yağ kapağında kremamsı sıvı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ kapağında kremamsı sıvı

İleti hakantuna » 23 Ağu 2008, 19:55

Mrb,

7 ay önce Skoda Felicia 99 model araç aldım. Aynı sorun bende de vardı yetkili servisine sordum benzin içindeki katkı maddelerindendir dedi. Ben de benzini sadece OPETten alıyorum arada bir kontrol ediyorum hiçbir sorun yok...

Eğer su eksiltmiyor ve yağında bir eksilme ve sorun yoksa problem yok demektir bence...

1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti felicia042 » 23 Ağu 2008, 22:54

inanın bende anlayamadım bu sorun yeni değil ama kafamı çok kurcaladı neredeyse 7-8 aydır böyle heralde arıza olsaydı baya bi sorun yapardı. peçete deneyini yapıcam aklıma takıldı. guuk diye gelen ses arka kampanalardan diyorsunuz ama ses ön göğüsten geliyor sanki ses araç çalıştıkyan sonrada geliyor, bi mesafe sonra kesiliyor ara ara geliyor devamlı değil..ilk başlarda arabada bi hayvan var zannettim :)
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti felicia042 » 05 Arl 2008, 01:09

sorun çözüldü külbütör kapağının altında donmaya karşı sigorta olan tapalar varmış onlar antifiriz sızdırıyormuş çok ilgin geldi ben kapak contası değiştircektim ama sorun buradaymış....
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti sainz » 05 Arl 2008, 12:29

[quote="felicia042"]sorun çözüldü külbütör kapağının altında donmaya karşı sigorta olan tapalar varmış onlar antifiriz sızdırıyormuş çok ilgin geldi ben kapak contası değiştircektim ama sorun buradaymış....[/QUOTE]

Geçmiş olsun o zaman.
Tapalar var piyasada zaten.

Tapaları değiştirdikten sonra yağ ve soğutma suyunu tamamen değiştirtmeyi unutmayın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir