kalorifer soğuk üflemiyor ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer soğuk üflemiyor ?

İleti efboacestc » 14 Ağu 2008, 00:52

benim feliciada kaloriferi açtığımda soğuk üflemiyor.bindiğim diğer araçlarda öyle değil dışardaki havayı içeriye veriyor ama benim feliciada soğuk'a getirsem bile yine sıcak üflüyor ister 90 la git ister 150 hep aynı sıcak üflüyor acaba bu normalmi

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sılver_exelance » 14 Ağu 2008, 01:01

ya bilader dışarıda soğuk havamı varda soğuk üflesin...akşam dene birde serinlikte
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 14 Ağu 2008, 01:05

denedim gecede denedim ama yine aynı motor sıcaklığını üflüyor sanki sıcağı seçmiş gibi

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sılver_exelance » 14 Ağu 2008, 01:42

sıcak soğuk ayarını yaptığın düğmenin içerisinde tel var o kopmuş olabilir o zaman ayırıcı çalışmıyor  basit bir arıza götürbi ustaya 10-20 lira ver halleder.yada
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 15 Ağu 2008, 18:40

felicia 'ların hiçbirinde soguk üflemez zaten.
sadece soguk ayarı kışın sıcaklık ayarını ılıtmak ve sogutmak için kullanılır..
yazın ise kalörifer petegi motorun arkasında oldugundan yazları motor sıcaklıgını üflemektedir. gece bile deneseniz soguk üflemez çünkü motor sıcaklıgını üflemeye dewam eder ancak bu ayar 1.3 veya 1.6 klimalı felicia'larda kalörifer petegi motorun önünde oldugundan soguk ayarında oldugu müddetçe dışarının havasını alırsınız. çünkü önünde panjur var direk olarak dışarının havasını alırsınız klima'da açık oldugu zaman çabuk sogutsun die Wink

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sainz » 15 Ağu 2008, 19:22

Soğuğa almana rağmen, kalorifer musluğununda bir problem olup da hâlâ sıcakta kalıyor olabilir mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir