CITIGO HAKKINDA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CITIGO HAKKINDA

İleti burakkaptan » 10 Kas 2012, 08:01

Arkadaslar merhabalar

herkezin fikrine saygılı olmak en güzeli fakat yaklaşık 2 aydır citigo kullanan olarak sizlere bazı konuları anlatmak istiyorum.

sehir içi elegance oto madeli km başı 0.17 kurus yakıyor.1 depo benzin ile klima full açık şekilde 1. konumda 705 km istanbul anadolu yakasında yoğun trafikte yaptım.

performansına gelince araba 60 beygir 3 silindir olmasına karsın vites gecimlerini hissetmiyorsunuz genelde 60 km de 5 vitese geciyor ve ses filan yok araçta.

yokus kalkıs destegı cok dık yokusta bıle aracı 4 sn kılıtlıyor sonra aracın vıtesı D konumunda olsa bıle gerıye kayıyor tekrar fren yapınca 4 sn daha kılıtlıyor.

cıty safe ozellıgını defalarca test ettım 10*29 km ler arası ınsan bıle onunuze cıksa arac fren yapıyor.alarm verıyor bayanlar ıcın cok ıyı bır ozellık.

gaz pedalında ınce bır nokta var dırek gaza sonuna kadar basınca cıt sesı gelıyor ve arac roket yapıyor otomatık kullanırken kaçmak için başarılı olmuş.

aracın iç açıları çok rahat kör noktalar yok gibi birşey ve bagajı araca göre ufak değil.

klima yeterli çekişi çok etkilemiyor.

stabılızer sistemi çok güzel tasarlanmış araçta savrulma yok gibi birşey.

gelelim eksik buldugum yerlerine

araçta sürücü tarafından sadece kendi camınızı açıyorsunuz
arka camlar kelebek cam olduğu için takıntısı olanlara değişik gelebilir.
yan koltuktaki aynanın ışıgı yok sadece ayna var.
yüksek süratlerde 130 dan sonra biraz asvalt sesi geliyor.
30600 tl satıs fayatı.skoda marka garantisi beğenenler için uygun fakat yüksek fiyat diyenlerde cok
motor hacmi ve hp si sizi aldatmasın gerçekten değişik bir araç

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
burakkaptan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak YILDAN MİRZA
Nereden: Yalova
Arabanız: YETİ 1.4 AMBITION DSG

İleti drscapula » 10 Kas 2012, 09:40

bilgilendirme için teşekkürler
drscapula
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Octavia 1.6 TDİ 105 HP DSG ELEGANCE

İleti SARACOGLU » 10 Kas 2012, 11:08

30 Bin sıfır fiyatımı?çok pahalıymış gerçekten
bence bu arac tutmaz 2.elide gitmez bu benim fikrim saygılar
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti skodahastası » 10 Kas 2012, 20:10

Ben bu arabayı çok beğeniyorum tam benlik istanbul aracı 2-3 sene sonra bu arabayı almayı düşünüyorum fiyatı donanımına göre ucuz ve otomatik olması büyük avantaj aslında aynı fiyata 75 hp likleri getirseler çok daha güzel olur.
Sizden ricam foto koyarmısınız bide arabanın rengi nedir.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti skodahastası » 10 Kas 2012, 20:11

SARACOGLU yazdı:30 Bin sıfır fiyatımı?çok pahalıymış gerçekten

Geçen sahibinden de Ambition bir citigo vardı bir günde satıldı şaşırdım
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti AhmetH » 11 Kas 2012, 03:26

Bu gün fuara gidip gördüm gayet hoş
dikkatimi ilk çeken şey arka kelebeği açamayı ilk seferde becerememek ve sürücü tarafından sadece sürücü camının açılması oldu :D
onun dışında bagaj derin kuyu gibi garip geldi..
ben çok sevdim çok sevimli buldum orijinal bişey olmuş. Test edeceğim bir gün gelirde felicia yı satarsam küçüklüğünden başka sorun edecek bir yönü yok tam bir şehir arabası.. 100-110 da yapıyorsa her yere giderim onunla :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 11 Kas 2012, 03:53

skodahastası yazdı:
SARACOGLU yazdı:30 Bin sıfır fiyatımı?çok pahalıymış gerçekten

Geçen sahibinden de Ambition bir citigo vardı bir günde satıldı şaşırdım

Şu ön yargılardan bir kurtulamadık gitti
her malın bir alıcısı vardır.
30000 liraya allah için kaç tane 0 km otomatik, garantili dertsiz tasasız araç var. Şu donanımda bir araca 30 kağıt para istemişler 0 km veriyorlar tutmaz etmez diyen kusura bakmasın araba işlerinden anlamıyordur. Araba belli mal ortada şehir arabası.. alanı belli satınca alacak olanı belli ne bekliyorsunuz ki
hele bide düzgün LPG bağlandığını duysun hele millet MPI makine siz o zaman görün tutmayı

Benzer bir örnek vereyim geçen sene Polo Bluemotion aldık 1.2 tdi 3 silindir(1200cc ve dizel gözden kaçmasın) 41.000 lira idi.(hala o civarda)
benzer laflar heryerde herkesin dilindeydi 1.2 dizel araba mı olur 3 silindir cart curt küçücük araba o para vs.. kamyonla laf..

araca inananlar cesaret etti aldı (biride biziz) şimdi 1 yıldır yok satıyor alıyorum diyene sıra var. 2. elinide 35 altına kolay kolay bırakan yok.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti AhmetH » 11 Kas 2012, 04:09

şunuda yazmadan geçemiyeceğim polo bluemotion nisan 2011 de çıktığında 36.000 küsür fiyatı vardı 5-6 ayda 4000 TL zam yedi.
nisanda arabayı alanlar 2. elde para kazandı o arabadan. çünkü 0 km sinde sıra vardı

bir ara alay konusu bile oldu 2. eli 0km sinden pahalı 2. el ilanları dolandı sahibindende
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti SARACOGLU » 13 Kas 2012, 22:53

ahmet hocam bence ikinci elden anlamıyor diye iddalı konuşmayın size şöyle bir örnek vereyim.
son yıllarda fabia octavia neden fazla sattı? vw kalıtesinde olup fiyatları bir hayli ucuz oldugu için değilmi? yanlışım varsa düzeltin lütfen.. peki bizim skodamız ne yaptı satılmaya başladı diye fiyatları vw ne kadar çekti ve son bir kaç yıldır eski satışı yok..
,şimdi citio 3 silindir 1000 cc ve fiyat 30 bin diyorsunuz
piyasada bu fiyata 1.2 punto-1.2 polo 1.2 yeni clio gibi daha bilinen ve kendini kanıtlamıs araçlar var.
biz neden skodayı sevmiştik? alman kalitesini daha ucuza sunduğu ve masrafsız bir aile aracı oldugu ve orta direğin aracı oldugu için.
skoda kullananlar bence 30 bin lira verip o aracı alacagına hem gitsin hemde ikinci elde para etsin diye clio polo punto almayı tercih edebilir. zaten citigo tarzında araca 30 tl vercek bütcem olsa inanın 3-5 daha verip toyota yaris alırdım.
zaman herseyiin ilacıdır inşallah cok satarda yanılırım
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ender_atakan » 13 Kas 2012, 23:54

SARACOGLU yazdı:son yıllarda fabia octavia neden fazla sattı? vw kalıtesinde olup fiyatları bir hayli ucuz oldugu için değilmi? yanlışım varsa düzeltin lütfen.. peki bizim skodamız ne yaptı satılmaya başladı diye fiyatları vw ne kadar çekti ve son bir kaç yıldır eski satışı yok..

bence sizin otomotivle alakanız yok bari yorum yapmayın. skoda 2011'de yıllık satışı 7bin küsür sattı şuan gecen ay bilgilerine göre 8bin küsürdeler 2012 yi 10bin hedefleri var bence yakalacaklar yakalamasa bile yakın olacaklar fiyat arttı evet ama müşteri kitlesi genişledi artık herkez bilmeye yönelmeye başladı öyle olsa sizin dediğiniz gibi düşerdi satışlar ama skoda devamlı büyümekte. ama siz böyle bakmazsanız fiyat odaklı marka düşkünü olursanız tabi gider yaris alırsınız. orjinal toyota japon deyip ingiliz afrika kırması japon yaris'e binersiniz ancak. biraz araştırmacı olun. tüm büyük markalar bir birilerinden teknolojilerine gebe kalıp üretirken sadece bir marka kar acıklayıp tek başına kimseye gebe kalmadan üreten geliştiren grup var oda vw bindiğiniz araç skoda değil vw'dir değerini bilin.
ender_atakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ender
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda

İleti murat11h1 » 14 Kas 2012, 01:17

murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti SARACOGLU » 14 Kas 2012, 12:23

Emre hocam ben aynı fiyatta citigo ve yaris arasında kalsam yaris diyorum.
bence aynı fiyatta oldugu sürece clio yu yarisi puntoyu yabana atarsanız siz marka fanatikliği yapıyorsunuz derim.
skoda fabia bile 30bin tl iken 2011 de 1380 adet satmış
bakın küçük sınıf diğer arac satışlar
toyota yaris : 4250 adet
araba değil dediğimiz sandero : 4950 adet
teneke kutusu dediğimiz i20 : 11500 adet
kalitesiz punto : 9500 adet
kapalı kutu aveo 2950 adet
fiesta 24000- polo 15000- micra 3200 - c3 3300 --corsa 13000--
yani bir aracın satması için kalite yetmiyor bu aracların hepsi hemen hemen fabia ile citigo ile aynı fiyattalar
bizim begenip binmediğimiz ama sadece bir modeli bütün skoda amblemli araclardan fazla satanlar var.
herkes skoda severler gibi düşünseydi dacia i20 yaris bu kadar satmazdı fabia varken neden aldılar bu araçları..
maalesef bizim araclarımızın gectiği modeller cherry tata v.s araclar.
sizi bilemem ama ben bu fiyattayken ve bu fiyata yukaradaki araçlar alınabiliyorken bizim milletimizin pek tercih edeceğini düşünmüyorum.

bu arada skoda satısı düştü derken kendi bazında demek istemedim yanlış anlatım olmuş diğer rakiplerine göre satış oranlarındaki düşüşten bahsetmek istedim örneğin reno vw opelin satıs rakamlarındaki artışla skoda bir değil.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga7482 » 14 Kas 2012, 14:02

merak ediyorum bu kadar net rakamları nerden aldınız?
eğer kişisel bir araştırma ise bu, firmaların kendilerini başarılı göstermek için farklı şeyler söyleyebileceklerini unutmamak lazım.
Skoda markasına gelince, ülkemizde Skoda diyince akla hemen çapraz bacaklı 80 küsür model skodalar geliyor. ve bu önyargı yaklaşık bir 20 yıl daha kırılamaz.
önemli olan önyargıdan ayrılıp yeniliklere açık olmak. Bu ülke insanı herşeye futbol taraftarlığı mantığı ile yaklaştığı için siyasetinden tutun da piyasasına kadar herşey bu şekilde gidiyor yazık ki
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Arabanız: Yeti

İleti skodaizm » 14 Kas 2012, 21:32

CITIGO, VW Lupo nun platform ikizi . güvenli az yakıtı olan ama bu fiyatla satılması biraz zor bir araçtır. Bagaj boyutları derinlemesine büyük, ancak havaleli yükler için yetersizdir.

ASG şanzımanıyla ( Yarı Otomatik ) ve albenili renkleriyle belki bayan sürücülere iyi tanıtılırsa bir nebze şansı artabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

İleti ayhani » 15 Kas 2012, 00:08

burakkaptan yazdı:Arkadaslar merhabalar

sehir içi elegance oto madeli km başı 0.17 kurus yakıyor.1 depo benzin ile klima full açık şekilde 1. konumda 705 km istanbul anadolu yakasında yoğun trafikte yaptım.

Bu arabalar genelde şehir içi kullanım için ve 2.araba olarak alınır. Muhtemelen bu aracı alanların şehir içinde eşi vs kullanması için pratik bir araç olarak alınıyordur. Dolayısıyla 30 lira buna vereceğime gider 2.el octavia alırım gibi düşünceler yersiz. 0,17 kuruşluk yakıt değeri bence süper ve sırf bu değer için bile alınabilir. Yokuş kalkış desteği, yaya çarpma koruması vs tam şehir içi için. Sanırım bu sınıfta başka araçlarda yok. Varsa bile 30 bin liralık modellerinde yoktur.

Sayılan fiesta, i20 gibi araçlar donanım olarak daha zayıf ve fiyatları citigodan pahalı. Karşılaştırırken sınıfındakilerle karşışlaştırmak gerekir diye düşünüyorum.

Bu araçlar şehir içi kullanım için olduğu için şehir içi kullanım değerlerinde yine en alınası araç citigo görünüyor.
CİTİGO(1,0 BENZİNLİ)= 5,6 lt
FİESTE(1.25 BENZİNLİ)=7,4 LT
İ20(1.2 BENZİLİ)=6,1 LT
YARİS(1.0 BENZİNLİ)=5,9 LT
Fiat panda (1.2 benzinli)=6,7 LT
Fiat punto (1.2 benzinli)=7,2 LT
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 15 Kas 2012, 01:38

bence sehır ıcı kullanım ıcın cok ıdeal bı arac ınsanlarımızda gercı marka onyargısı pek kalmadı ınsanlar skodanın nasıl bı arac oldugunu az cok anlamaya basladılar bence alınırı var bu aracın sahsen 2, elıne bakmaksızın alırdım
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti chips » 15 Kas 2012, 17:55

Merhaba,
Hocam siza ve diger asg citigo kullanicilRina sorum olacak.
Bir depo ile yogun trafikte 705 km yapmissiniz. Ben ise hesabima gore trafik olmayan ve yarisi s arasi yolda kullandigim halde 100km de 5.9 lt yaktim. Ayrica cok ekonomik bi surus.tarzinda surdum. Arac daha.300 km de.
Simdi fena halde pimpiriklendim. Araca satan bayi bi nane yedi gibime geliyor. Demeki sizin gibi ayni yerdd kullansam 7,8 litre yakicam. Bu konu ile.ilgili yorumunuz nedir.
Ayrica.satan bayi ben araci aldiktan.sonra test bakim ayaklarindan 20 km yol yapmis. Siz boyle bir sey yasadiniz.mi. Skoda.merkezden talimat vermisler satmadan test edin diye. Dogru olabilir mi.
burakkaptan yazdı:Arkadaslar merhabalar

herkezin fikrine saygılı olmak en güzeli fakat yaklaşık 2 aydır citigo kullanan olarak sizlere bazı konuları anlatmak istiyorum.

performansına gelince araba 60 beygir 3 silindir olmasına karsın vites gecimlerini hissetmiyorsunuz genelde 60 km de 5 vitese geciyor ve ses filan yok araçta.

yokus kalkıs destegı cok dık yokusta bıle aracı 4 sn kılıtlıyor sonra aracın vıtesı D konumunda olsa bıle gerıye kayıyor tekrar fren yapınca 4 sn daha kılıtlıyor.

cıty safe ozellıgını defalarca test ettım 10*29 km ler arası ınsan bıle onunuze cıksa arac fren yapıyor.alarm verıyor bayanlar ıcın cok ıyı bır ozellık.

gaz pedalında ınce bır nokta var dırek gaza sonuna kadar basınca cıt sesı gelıyor ve arac roket yapıyor otomatık kullanırken kaçmak için başarılı olmuş.
G
aracın iç açıları çok rahat kör noktalar yok gibi birşey ve bagajı araca göre ufak değil.

klima yeterli çekişi çok etkilemiyor.

stabılızer sistemi çok güzel tasarlanmış araçta savrulma yok gibi birşey.

gelelim eksik buldugum yerlerine

araçta sürücü tarafından sadece kendi camınızı açıyorsunuz
arka camlar kelebek cam olduğu için takıntısı olanlara değişik gelebilir.
yan koltuktaki aynanın ışıgı yok sadece ayna var.
yüksek süratlerde 130 dan sonra biraz asvalt sesi geliyor.
30600 tl satıs fayatı.skoda marka garantisi beğenenler için uygun fakat yüksek fiyat diyenlerde cok
motor hacmi ve hp si sizi aldatmasın gerçekten değişik bir araç

teşekkürler
chips
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır
Nereden: Konya
Arabanız: Citigo Elegance

İleti rumiexile » 15 Kas 2012, 19:45

Elegance ASG sahipleri şanzıman, vites geçişleri konularında bizi biraz aydınlatabilirler mi?
rumiexile
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Faruk
Nereden: Ankara
Arabanız: Superb

Sonraki

Citigo

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir