ANKARADAKİLER DİĞER ARKADAŞLARDAN DA BEKLİYORUM BAŞINA GELEN YADA ANLAYAN

1- ARAÇ MOTORU YENİYAPILDIĞI HALDE ARAÇ DÜZDE 100 KM HIZI GEÇMİYOR

* BUJİLER, HAVA FİLTRESİ, DİSBİRİTÖR KAPAĞI, BUJİ KABLOLARI,  DEĞİŞTİ VE KARBÜRÜTÖR AYARINA BAKTIRDIM GÜZEL OLDUĞUNU SÖYLEDİLER, ARAÇ 200-250 CİVARI YAKIYOR

2- ARACIN TEKERLERİNDEN UĞULTU GELİYOR DÜZDE GİDERKEN DAHİ VİRAJLARDA ARTIYOR.

* BEN RULMANLARDAN ROD DAN ŞÜPELENİYORUM

3- ARAÇTA 195/45 R 15 HIZ LASTİĞİ VAR ÇOK YAKMASININ SEBEBİ BU OLABİLİR AMA YİNEDE FAZLA VE ARACIN GİDİŞİNEDE ENGEL OLABİLİR AMA BU KADAR DEĞİL DAHA ÖNCE DÜZ YOLDA 150 KM HIZA ÇIKABİLİYORDUM.

4- BASKI BALADA YAKLAŞIK 4000 KM KOMPLE DEĞİŞTİ ORGİNAL GERMANY

BU AKSİLİKLERİ BİR AN ÖNCE DÜZELTEMEZSEM SATICAM CANIMA TAK ETTİ

BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER   

ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 08 Haz 2008, 16:24

Aracınızın temel özellikleri nedir? Bilgi vermek için değil bilgi edinmek için soruyorum.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 16:27

1994  FAVORİT GLX   95000KM

ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 08 Haz 2008, 17:00

çok garip

bu arada tüp mü benzinmi kullanıyosunuz

distürbitör kapağı demişsiniz ama tevzi makarasında da sorun olabilir ucuz bi parçadır

benzinde kullanıyosanız aracınızın siyah duman atıp atmadığına bakın olaki atıyosa çiğ yakıyodur ve çekiş düşer hızlı gitmez nekadar da bassanız bunun için karbüratör temizliği gerekir avans ayarı, subab ayarı ister bu ji ve buji kabloları önemli bosh marka buji olmalı ve kabloların iletkenliğinin iyi olması lazım yanlış kablolar sorun yaratır

ayrıca 1,3 bi arabada 15 lik jantlar arabayı yorar

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 17:25

ARAÇ LPG Lİ BENZİNDEDE DENEDİM ÇEKİŞİNİ BİRŞEY FARKETMEDİ
BUJİLER BOSH MARKA KABLOLAR DA YENİ AMA SKODA SERVİSİNDEN ALMIŞTIM EN İYİSİ DİYE VERMİŞTİ SÖKTÜKLERİM ONDAN DAHA KALİTELİ DUTUYORDU ESKİ BUJİ KABLOLARIYLADA DENEDİ O DA ÇARE VERMEDİ

AVANS AYARINDA BİR PROBLEM YOK GÖSTERDİM AZ BİŞEY SALLAMA VAR DEDİLER AMA BİŞEY OLMAZ İSTERSEN DİSBİRÜTÖRÜ KOMPLE DEĞİŞTİRELİM 160 YTL DEDİM AZ SORUN VARSA GEREK YOK DEDİM TEKRAR KARBÜTÖRE BEKTIRDIM DURUMU İYİ DEDİLER KENDİLERİNE GÖRE BİR GAZ AYARI YAPIP 10 YTL ALIP BIRAKTILAR

BEN SİPAP AYARI DÜŞÜNÜYORUM AMA NE OLÇAK BİLMİYORUM SİBAPLAR SAN SES GELNİYOR ASLINDA O KADAR SIKIDA OLABİLİR NE BİLEYİM DOĞRU DÜRÜST BİR USTAYA DENK GELMEDİM GALİBA

ARABA ÇİĞ YAKMA İHTİMALİ YÜKSEK BAZEN KOKU YAPIYOR

AMA SİYAH DUMAN ATMIYOR TABİ BENZİNDE DUMANA  BAKMADIM

tevzi makarasında da sorun olabilir ucuz bi parçadır (BEN DEĞİŞTİRE BİLİRİM ZATEN DİSBİRİTÖR KAPAĞININ İÇERİSİNDE DÖNEN PARÇA DİMİ O

ASLINDA ARAÇIM ESKİDEN ÇOK SERİ BİR ARAÇTI BEN YETERİNCE BAKTIĞIMI SANIYORDUM AMA DURUM İYİ BAKMADIĞIMI GÖSTERİYOR TEKERLERDEKİ UĞULDU RULMANLARDAN ROTLARDAN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR ÇOK EL FRENİ ÇEKERİM TRAFİKTE SERT KULLANIR MAKAS ATARIM NE BİLEYİM BİR GÜN TEKER BENDEN ÖNCE GİDECEKMİŞ GİBİ GELİYOR KISMET

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIĞIN İÇİN
ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 08 Haz 2008, 17:28

motor yeni yapıldıysa bunların olmamamsı lazım.rodajını yapamadın heralde.
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 17:30

rodajını yapamadın heralde (ANLAMADIM O NE)
ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 08 Haz 2008, 17:39

[quote="ucan teneke"]rodajını yapamadın heralde (ANLAMADIM O NE)
[/QUOTE] yeni yapılan motoru alıştırmak.biraz zorlamak
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 08 Haz 2008, 17:41

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 08 Haz 2008, 18:08

yeni motorlarda bir rodaj zamanı vardır araçın yeni motoru en az 1500 km kadar zorlanmamalıdır sanırım aracıda biraz hor kullanmışsınız bu arada aracınızın fotolarını gerçekten çok merak eder oldum mümkünse ekleyebilirmisiniz

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 18:11

ok anladım kardeş akşam uygularım ben zorluyordum ama yalnış zorluyordum
anlaşılan

birşey daha sorcam baskı balataya dışardan ayar yapılabilirmi

açıkcası ben baskı balatayı değiştirdikten sonra yaşamaya başladım bu olayları çünkü daha önceden 3.viteste 130 km/h 6000d/d çıkıyordu  şimdi 100 km/h anca çıkıyor bilbiyorum ama ilk başta   rodajını yapmalıyım (bende tüm viteslerde basıyordum belkide sonra boşa atıyordum olabilir.
ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 18:12

aracımın görüntüsü kötü değildir bakarım aracıma

ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ucan teneke » 08 Haz 2008, 18:18

ha bu arada motoru krank krarak yedim
ucan teneke
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 08 Haz 2008, 21:32

Cry
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 08 Haz 2008, 23:57

Basit bir anımı anlatacağım,sene 99 yedek parça perakende yapıyorum o ara,yan sokağımız sırasıyla tamirci mekanikçisi,kaportacısı neyse iki dükkan ötedeki tamirci motor yapıyor bir reno 9 a parçasını biz verdik,neyse motorun onarımı bitiyor teslimden önce kontrole çıkıyor ustası ve araba bir türlü rahatça hızlanamıyor kafa kaldırmıyor arabada bir hantallık bir gitmek istemezlik var bir gün geçiyor olmuyor araba teslim ediliyor sahibi gidiyor geri geliyor, yapan usta tecrübeye çıkıyor bir daha çıkıyor,altına bakıyor üstüne bakıyor yok yok olmuyor,neyse bu arada bizim hemen alt tarafımızdaki Alaattin ustanın dikkatini çekiyor durum diyorki ya usta nedir sıkıntı günlerdir teslim edemediniz aracı??hele bir açın bakalım kaputu,3-4 dakika inceliyor bakıyorki distribitörden bujilere gelen kabloların sırası karışmış ve dolayısı ile elektrik distribitörden ateşlemesi gereken buji ye değilde yan komşusuna yani egsoz sırası gelmiş pistonun bujisine gidiyor,neyse usta kabloları doğru düzende sırasıyla takınca bujilere araba bir anda cana geldi herşey düzeldi bir anda ve aracı teslim etti yapan ustacık..

karburator sağlam karışım tamam motor yeni ee benzin hava karışımı pistonda o anda buji ateşlemezse ne olur??

Bence önce iyi bir usta lazım ve sanırım ateşleme kısmında bir sorun var,buji kabloları,distiribitör vs kontrol edilmeli,

Önden gelen ve dönüşlerde artan uğultu ise bence ön aks kafaları..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 09 Haz 2008, 00:05

[quote="ucan teneke"]ha bu arada motoru krank krarak yedim
[/QUOTE]

tebrik ederimClap

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 34SCU59 » 09 Haz 2008, 05:58

[quote="alwaysloser"] [quote="ucan teneke"]ha bu arada motoru krank krarak yedim
[/QUOTE]

tebrik ederimClap
[/QUOTE]

LOLLOLLOL
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

Favorit & Forman