Felim Su Alıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felim Su Alıyor

İleti efboacestc » 27 Ekm 2008, 15:13

sabah aracıma bindiğimde sağ ön paspasın üzeri su doluydu baya bi birikmiş :) pet bardakla suyu dışarı attım kalanını selpakla attım.sigorta kutusunun yanında dibe doğru ellediğimde sünger ıslanmıştı birazbastırdım su akmaya başladı .kaputu açtığımda akünün yanında su olduğunu gördüm araları açıktı oralara silikon çeksem düzelirmi acaba daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı ?

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti ünsal » 28 Ekm 2008, 01:14

ben yeni duydum bence servise götür düzgünce yapsınlar yoksa kasa çürür camdan almıştır belki diyecem ama daha önce yoktu diyorsun iyice baktır önemli...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti irem » 29 Ekm 2008, 10:28

ben bu konuda master yaptım ben aracı aldıgımda tam 5 yerden su alıyordu.
biriken su paspasta ise ve sigorta kutusu arkasından elınızı geçirip arkasındakı  izalasyon süngeri ıslak ise sadece iki şık var yüzde 90 cam yuzde 10 kablo körüklerinden su alır.çözümü önce cam fitilini dışarıdan temızlemek gerekir bir torna vidının ucuna küçük parça bez ile çamurları temızleyın sonra çok az nemlı sellozik tiner ile silin son aşama poliüretan siyah mastik  silikon tabancası ile sürülür .bakın silikon demedim sadece mastik de demedim  karıştırmayalım poliüretan mastik diyorum çünkü siliokon  ve mastik bir süre sonra açar yanlış malzeme kullanmayın .bu malzeme oto camcılarının kullandığı cam yapıştırıcısıdır.  fiyatı 5 liradır  
irem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 30 Ekm 2008, 01:51

ön cam değişti mi?
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 30 Ekm 2008, 03:36

valla o kadar bilgim yok dikkatimi çekmedi hiç herhalde orjinaldir.geçen senede yağmur yağdı kar yağdı almamıştı nerden aldıysa anlamadım
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sonertevfik » 30 Ekm 2008, 03:42

Sen irem kardeşimin dediğini yap, EFBOACESTC kardeşim, sağolsun yardımcı olmuş irem kardeş... Sana bende yardımcı olmak isterdim ama bizim felicia'mızda öyle bir sorun yok, daha doğrusu maaşallah hiçbir sorunumuz yok...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir