FAVORİT KAPI SESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT KAPI SESİ

İleti royal » 18 Tem 2008, 12:26

arkadaşlar merhabalar benim favoritin sağ kapısının sorunu frene basınca sanki kapı ileriye geliyor tık diye bir ses freni bırakınca geri geliyormuş gibi tık diye bir ses iki kez kapı gergisini değiştirdim. her değiştirdiğimde bir iki ay kadar ses yok sonra yine başladı böyle bir şey başına gelmiş olan varsa lütfen yardım iki ayda bir gergiyimi değiştircem bıktım bu sesten

royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 18 Tem 2008, 13:27

YAHU ARKADAŞLAR HİÇ KİMSEDE BU SES YOK ANLAŞILAN CEVAP YOKMU Confused
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 18 Tem 2008, 13:33

Benim favoda yok. Problem kilit mekanizmasında olabilir.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 Tem 2008, 14:14

Yan sanayi olarak anılan ürünler kısa sürelerde bozulup ses yapabiliyorlar. Bir de gergi düzgünce takılmazsa da ses yapabilir.
Gergi değil de cam krikosunun sac kısma denk gelen yerlerinde minik lastik takozlar vardır ses yapmaması için. Bu lastikler düştüyse, ufak ufak çarparak sese neden olabilirler. Gergiyi değiştirince iki ay kadar ses kesiliyor demişziniz. Sökme-takma sırasında o kısımlar belki yerlerinden oynuyor ve iki ay içerisinde eski yerlerine geliyor olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti royal » 19 Tem 2008, 17:09

sağolasın kardeşim ama gerginin orjinalini ist. bi kaç yere sordum hep yerli var denildi. orj, yok anlıcan ama cam krikosunu akşama bir söküp minik takozları bi bakıcam bide gerginin kapıya monte edildiği yerde iki tane civata var onların somunlarını iyice sıkıncada bi nebze kesiyor ses ama ilk değiştirdiğim gerginin bu gevşiyorda ses yapıyor diye somunu çok sıkınca civatayı kopartım ikinci gergiyi almak zorunda kaldım o yüzden ikinci gerginin somununu fazla sıkmıyorum yine kescek diye :))Big%20smile
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 19 Tem 2008, 17:20

geçmiş olsun..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sainz » 19 Tem 2008, 17:25

[quote="royal"]sağolasın kardeşim ama gerginin orjinalini ist. bi kaç yere sordum hep yerli var denildi. orj, yok anlıcan ama cam krikosunu akşama bir söküp minik takozları bi bakıcam bide gerginin kapıya monte edildiği yerde iki tane civata var onların somunlarını iyice sıkıncada bi nebze kesiyor ses ama ilk değiştirdiğim gerginin bu gevşiyorda ses yapıyor diye somunu çok sıkınca civatayı kopartım ikinci gergiyi almak zorunda kaldım o yüzden ikinci gerginin somununu fazla sıkmıyorum yine kescek diye :))Big%20smile[/QUOTE]

O kadar sıkmana rağmen sesi kesemiyorsan ve kırılıyorsa zaten yenilenme zamanı gelmiş demektir.Wink

Ben de termostatı değiştirdiğinde cıvatasını sıkarken abartıp, termostat yuvasının yivinin içinde kırmıştım.Embarrassed
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti royal » 19 Tem 2008, 17:34

ama gergiyi yenileyeli henüz bir ay kadar olmuştu yani yerli olduğu için herhalde bayağı bi adiydi yada benim elim biraz ağır herhalde civata dayanamadıBig%20smile
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emir47 » 28 Tem 2008, 15:09

bendede aynı ses var ya.kalkışta ön sağdan tık diye bi ses geliyor nerden geldiğini çözemedim.
emir47
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 29 Tem 2008, 17:55

ARKADAŞLAR YENİ BİR USTA BULDUM SULTANBEYLİDE SORUNU ÇÖZDÜ SORUN KAPININ MENTEJEŞELERİ NİN İÇİNDEKİ PİMLER ZAMANLA AŞINMIŞ KAPIDA BOŞLUK YAPIYOR KAPININ SÖKÜLMESİ GEREKTİĞİNİ TORNACIDA MENTESELERE GÖRE PİMLER YAPILMALI VE YENİDEN TAKILMALIYMIŞ AMA GEÇİCİ OLARAK DAHA UCUZ MALİYETLİ OLARAK Big%20smile KAPININ KALIN FİTİLLERİNİN İÇİNE SERT BİR KALEM KALINLIĞINDA PLASTİK FİTİL GİBİ BİSEY SOKTU SES KESİLDİ. BİLGİNİZE BU SES ÇOK UĞRAŞTIRDI BENİ AZ DAHA KAPIYI DEĞİŞTİRCEKTİM Big%20smile
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 31 Tem 2008, 15:31

[quote="royal"]ARKADAŞLAR YENİ BİR USTA BULDUM SULTANBEYLİDE SORUNU ÇÖZDÜ SORUN KAPININ MENTEJEŞELERİ NİN İÇİNDEKİ PİMLER ZAMANLA AŞINMIŞ KAPIDA BOŞLUK YAPIYOR KAPININ SÖKÜLMESİ GEREKTİĞİNİ TORNACIDA MENTESELERE GÖRE PİMLER YAPILMALI VE YENİDEN TAKILMALIYMIŞ AMA GEÇİCİ OLARAK DAHA UCUZ MALİYETLİ OLARAK Big%20smile KAPININ KALIN FİTİLLERİNİN İÇİNE SERT BİR KALEM KALINLIĞINDA PLASTİK FİTİL GİBİ BİSEY SOKTU SES KESİLDİ. BİLGİNİZE BU SES ÇOK UĞRAŞTIRDI BENİ AZ DAHA KAPIYI DEĞİŞTİRCEKTİM Big%20smile[/QUOTE]

Sorunun kolayca çözülmesine sevindim. Güle güle, kazasız belasız kullan İnşaallah.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlineglx » 01 Ağu 2008, 02:51

geçmiş olsun
silverlineglx
Yeni Üye
Yeni Üye