kapı kilit,im bozuldu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapı kilit,im bozuldu

İleti reprisal_hunter » 14 Tem 2008, 12:09

kardeşlerim arabamın kapısının  kiliti bozuldu şimdi ben ne yapmalıyım  yeni kilit aldığımda  yeni anahtar oolacak  ama ben yine eski anahtarı kullanmak istiyorum yani dier kapıların anahtarını nasıl yapacam suanki anahtarıma uyan kilit bula bilirmiyim

Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti ifoba » 14 Tem 2008, 12:22

anahtarınıza göre kilit bulamazsınız, yalnız kilit alıp anahtarınıza göre şifresini sıfırlarlar. O zamanda hassasiyeti kalmaz, başka anahtarla açılma ihtimali yüksek olur, alarm varsa oda sorun olmaz. Kolay gelsin...
ifoba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Tem 2008, 12:30

Kilit içerisindeki şifreleri eğeleyerek eski anahtara uyarlıyorlar doğrudur..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Tem 2008, 12:51

Anahtar hiç mi dönmüyor? Yoksa boşa mı dönüyor?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 14 Tem 2008, 12:55

sorun çöpe atılacak değerde mi değilmi bilmiyoruz en iyisi bi oto kilitçiye yada anahtarcılara gidin normal anahtarcılarda bu işi yapabiliyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti PİCK-UP » 14 Tem 2008, 13:46

merkezi kilit sistemi döşettir iş kökünden sonuçlanacaktır bence hem keyifli olur kumandadan kapatıp açmak Big%20smile
normal merkezi kilit 4 kapı için;; 25-30 ytl arası
uzaktan kumandalılar " "   "  ;;; 50-55 ytl arası
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti reprisal_hunter » 16 Tem 2008, 11:41

walla kilit boşa dönüyor  hiç açıp bakmadım ne iştir ne olmuş die şu sıralar hiç vaktim yok arabayı bırak kendime ayıracak vaktim bile yok  pickup kardeşim benim arabada merkezi kilit var ama onunda beyin cort olmuş
Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 16 Tem 2008, 12:39

[quote="reprisal_hunter"]walla kilit boşa dönüyor  hiç açıp bakmadım ne iştir ne olmuş die şu sıralar hiç vaktim yok arabayı bırak kendime ayıracak vaktim bile yok  pickup kardeşim benim arabada merkezi kilit var ama onunda beyin cort olmuş [/QUOTE]

Merkezî kilitle durum nasıldır bilmiyorum.

Normal mekanizmada kilit silindirini anahtarla döndürdüğünüzde kapıdaki mekanizmaya mafsallı bir çubukla kumanda edersiniz. Yaklaşık 4-5 cm.' lik bu çubuğun da her iki ucunda rotili andıran plastik yuvalar vardır. Yuvaların içlerine de mekanizmanın uçlarındaki metal topuzlar takılı oluyor. Aynı rotil veya rotbaşındaki mantıkla çalışıyor. Yuvarlak metal, anahtarla açıp kapadıkça, plastik yuvaların içinde dönüyor. Ya o ara çubuk kırılmıştır ya da -ve en çok karşılaşılanı- uçlarındaki plastik yuvalardan birisi kırılmıştır. Plastik yuva kırılmışsa -ki bagajdaki mekanizmada da aynısı var- parçacılardan alıp değiştirebilirsin. Metal çubuğun ucu yivli. Vidalayarak yerine takabilirsin. Tek zahmeti, kapıyı sökmek.

Çubuğun kendisi kırıldıysa, ufak bir kaynak yapılabilir. Parçacılarda o çubuktan var mı bilmiyorum.

Bahsettiğim çubuğun resmi de aşağıda. Resimde sökülü hali olduğu için karışık görünebilir. Bence gözün korkmasın.Wink

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 16 Tem 2008, 12:52

yaw benimde merkezi kilit bozuldu sol ön kapının ama gariptir normal sürücü  tarafından kitlryince 4 üde kilitleniyor ama yolcu tarafından kitlerken sadece o kapı kilitleniyor diğerlerinde yık yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir