yağ kapağında kremamsı sıvı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ kapağında kremamsı sıvı

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 12:53

arkadaşlar yağ kapağında kremamsı sıvı oluşuyor sebebi nedir acaba birde motor bile çalışmıyorken arabaya bindiğim zaman guuuuk diye bir ses geliyor hiç başına gelen oldumu...

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mehmetunal48 » 23 Ağu 2008, 13:00

Disapprove[quote="felicia042"]arkadaşlar yağ kapağında kremamsı sıvı oluşuyor sebebi nedir acaba birde motor bile çalışmıyorken arabaya bindiğim zaman guuuuk diye bir ses geliyor hiç başına gelen oldumu...[/QUOTE]
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 23 Ağu 2008, 13:11

yağ kapağındaki oluşum yağa su karışmasından. muhtemelen silindir kapak contasında sorun var. araca hararet paptırdınızmı. en büyük sebebi  hararet yaptırmaktır. yüksek sıcaklıkta conta yanmış olabilir yada daha kötüsü kapak eğilir.
gıcırtıya gelince bence elfreni iyi çekilmediği için oluşan arka kampana sesi
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti kemaI » 23 Ağu 2008, 13:20

Senin contanın işi bitmiş. Arkadaşın dediği gibi hararet yaptırmaktan kaynaklıdır. Küçümsenecek bir problem değil. Sese gelince bende de vardı, arka kampanaları söktürdüm bir güzel temizlettim ses kesildi.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 13:49

[quote="mehmetunal48"] Disapprove[quote="felicia042"]arkadaşlar yağ kapağında kremamsı sıvı oluşuyor sebebi nedir acaba birde motor bile çalışmıyorken arabaya bindiğim zaman guuuuk diye bir ses geliyor hiç başına gelen oldumu...[/QUOTE][/QUOTE]

???????
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 13:50

tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 23 Ağu 2008, 13:54

[quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

sen o tamircinin telefonunu versene bana nasıl bir şey yok muş Angry
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 23 Ağu 2008, 13:58

[quote="ilk aşk"][quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

[/QUOTE]
salla abi deymez öle adamları aramaya taa afyon yzdığı paraya yazık zaten zam gelmiş yine telefona

o adam tamirci değilmiş hocam siz yeni bi yer arayın

guuuk seside kampanadır dedikleri gibi
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ilk aşk » 23 Ağu 2008, 13:59

[quote="alwaysloser"][quote="ilk aşk"][quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

[/QUOTE]
salla abi deymez öle adamları aramaya taa afyon yzdığı paraya yazık zaten zam gelmiş yine telefona

[/QUOTE]

AFYONDA BACANAK VAR SÖYLERİZ KESER HESABILOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 23 Ağu 2008, 14:12

[quote="ilk aşk"][quote="alwaysloser"][quote="ilk aşk"][quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE] Abi Sen İnsan Canlısı biriydin. Birine birşey olacak diye çok korkuyordun. Ne Oldu Sana Böyle?Tongue
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 23 Ağu 2008, 14:21

[quote="Aykan DURAN"][quote="ilk aşk"][quote="alwaysloser"][quote="ilk aşk"][quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE] Abi Sen İnsan Canlısı biriydin. Birine birşey olacak diye çok korkuyordun. Ne Oldu Sana Böyle?Tongue[/QUOTE]

yok bak yine öle biz arkadaşımızı o tamirciden koruyoruz :)LOL

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 14:45

şimdi başka tamirciye gidiyorum bakalım ne diyecekler akşama yazarım....
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Aykan DURAN » 23 Ağu 2008, 14:53

Conta Yakmış Dicek :Pp
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 23 Ağu 2008, 14:57

[quote="Aykan DURAN"][quote="ilk aşk"][quote="alwaysloser"][quote="ilk aşk"][quote="felicia042"]tamirciye gittim bişey yok dedi .. bende anlamadım ....[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE] Abi Sen İnsan Canlısı biriydin. Birine birşey olacak diye çok korkuyordun. Ne Oldu Sana Böyle?Tongue[/QUOTE]

BİZDE YALNIŞ AFFEDİLMEZ LOLLOLLOL

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Ağu 2008, 15:20

[quote="Aykan DURAN"]Conta Yakmış Dicek :Pp[/QUOTE]

Conta yakmamış bile olsa, bir şekilde yağ kanalıyla su kanalı arasındaki conta parçasında hasar oluşmuş ve yağa su karıştırmaya başlamış. Zamanla su geçe geçe contayı zayıf olan yerinden, tabiri caizse yiyor. Sonra da yağı suyu birbirine karıştırmaya başlıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 16:18

şimdi geldim burada bir servis skoda seervisi oraya gittim adam kaputu açmadan dediğiniz gibi kapak contası yanmış dedi. ne kadar tutar dedim 220 ytl işçilik ve malezeme fiyatı verdi. banada çok geldi. oradan çıktım. başka bir tamirciye girdim.. adam kaputu açtı baktı motor yağına baktı motor yağında hiç bir şey yok dedi. yağ kapağının kenarında daki borudan nem alıyordur dedi kapak contası yakmış olsa motor yağa karışır dedi. motor yağında hiç bir şey yok dedi. ben anlamadım ama arabamda harareet sorunu yok herşey normal sizce nedir...
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 23 Ağu 2008, 16:28

belkide yeni başlıyodur hani ben fazla bilemem o kısmını ama sonradan daha büyük masraflar çıkarmaması için siz işin ucunu takip edin derim ben

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 23 Ağu 2008, 16:28

[quote="felicia042"]şimdi geldim burada bir servis skoda seervisi oraya gittim adam kaputu açmadan dediğiniz gibi kapak contası yanmış dedi. ne kadar tutar dedim 220 ytl işçilik ve malezeme fiyatı verdi. banada çok geldi. oradan çıktım. başka bir tamirciye girdim.. adam kaputu açtı baktı motor yağına baktı motor yağında hiç bir şey yok dedi. yağ kapağının kenarında daki borudan nem alıyordur dedi kapak contası yakmış olsa motor yağa karışır dedi. motor yağında hiç bir şey yok dedi. ben anlamadım ama arabamda harareet sorunu yok herşey normal sizce nedir...[/QUOTE]

Bir önceki mesajda yazdığım gibi, motor hararet görmemişse bile, zamanla su geçe geçe contanın bir yerini aşındırabiliyor. Sizin motorda sanırım hafif hafif karıştırmaya başlamış. Bu durumda motor yağında bir şey yok gibi görünebilir. Yalnız önceki mesajda yazmayı unutmuşum, bazan da hava şartlarından dolayı, nem nedeniyle kapakta o birikinti oluşabiliyor. Kapağı iyice temizleyip bir süre gözlemleyebilirsiniz.

Bir de peçete testi vardır. Sabaha kadar motor yağı iyice süzülür. Yağ çubuğunu çekip ucundaki damlayı bir kağıt peçeteye değdirin. Su ile yağın yoğunlukları birbirinden farklı olduğu için peçetedeki damla izi bir süre sonra iç içe iki ayrı halka olarak görülür. Tam hatırlamıyorum ama dıştaki halka su, içteki halkanın da yağ olması lazım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir