lütfen yardım (çok acil) felicamı çalıştıramıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lütfen yardım (çok acil) felicamı çalıştıramıyorum

İleti melaike » 23 Ekm 2008, 01:58

selam arkadaşlar...  öncelıkle buradaki hizmetlerinden ötürü emegi gecen arkadaşlara tesekkur edıyorum...

arabamda (felicia 1.3 lx combi)hararet problemi var,yaklaşık 1 aydan beri her trafige çıkışımda 10 15 dk.içerisinde hararet seviyesi 90 ı gecip 110 a ulaşıyo,boluda skoda servisine götürdüm,silindir kapağı taşlancak dedi usta,conta erimişmi yoksa yamulmuşmu ne,hava kaçırıyo gb. bişeyler dedi,ben arabalardan çok anlamadığım için,ustanın söylediği poroblemleri çok iyi anlayamadım,su koydugumuz depoda da catlak varmış,o deponunda değişmesi gerekiyo dedi,nekadar tutar toplam dedim,150 civarında bişey dedi, bu fiyat normalmi sizce?birde ustanın dediklerini yaptırırsam hararet sorunu bitermi?öğrenmek istediğim diğer birşey;varsayalımkı ben serviste ustanın dediklerini yaptırdım bayıldım 150 yi,hararet sorunun gideceğine dair granti veriyomu servis?

diğer bir sorunum bu sabah arabayı çalıştırmak için kontaği çevirdim araba çalışmadı bi kaç kere denedim çalıştı,10 dk. sonra kontağı kapattım işimi hallettim geri dönmek için bindim arabaya,çevrdim anahtarı,çalışmadı yine,anahtarı çevirdiğimde tık tık tık  diye arka arkaya ses geliyo,kontağı çevirdiğimde göstergeler yanıyo,ama ateşleme yapmıyo galiba,merkezi kilit devreye girerken kilit sesi geliyo ya,arabayı çalıştırmak için kontaği çevirdiğimde de aynı ses geliyo,sonra akü bitmiş olabilir diye şarj ettık başka bi arabadan,sorun gitmedi,hiç bir değişiklik olmadı yani,vurdurduk arabayı oylece yoluma devam ettım, sorun nedir sizce ve bana kaça maal olur lütfen  yardımcı olun

melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melaike » 23 Ekm 2008, 02:32

çok teşekkür ederim sizce aracın kontaktan çalışmamasının nedeni bumudur,yani o yay açılırsa sorun hallolunurmu?

melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melaike » 23 Ekm 2008, 15:33

arkadaşlar nerde felicia kardeşliği,yav bi el atın,bi yardım ediverin, köyde dağ başında görev yapıyorum yardım alabılcegım bı yer yok,sanayıye gıdıp kazık yemek ıstemıyorum lutfen arkadaşlar .....

melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 23 Ekm 2008, 22:11

dostum şu an kendine yapabileceğin en büyük kötülüğü yapıyorsun o arabaya binerek ve çalışmadığında  vurdurarak.  silindir kapak contan yanmış.   parça maliyeti çok fazla değil  en fazla   30 -35 liradır.   bu işte  maliyeti arttıran  üt kapağın sökülmesi işidir.  bu şekilde kullanırsan  yağına su karışacak  ileride motorun yatak saracak   vs vs. silindir kapağı taşlaması işi iyi bi rektefiyeci de yapılırsa  porblem çıkarmaz ve sana az da olsa ek güç artışı sağlar.(sıkıştırma artacağı için )  büyük ihtimalle hareret yaptığından atıklık yapmıştır. geciktirmeden gitmeni tavsiye ederim..  belki 150 liradan kaçınıyorsun ama böyle biraz daha devam edersen  onun yanına en az  1000 lira daha koyman gerekir. geçmiş olsun  en kısa zamanda düzeltebilirsin umarım...  yedek su haznene bak eğer içinde  beyaz köpük gibi bişşey ya da  suyun renginde  kararma varsa  sakın binme....
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti melaike » 24 Ekm 2008, 15:35

tolga kagan kardeş uyarıların için çok teşekkür ederim,ilk işim servise gitmek ama en yakın servis bana 90 km. off offf sabır sabır sabırrr...
melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir