Cam sigortası Pazar akşamı atarsa

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam sigortası Pazar akşamı atarsa

İleti konevi1 » 11 Kas 2008, 03:09

Merhaba Değerli Skodacılar; Pazar günü akşam 5 civarı Konya Meram Toki konutlarından dönüşte sağ ön cam sigortası attı. Sol kapalı, sağ yarım açık kaldı...Pazar günü her yer kapalı, servisler kapalı, şehir merkezine 15 km var, skoda yol servisini tellemek geçti ya sabır dedim... Arabam 95 feli lx, sonradan otomatik camlanmış, bir-iki sefer aynı arızayla karşılaştığım için, sigorta kutusunda yerini biliyorum, düşük amperli yedekleri denedim, sonra kutudan kontrollu olarak 20-30 amperlik iki tane daha denedim. hem yaktı, hem aşağıya iniyor, yukarıya da çekmiyor velhasıl,  akşam karanlığında açık cam, Konya malum bozkır iklimi sabah ve akşamları serin olur, kalorifer desteğiyle eşim ve kızımla 50-60'la eve geldim.
Cam açık evin önüne koyamadım, açık park var duvar dibine park ettim içime sinmedi. Konya rampalı çarşı civarında belediyenin işlettiği ve güvenliği olana kapalı otoparka bıraktım. Sabah arabayı aldım, Konyalı olanlar bilir doğrudan aydınlık evler yolu üzerindeki Eski sanayi de tanıdığım oto elektrikçiye ziyaret...(skoda servisler malum)

Tek sigorta çift camı kontrol ediyor (30 amper) sol tamam çalıştı, sağ yine iniyor, çıkmıyor.

Sonuçta kapı döşemesi söküldü, motor, halat sağlam, kapı boşluğuna giren kablo zamanla belki 1 milim içten sıyrılmış, kısa devreyi ondan yapmış..!?LOL  ( iyi ki halat kopmamış 1 sene önce sol cam sigorta attırıyordu, meğerse çelik halat kopmuş komplesi 95 ytl'ye almıştım)  

İzole bant takviyesi ve kapıyı toplama operasyonu ile sorun aşıldı.

Sonuçta: 10 ytl ustalık+2.5 ytl sigorta ve kapı pimleri+3 ytl otopark=15.5 ytl Cry

Selamlar...

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti umt_d » 11 Kas 2008, 16:11

bplerde görmüştüm ben sigorta yanlış hatırlamıyosam
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Kas 2008, 17:32

Geçmiş olsun. Böyle sigorta denerkende nereden söktüğünüze bakmak lazım sizin bu olayda olduğu gibi çok lazım bir sigortayı takıp onuda yakıp hepten ortada kalınabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti konevi1 » 11 Kas 2008, 18:17

[quote="?"]Geçmiş olsun. Böyle sigorta denerkende nereden söktüğünüze bakmak lazım sizin bu olayda olduğu gibi çok lazım bir sigortayı takıp onuda yakıp hepten ortada kalınabilir.[/QUOTE]

Sağolun, teşekkür ederim. Dediğiniz gibi rastgele sökmemek lazım, uzun farları kontrol eden bir sigortayı çekmiştim...
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir