95 model Felicia LX motor sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

95 model Felicia LX motor sesi

İleti Karakan » 12 Kas 2008, 15:33

Arkadaşlar 95 model LX Felicia aldım. Araçta acaip gürültülü çalışma var. Kaput açılınca çok belli değil ama sanki abart var gibi böğürüyo mal. Eksozu çatal dahil komple değiştirdim ama kesilmedi. Viteste iken de boşta iken de bögürüyo ne yapabilirm bilen varsa yazsın lütfen....

Karakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti datron41 » 14 Kas 2008, 13:15

ismail merhaba

Aracının kartel koruması var ise ona bak derim.aynı sorun bendede vardı.kartel koruması kasislerden gecerken yamulmuş kartele değiyordu.oda arac içerisinde ugultu yapıyırdu.korumayı söküp çekiçleyip düzeltikten sonra ugultu kesildi.bir kartele bak derim.iyi günler
datron41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 14 Kas 2008, 17:21

Karter koruması yoksa bile titreşim kaynaklı bir ses olabilir.Ayrıca yatak bilyası, alternatör, su pomp. gibi donanımların yatak kaynaklı sesleri de olabilir. Uzun bir tornavidayı motorun ses gelme ihtimali olan yerlerine tutup, tornavida sapına kulağınızı dayayıp arayabilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Karakan » 17 Kas 2008, 23:59

karterden değil kardeş onu yaptık önce. ses motor boşta iken de gelio. eksoları çatalı komple değiştirdim düzelmedi. distrübütörü temizledim azaldı ama geçmedi. ustam balata kaçırıyo ondan olabilir diyo ama boşta gaz verince de gelio o zaman sboplardan olabilir dio.
Karakan
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir