FELICIA SU ALMA SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA SU ALMA SORUNU

İleti gokse77 » 23 Kas 2008, 21:33

arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. 99 model 1.3 GLX i felicia'm var. Arabam ön taraftan su alıyor. Hem şoför tarafından hemde ön yolcu koltuğu tarafından. Sigorta panosu sırılsıklam oldu. BU kaçıncı su alışı. Bunu bilen yada daha önce başına gelen birisi varsa ALLAH aşkına söylesin. Bu neden oluyor? Lütfen birileri bir cevap yazsın canımdan bezdimCry

msn adresim goksel.ciftci@hotmail.com ulaşmak isteyen olursa diye şimdiden milyonlarca kez teşekkür ediyorum saygılarımla

gokse77
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 23 Kas 2008, 21:41

aynı sorun benim felidede var ama hala sorunu çözemedim.almaya devam
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti A.SERKAN » 23 Kas 2008, 22:48

oncelikle hoş geldin.benim tahminim ya cam fitilinden ya camın altındaki su tahliye yerlerinin tıkanmasından olabilir.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 23 Kas 2008, 23:43

1. olarak cam fitilinin altında su tahliye delikleri var, onlar tıkanmış olabilir. 2. olarak benim başıma gelen olabilir. geçen sene cam çatlaktı onu değiştirdim. takarkende silokonlayıp koydular. 7-8 ay herşey normaldi 2-3 ay önce baktım her yağmur yağdığında ve yıkandığında paspasın üstü su.elimi sigorta kutusunun üstünden yukarı doğru attım ordaki sünger ıslak. neyse sanayiye gittim. camı söktüler. usta, bu slikon fitilin içindeki su kanalını kapatıyo dedi. silikonu güzelce temizledik, taktık yine aynı, yukardan suyu dök anında içerde. neyse fazla uzatmayım, elemanlardan biri işi çözdü. cam fabrika camı olmadığından yolcu tarafındaki alt köşe tam oturmuyo. yarım santim açık kalıyo yani fitil tam basmıyo. neyse eleman fitilin o köşesine 20 cm uzunluğunda yarım santim kalınlığında kabloyu fitilin içine koyup camı öyle yerleştirdi. taktık herşey yolunda. 2. olarak cam dan kaynaklanıyo olabilir. selamalr
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokse77 » 23 Kas 2008, 23:51

yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yarın sabah ustama götürüp yorumlarınızı da anlatacam. inşallah herşey yolunda gider çünkü çok can sıkmaya başladı bu su meselesi Cry
tekrar teşekkürler
gokse77
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Sapkaliamca » 24 Kas 2008, 16:51

Aynı sorun bendede oldu ilk aldığımda daha araba 0km idi su alıyodu servise gittim camı söküp fitilin altına macun gibi birşey sıkıp tekrar taktılar şeytan kulağına kurşun cam da değiştirdim ama akmıyor. geçmiş olsun
Sapkaliamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti majeste98 » 05 Oca 2009, 22:04

aynı  sorun benim 2000 felidede var.. şoför mahalinden su akıyor.. fitil kenarlarından slikon çektirdim.. ama sorun çözülmedi.. yeni fitil alacam galiba.. fiyatını bilen arkadaş varmı acaba
majeste98
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 06 Oca 2009, 01:04

bende sıfır aldım ama maşşallah hiç bir sorun yok... bu arada sigorta kutun ıslanıyorsa büyük ihtimalle akünün arkasındaki sigorta kutusuna giden kablo keçesi eskimişdir.. 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti efboacestc » 06 Oca 2009, 01:10

benim felide akünün kanarındaki boş bi alan var orada çatlaklar var sanırım oradan alıyor.çünkü tam oranın altındakisünger ıslanıyor bugün süngerle dışarı attım havalar hep yağışlı hafta sonu yağışlı olmazsa oralara silikon çekicem.

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti PİCK-UP » 06 Oca 2009, 01:12

silikon iş görür yapın su alması tehlikeli aman dikkat... 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti shooter » 22 Şub 2009, 01:50

arkadaşlar bende bugün arabanın camını değiştirttim.camı söktük birde ne göreyim.tahliye delikleri tıkalı. neyse oda tamam ama esas sorun 3-4 cm lık çürük var.bazı yerde ise delikler var tahliye deliklerinin haricinde.neyse bi güzel taşladık temizledik.ondan sonra antipas sürdük.sonra kurudu antipas siyah avrupa üretim cam silikonu ile doldurduk.(normal silikon değildir) en son astar çektik.ve kuruduktan sonra gerçi normalde 1 ayı buluomuş tam anlamıyla kuruması ama en son camı taktı usta.çok güzel bi şekilde oturdu cam.bakalım inşallah su alma sorunum ortadan kalkar.yakında fotolarını koyucam kart okuyucumu bulamadımda :D
Mahir ER
Kullanıcı avatarı
shooter
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Roomster 1.2 Htp

İleti shooter » 28 Şub 2009, 00:59

arkadaşlar camcının adres bilgilerini veriyim başı dertte olan su sorunu ile fiyat alabilir skodam.com'dan yada Ersoft Bilişim'den Mahir gönderdi derseniz yardımcı olur.(özel fiyat verir) ;)

ERKAN OTO CAM
Adres: 677/48 Sk. A-Blok No:40 BUCA SANAYİ SİTESİ-İzmir
Tel: 0(232) 282 26 08 (OSMAN USTA'YI  İsteyin)

Mahir ER
Kullanıcı avatarı
shooter
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Roomster 1.2 Htp

İleti royal » 28 Şub 2009, 14:15

benim favoritte son zamanlarda böle bi sorunla karşı karşıyayım. arabam yağmurun altında durdumu bi kaç saat hareket ettirdimmi ayağım gazdayken ayağıma damla damla yağmur suları geliyor. ustam önce motor kısmını inceledi. lpg nin içerdeki anahtarını (lpg den benzine geçiş düğmesi) farklı bir yerden kablolarını içeriye almışlar. dedi oradan su alıyor dedi bastı siyah silikonu. ee yağmurlar o sıra durulunca bisey anlamadım. sonra yağmurlar basladı bizim sorun yine ortada bu kez bi camcıya gittim ön camdan su alıyor dedi söktürdüm samı macun silikon faslından sonra tamamdır dedik. bi kaç gün yağmurda çamurda bisey yoktu. üç gündür yine damlalarla dostluğum devam ediyor. dün akşam bi arkadaşım silecek kollarının diplerinden su girebilceğini söyledi. şimdi bekliyorum havalar bi kurusun onları kontrol edicem

royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia41 » 08 Mar 2009, 20:41

bu problemde kronik galiba . alarm kablosu lpg buton kablosu v.b. buralardan su suzulerek geliyor dreksiyonun altından pedal kısmına damlıyor.
ben çözümü buldum arabayı rampada burun kısmı aşağı gelecek şekilde parkediyorum :)
felicia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakantuna » 25 Mar 2009, 14:29

mrb,

her yıkama sonrası yolcu tarafında paspas üzerinde su birikintisi oluyordu; normalde böyle bir sorun yok. Sigorta kutusu civarını ön cam alt kısımlarını ve de akü kısmını kontrol ettim; sorun yoktu. Sorunun özelliğini kaybetmiş kapı fitilinden kaçırdığını farkettim. Kapı fitili daha idare edeceğini düşündüğümden arasına anten kablosundan şişirme yaptım; şidilik sorun yok bakalım...
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 16:57

Şimdi bi de feli ler mi çıktı başımıza...Önden ise pedal civarında kabine giren kablo yerlerine, havalandırma girişine, ön cam ile kaput arasındaki bölgenin su tahliye kanallarına bakılmalı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir