CITIGO HAKKINDA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CITIGO HAKKINDA

İleti burakkaptan » 15 Kas 2012, 21:57

Citigo, küçük hacimli motor ile otomatikleştirilmiş şanzımanın birleşiminde yaşanan sıkıntıları aşmış bir model

Genel olarak alt devirlerde cansız kalmasına rağmen, üst devirlerde atak bir karakter sergileyen motor

beğenimizi kazanırken, ASG şanzımanın geçişlerindeki bekleme süresi rakiplerinden daha düşük ve sarsıntı

düzeyi çok daha az diyebilirim. Önder Canözer

Kesinlikle bire bir doğru bir paragraf, Kimileri yetersiz veya Türkiye yollarına uygun değil gibi birçok yorumlar var. Aracın segmenti belli.Yok o parayı eder,bu parayı etmez tarzı zaten yanlış birşey.Bu alım gücü ve insanın stiline endeksli, Alt devirlerdeki cansızlık kesinlikle duyarsızlık anlamında değil.Sadece kapasitesi bukadar.Vites geçişlerindeki ses çok hafif ve sürücü hissetmiyor.
Yokuş kalkış desteği üst segmentlerinden 3 sn daha düşük yaklaşık 3-4 sn kadar.

slmlr

Kullanıcı avatarı
burakkaptan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak YILDAN MİRZA
Nereden: Yalova
Arabanız: YETİ 1.4 AMBITION DSG

İleti lestat » 15 Kas 2012, 23:12

SARACOGLU yazdı:Emre hocam ben aynı fiyatta citigo ve yaris arasında kalsam yaris diyorum.
bence aynı fiyatta oldugu sürece clio yu yarisi puntoyu yabana atarsanız siz marka fanatikliği yapıyorsunuz derim.
skoda fabia bile 30bin tl iken 2011 de 1380 adet satmış
bakın küçük sınıf diğer arac satışlar
toyota yaris : 4250 adet
araba değil dediğimiz sandero : 4950 adet
teneke kutusu dediğimiz i20 : 11500 adet
kalitesiz punto : 9500 adet
kapalı kutu aveo 2950 adet
fiesta 24000- polo 15000- micra 3200 - c3 3300 --corsa 13000--
yani bir aracın satması için kalite yetmiyor bu aracların hepsi hemen hemen fabia ile citigo ile aynı fiyattalar
bizim begenip binmediğimiz ama sadece bir modeli bütün skoda amblemli araclardan fazla satanlar var.
herkes skoda severler gibi düşünseydi dacia i20 yaris bu kadar satmazdı fabia varken neden aldılar bu araçları..
maalesef bizim araclarımızın gectiği modeller cherry tata v.s araclar.
sizi bilemem ama ben bu fiyattayken ve bu fiyata yukaradaki araçlar alınabiliyorken bizim milletimizin pek tercih edeceğini düşünmüyorum.

bu arada skoda satısı düştü derken kendi bazında demek istemedim yanlış anlatım olmuş diğer rakiplerine göre satış oranlarındaki düşüşten bahsetmek istedim örneğin reno vw opelin satıs rakamlarındaki artışla skoda bir değil.

opel in durumu çok iyi değil. rakamlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
http://en.wikipedia.org/wiki/Opel
http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Auto
zaten bu kafayla giderse de batıcak. opel daha fazla araç satmış. (opel 1,189,449 skoda 875,000); ama opelin satış rakamlarında gerileme var fazla araç satmasına rağmen karı skodadan az. gerçi bu normal bir sonuç skoda opel gibi platform ar-gesi adam akıllı yapmıyor.
bir de sadece türkiyedeki satış rakamlarına pek güvenmeyim (gerçi rakamlar türkiye mi global mi belli değil).
türk halkının hala salak salak araç seçme alışkanlıkları var.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti ayhani » 18 Kas 2012, 20:31

E-oto dergide citigo incelemsi mevcut tavsiye ederim

http://www.e-otodergi.com/e-otodergi_ka ... sayi53.zip
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti chips » 20 Kas 2012, 08:49

burakkaptan yazdı:Arkadaslar merhabalar

herkezin fikrine saygılı olmak en güzeli fakat yaklaşık 2 aydır citigo kullanan olarak sizlere bazı konuları anlatmak istiyorum.

sehir içi elegance oto madeli km başı 0.17 kurus yakıyor.1 depo benzin ile klima full açık şekilde 1. konumda 705 km istanbul anadolu yakasında yoğun trafikte yaptım.

performansına gelince araba 60 beygir 3 silindir olmasına karsın vites gecimlerini hissetmiyorsunuz genelde 60 km de 5 vitese geciyor ve ses filan yok araçta.

yokus kalkıs destegı cok dık yokusta bıle aracı 4 sn kılıtlıyor sonra aracın vıtesı D konumunda olsa bıle gerıye kayıyor tekrar fren yapınca 4 sn daha kılıtlıyor.

cıty safe ozellıgını defalarca test ettım 10*29 km ler arası ınsan bıle onunuze cıksa arac fren yapıyor.alarm verıyor bayanlar ıcın cok ıyı bır ozellık.

gaz pedalında ınce bır nokta var dırek gaza sonuna kadar basınca cıt sesı gelıyor ve arac roket yapıyor otomatık kullanırken kaçmak için başarılı olmuş.

aracın iç açıları çok rahat kör noktalar yok gibi birşey ve bagajı araca göre ufak değil.

klima yeterli çekişi çok etkilemiyor.

stabılızer sistemi çok güzel tasarlanmış araçta savrulma yok gibi birşey.

gelelim eksik buldugum yerlerine

araçta sürücü tarafından sadece kendi camınızı açıyorsunuz
arka camlar kelebek cam olduğu için takıntısı olanlara değişik gelebilir.
yan koltuktaki aynanın ışıgı yok sadece ayna var.
yüksek süratlerde 130 dan sonra biraz asvalt sesi geliyor.
30600 tl satıs fayatı.skoda marka garantisi beğenenler için uygun fakat yüksek fiyat diyenlerde cok
motor hacmi ve hp si sizi aldatmasın gerçekten değişik bir araç

teşekkürler
chips
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır
Nereden: Konya
Arabanız: Citigo Elegance

İleti chips » 21 Kas 2012, 08:16

Hocam iki ayri forumda.iki ayri km bilgisi yazmissiniz. Bir de arac daha yeni ama siz iki aydir kullaniyorum demissiniz. Bu km bilgisi durk kalk da imkansiz. Kusura bakmayin guvenilir degil. Bir aciklama yapmamaniz.da ilginc.
chips
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır
Nereden: Konya
Arabanız: Citigo Elegance

İleti tektepe » 04 Şub 2013, 23:45

Slm Arkadaşlar skoda citigo nun ELEGAN (triptonik) aracını yeni aldım. araçtan Oldukça memnunum. aracın yakıtı hakkında Bilgi vermek istiyorum.
aracı aldıktan sonra depoyu :Fulledim. 34 lt kadar aldı depom. Araç kırmızıya Geldiğinde Tekrar fulledim ve ortaya şöyle bir sonuç çıktı.

benzin fiyatı :4,86 TL 165 TL'lik yakıt aldım, 465 km yol katetmişim, 33,95 lt benzin Etmiş, Buna Göre =

100Km/lt =7,30 ORTALAMA ÇIKIYOR , Km/Kuruş= 35 Krş yakmış. ŞU AN İLK DEPO OLDUĞUNDAN RODAJ EVRESİ BU ŞEKİL YAKMASI NORMALMİŞ 3. VE 4. DEPODAN SONRA DAHA SEVİYELİ BİR YAKIT TÜKETİMİ GERÇEKLEŞECEĞİNİ SÖYLÜYOR TEKNİK PERSONELLER. 2. VE 3 . DEPOLARI BİTİRDİKÇE BİLGİLENDİRECEĞİM. (BU TÜKETİM ANTALYA'DA VE ŞEHİR İÇİ TÜKETİMDİR.) SİZLERDE YAKIT TÜKET İMLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM.
tektepe
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gökhan Tektepe
Nereden: Antalya
Arabanız: Skoda Citigo

İleti Haysem » 19 Şub 2013, 12:51

Citigo hakkında bir arkadaş 2.araç olarak düşünülür demiş. Tamamen katılıyorum.Boyutları , motoru ve yakışı bunu gösteriyor.
Skoda nın hala çap bacaklı skoda olarak görüldüğünü söyleyen bir arkadaş olmuş.Evet böyle bir görüş eskiden vardı, ama şu an pek görmedim ben İst da ama başka yerlerde olabilir tabi. Skoda nın bu görüşü aşması da kullananlarla ilgili değil. İlk olarak satış ekibinin lanse etmesiyle ilgili. Ben skodayı satış ve lanse etme çabası olmadan bu kadar çok satmasını başarılı buluyorum. Skoda fiyat artırmadan satış çabalarını(reklam, promosyon , ne derseniz) artırsın şu anda fordun vs nin önüne geçer. Ama bu VW nin işine gelir mi orası da tartışılır yani. Sanayi bakanı VW ni Türkiye de yatırma davett etti. Bence bu çevrede bir üretim üssü her firmanın işine gelir. Benim görüşüm de SKODA ile yatırım yaparsa daha iyi olur :)
Araç konusunda herkesin fikrine saygı duymak lazım herkes sizin beğendiğinizi beğenmek zorunda değil.
Haysem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Öz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.2 TSI Ambition Fresh

İleti MATO YETI » 15 Mar 2013, 12:26

SARACOGLU yazdı:Emre hocam ben aynı fiyatta citigo ve yaris arasında kalsam yaris diyorum.
bence aynı fiyatta oldugu sürece clio yu yarisi puntoyu yabana atarsanız siz marka fanatikliği yapıyorsunuz derim.

Merhaba,
Eşimin önceki aracı Yaris idi. Onu da sıfır almıştık, Citigo'yu da sıfır aldık. Yaris'i de çok kullandım, Citigo'yu da kullanıyorum. Citigo Yaris'ten kesinlikle daha kaliteli, bunu bilin. Citigo şu anda mini sınıf içindeki en iyi otomobil. Bu Avrupa'da da bu şekilde zaten. 1.0 litrelik MPI motorunun sesine tek kelime ile hayranım! Canavar gibi sesi var ve çok iyi ivmeleniyor. Lütfen sadece motor hacmi kıyaslaması yapmayın, tork ve 0-100 km değerlerine de bakın. Citigo'nun robotize şanzımanı yerine DSG olsaydı araç tek kelime ile mükemmel olurdu ama bu şanzıman da Yaris'inkinden daha kötü değil sonuçta.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti burakkaptan » 10 Nis 2013, 15:36

harika
Kullanıcı avatarı
burakkaptan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak YILDAN MİRZA
Nereden: Yalova
Arabanız: YETİ 1.4 AMBITION DSG

İleti mygokhan » 10 Nis 2013, 22:58

2.elde 15.000 tlye kadar inmesini bekliyorum :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Önceki

Citigo

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir