FAVORİT ELEKTİRİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ELEKTİRİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

İleti KATARİN » 23 Tem 2008, 12:24

Arkadaşlar biçok kez favoritlerin bagaj kapağına bağlı plaka ışıkları-arka sisler-geri vites lambaları-ve park lambaları ile ilgili sorunlar burda yazıldı.Hatta geri vitese takıldığında göstergedeki rezinstans  ve sis ışıklarıda bu yüzden yanıyor.En sonunda bu sorunların biçoğunuda bikaç gün önce ben yaşadım.Forumda daha önce okuduğum için aklımda kalmıştı.Sorunun tek nedeni şase almaması deniliyordu.Ve denilen benim favodada doğru çıktı.Bahsettiğim aydınlatma lambalarının hepsi şaseyi arka bagaj kapağından alıyordu.Zamanla bagaj kapak menteşesi içindeki mil paslandığı için tesisat şase alamıyor.Pas sökücüler ne kadar sorunu giderir ne zaman arıza tekrarlanır sorununu düşünmektense basit bi çözüm buldum paylaşmak istedim.(((TAVANDAN ARKA BAGAJ KAPAĞINA TESİSATI TAŞIYAN))) Kablo borusunu nun uçlarını bulunduğu yerlerden çıkardım.15 cm lik ince bir kablonun iki ucuna yuvarlak fiş taktım.Matkap ve çok ince tığ yardımı ile tesisatın tavandan çıkan ve bagaj kapağına giren yerlerin hemen dibinden birer delik deldim.Deliklere kulak çubuğu yardımı ile pasa karşı korumak için beyaz boya değirdim.Hazırladığım 15 cm lik kabloyu diğer kablolarında geçtiği bahsettiğim tesisat borusundan geçirdim iki ucuda kibar küçük vidalarla deliklere  monte ettim ve şase sorunundan ebediyen kurtuldum.Şimdi bagaj kapagındaki bütün aydınlatma lambalarım sorunsuz çalışıyor ve geri vitese attığımda da göstergede yanmaması gereken lambalar yanmıyor.Biraz uzun oldu kusura bakmayın Smile Teşekkürler.

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Tem 2008, 12:51

Ben de bagaj amortisörlerinden birisinin ayaklarını bir kabloyla birbirine bağlayarak halletmiştim.Wink
Aslında mantık aynı. Şaseyi bagaj kapağından kasaya taşımak.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti KATARİN » 23 Tem 2008, 13:24

[quote="sainz"]Ben de bagaj amortisörlerinden birisinin ayaklarını bir kabloyla birbirine bağlayarak halletmiştim.Wink
Aslında mantık aynı. Şaseyi bagaj kapağından kasaya taşımak.Wink
[/QUOTE] Evet senin yazını okumuştum forumda ama kablonun hiç görünmemesini istedim ben Smile
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Tem 2008, 14:08

[quote="KATARİN"]Evet senin yazını okumuştum forumda ama kablonun hiç görünmemesini istedim ben Smile [/QUOTE]

Bagaj amortisörüne spiral şeklinde doladım çok da dekoratif durdu mavi renkli kablo.LOLWinkBig%20smileWink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti KATARİN » 23 Tem 2008, 14:32

[quote="sainz"][quote="KATARİN"]Evet senin yazını okumuştum forumda ama kablonun hiç görünmemesini istedim ben Smile [/QUOTE]

Bagaj amortisörüne spiral şeklinde doladım çok da dekoratif durdu mavi renkli kablo.LOLWinkBig%20smileWink
[/QUOTE] LOLLOLLOL
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 24 Tem 2008, 02:32

Güncel...

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir