wag-com

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

wag-com

İleti felicia042 » 23 Eyl 2008, 22:27

bu konu daha önceleri açıldı ama.. elimde bu kablodan var.. dün akşam bağlayım dedim bağladım bir çok menü çıktı ama hiçbir şey anlamadım.. nasıl kullanılıyor bu cihaz bilgisi olan varmı..

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 22:28

feliye wagcom oluyomuymuş
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti felicia042 » 23 Eyl 2008, 22:33

1.3 mpi ise olur diğerleri için bilmiyorum..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 22:34

wag com ne yapacakki felide elektronik devre yok arıza lambası yok bişey yok
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 23 Eyl 2008, 22:38

[quote="elegance"]wag com ne yapacakki felide elektronik devre yok arıza lambası yok bişey yok [/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLAbi, koptum gülmekten yaaaLOLLOLLOL 

MPİ motorlar enjeksiyonlu olduğu için onlarda da ECU (beyin) var.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 23 Eyl 2008, 22:41

bizim soru güme gidiyor yokmu bu aleti kullanan önce..?
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 22:45

[quote="felicia042"]bizim soru güme gidiyor yokmu bu aleti kullanan önce..?[/QUOTE] ee nede olsa konuya macuncu katıldı kolay kolay cevap gelmez birde felide hakkaten ilk defa duyuyorum vagcomu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 23 Eyl 2008, 23:01

ABİ O NE BEN CAHİL KALDIM LA MACUNCULAR Bİ YARDIM EDİN
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 23:02

[quote="alwaysloser"]ABİ O NE BEN CAHİL KALDIM LA MACUNCULAR Bİ YARDIM EDİN [/QUOTE] ya bu octiyi fabiayı laptopa bagladıkları ara kablo varya o işte adı vagcom
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 23 Eyl 2008, 23:03

[quote="elegance"][quote="alwaysloser"]ABİ O NE BEN CAHİL KALDIM LA MACUNCULAR Bİ YARDIM EDİN [/QUOTE] ya bu octiyi fabiayı laptopa bagladıkları ara kablo varya o işte adı vagcom[/QUOTE]
HADİ BAĞLADIK NAPACAZ

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 23:03

[quote="elegance"]wag com ne yapacakki felide elektronik devre yok arıza lambası yok bişey yok [/QUOTE]
LOLLOLLOL
Amma yaptın ha, neyle gidiyo bu araç?LOLLOL
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti maozkan64 » 23 Eyl 2008, 23:03

Ben biraz kullandım, hatta bazı ayarları değiştirebildim. (Araba yürüyünce kapıların otomatik kilitlenmesi, tek kapı kilitleme, uzaktan kumanda ile açıp kapatınca sinyallerin yanması/yanmaması, ses çıkıp çıkmaması vb.)

Ayrıca bazı ünitelerin kontrollerinin yapılması (abs fren sistemi, radyo, göstergeler vb.)

Arıza kontrolü yaparak oksijen sensörünün arızalı olduğunu buldum, değiştirdim. Yani programı biraz kullanabiliyorum. Programla ayar yapmak için tam sürüm olması gerekiyor, yoksa sadece bazı değerleri görebiliyorsunuz, o kadar.

Programı baştan sona anlatmak zor olur, hangi fonksiyonu merak ediyorsanız onu sorun, anlatmaya çalışayım.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti alwaysloser » 23 Eyl 2008, 23:03

[quote="9336"] [quote="elegance"]wag com ne yapacakki felide elektronik devre yok arıza lambası yok bişey yok [/QUOTE]
LOLLOLLOL
Amma yaptın ha, neyle gidiyo bu araç?LOLLOL
[/QUOTE]
,,

UÇUO UÇUO

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 23:07

Wag-com kullanabilmek için biraz yabancı dilden de anlamak gerekiyor.
Bilinçsiz kullanıldığında yaradan çok zarar getirir kanaatindeyim. 
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti felicia042 » 23 Eyl 2008, 23:49

[quote="maozkan64"]Ben biraz kullandım, hatta bazı ayarları değiştirebildim. (Araba yürüyünce kapıların otomatik kilitlenmesi, tek kapı kilitleme, uzaktan kumanda ile açıp kapatınca sinyallerin yanması/yanmaması, ses çıkıp çıkmaması vb.)

Ayrıca bazı ünitelerin kontrollerinin yapılması (abs fren sistemi, radyo, göstergeler vb.)

Arıza kontrolü yaparak oksijen sensörünün arızalı olduğunu buldum, değiştirdim. Yani programı biraz kullanabiliyorum. Programla ayar yapmak için tam sürüm olması gerekiyor, yoksa sadece bazı değerleri görebiliyorsunuz, o kadar.

Programı baştan sona anlatmak zor olur, hangi fonksiyonu merak ediyorsanız onu sorun, anlatmaya çalışayım.
[/QUOTE]
teşekkürler diğerleri mesaj kirliliği  yapmış neyse ingilizcem var biraz evet anlayabilcek kadar zaten kabloyu çinden satın aldım içinden çıkan cd de programda var bende edinmiştim zaten tam zaman ayıramadım doğrusu sizde felicia üzerinde mi denediniz.

merak ettim örneğin eskiden avans ayarı die tabir edilen ayarlarada ulaşabiliyormusunuz. tüm elektrksel donanımı kontrol edebiliyormu açılan pencerede (bilgisayarda)6 tane  buton var bu anlatıklarınızı hangi seçenek butonundan yaptınız. arabamda lpg takılı olduğu için ateşleme zamanı nı kontrol etmek istiyorum.. cevabın için tşk ler

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti maozkan64 » 24 Eyl 2008, 00:10

Düğmelerin fonksiyonlarını anlatayım.

Select: Tüm ayarlar ve arıza kodlarını görme bu buton ile yapılıyor. Bu butona bastıktan sonra örenğin 01-Engine ile motor ayarları, 03-Abs brakes ile abs fren sistemine ulaşabiliyorsunuz, arıza kodlarını görüp ayar yapabiliyorsunuz. 25-İmmobilizer ile immobilizer ve anahtar silme, tanımlama işlemleri yapılıyor. Tabi her arabada orda gördüğünüz her modül olmayabiliyor. Örneğin arabanızda navigasyon sistemi yoksa electronics1 sekmesindeki navigation butonuna tıklarsanız, bu modül bulunamadı anlamında mesaj alırsınız.

Auto scan: tüm modüllerdeki arıza kodlarını modülleri tarayarak otomatik olarak bulur.

Control module finder: Arabadaki tüm kontrol modüllerini tarayarak bulur, yaklaşık 45 dakika sürer.

OBD-II: aracın standart obd protoklünü destekleyip desteklemediğini kontrol eder. Aracınız obd protokolünü destekliyorsa Vag-Com olmayan başka OBD arıza arama cihazlarıyla da aracınızı kontrol edebilirsiniz.

Application: Aracınız bir yerden bir yere taşınıyorsa transport moduna geçmek için bir uygulama içerir, araç taşınırken birçok elektronik modül, akü bitmesin diye devre dışı bırakılır. gateway installation list: 2005 ve sonraki araçlar için kolayca kontrol modüllerinin kısa sürede bulunmasını sağlar. Erase all DTC's: Tüm arıza kodlarını siler.

Options: Programı ilk defa kullanırken port ayarlarının yapılması ve kaydedilmesi için kullanılır.

Devam edecek...
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 24 Eyl 2008, 00:35

Programın kullanımını biraz anlatayım.
Select butonuna tıklıyoruz. Modüllerden birini seçiyoruz., örneğin 01-engine (Motor ayarları)

Fault codes-02: Arıza varsa kodunu ve açıklamasını gösterir. Clear codes-05 ile arıza kodlarını silebilirsiniz.

Measuring blocks butonu ile kontrol modülündeki değerleri anlık olarak görebilirsiniz. Group değerlerini arttırarak değişik grup değerlerini görebilirsiniz.

Single reading: Tek bir kanalın değerlerini görmek için seçiliyor. pek kullanılan bir fonksiyon değil.

Readiness-15: 8 bitlik motor değerlerinden hangilerinin vag-com tarafından okunabildiğini görürsünüz. Passed yazıyorsa vag-com o değeri okuyabilir, yoksa okuyamaz.

Login-11: Bazı modüllere giriş için pin kodu gerekir (örneğin immobilizer) bu butona tıklayarak pin kodu girilir, sonra ayar yapılır.

Basic settings: Basit ayarlar için kullanılıyor (2005 ten sonraki arabalarda, 2004 ve evvelki arabalarda bu konumda ayar olmuyor.)

Output tests: İşte bu konumda girdiğiniz modülün içindeki birimleri tek tek kontrol edebiliyorsunuz. (Örneğin abs fren sistemini kontrol etmek için veya gösterge elemanlarını kontrol etmek için)

Recode:-07: Bu konumda dikkatli olmalısınız, yanlış değerler araca zarar verebilir. Vag com programına label dosyaları yüklenmişse "Software coding" kısmına tıkladığınızda sarı bir etiketle bu alana girilecek değerler gelir. Yeni değerleri girip "do it "butonuna tıklarsanız modüle yeni ayar değerleri girilmiş olur. Label file konusunda yardımcı olabilirim, size dosya gönderebilirim.

Adaptation: Burada doğrudan kanal numarasını girip ilgili modülü çağırarak onun değerlerini test edebilir ve kaydedebilirsiniz. Yani doğrudan o modülü programlayabilirsiniz.

Devam edecek.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 24 Eyl 2008, 00:37

karbüratörlü  skoda  felicialarda da  vardır  OBDII  portu

OBD II   portu  1996 dan   sonra  üretilen  tüm araçlarlar  için evrensel zorunluluk.

Skoda felicia da  sigorta kutusunun  sağında  ..

arıza  ışığı  yok  ama   TEST  şeklinde yanan  bir  ışık  var

VAG-COM  bağlanınca  tahminim   motor suyu  sıcaklığı  devir  akü  voltajı  gibi  basit  bilgileri verir.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir