Debir Göstergesi Nasıl Çalışır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Debir Göstergesi Nasıl Çalışır?

İleti ktefoto » 18 Tem 2008, 16:20

Favoritlerde devir göstergesinin hangi mantıkla çalıştığını öğrenmek istiyorum.
Paylaşımlarınızı bekliyorum.

ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 Tem 2008, 18:02

Ateşleme bobininden elektrik alarak çalışıyor diye biliyorum. Geçen akım arttıkça göstergede de ibre yukarıları göstermeye başlıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti nolies » 18 Tem 2008, 19:48

Mantıken böyle çalışıyor da gerçekte nedense böyle çalışmıyor. güya yaptırmıştım ben geçen sene. gene bozuldu. Fazla gösteriyor. rolantide 1500.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti ktefoto » 22 Tem 2008, 10:52

aslında dijital eletronik kullanarak mutlaka çözümü vardır. Hani buji kalbolarından sensörle alınan sinyallerin pals frekansını 7 segmentli displaye çevirdikten sonra, devir göstergesinin kralını yapmış olutuz. Ama bunu yapacak kişisel imkan yok. Ancak okul gibi atölye gibi bir ortamda ölçme cihazlarının olduğu yerde bi kere sonuç elde edilince, standart devre oluşur. Geriye arabaya monte etmek kalır.
Kısaca herşey PARA bu devirde....
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Tem 2008, 13:45

[quote="ktefoto"]aslında dijital eletronik kullanarak mutlaka çözümü vardır. Hani buji kalbolarından sensörle alınan sinyallerin pals frekansını 7 segmentli displaye çevirdikten sonra, devir göstergesinin kralını yapmış olutuz. Ama bunu yapacak kişisel imkan yok. Ancak okul gibi atölye gibi bir ortamda ölçme cihazlarının olduğu yerde bi kere sonuç elde edilince, standart devre oluşur. Geriye arabaya monte etmek kalır.
Kısaca herşey PARA bu devirde....[/QUOTE]

Favorit' in bünyesine bu kadar elektronik ağır gelir kanımca.WinkLOLBig%20smile
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir