Radyatör hortumundan su sızıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyatör hortumundan su sızıyor.

İleti melaike » 21 Arl 2008, 17:22

Confused s.a arkadaşlar inşallah iyisinizdir,beni soracak olursanız biraz üzgünün felişimden ötürü,

radyatörden motora gıden bi boru var S veya Z seklınde,boru plastik değil,metal olsa gerek (borunun üzeri siyah yağla kaplı oldugu için,pek anlayamadım)bu borudan sureklı su akıyo ve radyatordekı-su haznesındekı butun su boşalıp ordan akıyo,sanırım catlak veya delik var,su deposunu agzına kadar dolduruyorum,5dk.gecmeden boşalıyo,

yarın sanayıye gidicem,fakat sanayi bana 30 km.uzaklıkta,bulundugum yerde traktör tamircisi var ama bahsettıgım borunun onda olma ımkanı yok,belki plastık boru vardır,o metal borunun yerıne plastık boru taksa olurmu acaba?veya deligin oldugu yeri ben herhangi bi işlemle kısa surelınede olsa (30 km.yol yapacak kadar)kapatabilirmiyim,aklıma cam macunu geliyo ama siz degerli üstadların fikrini bi alayım dedim,birde bu boru antifirizden dolayı delinmiş olabilirmi?son olarak bu borunun fiyatı nedir,v kaça takarlar?lütfen bilen arkadaşlar cvp yazsınlar,yarın ogleden sonra uzun yola cıkmam gerekıyo....  şimdiden teşekkür ederim 

melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 21 Arl 2008, 19:03

a.s çok küçük bir sorun bu antifrizden ötürü aşınan yerden delinmiş olabilir boru size yakın olan traktör tamirciside aynısı olmasada uygun bir hortum ayarlar halleder alt tarafı bi hortum aynısını takmanıza gerek yok uygun olan bi hortum ayarlanabilir

kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melaike » 21 Arl 2008, 19:04

cok tesekkur ederım cvbınız ıcın
melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 21 Arl 2008, 19:47

alt bağlantı önemli. alttan gelen dış etkenler için metal oluyor.  ayrıca üzerinde boşaltma için tapa var. sanrım  bu tapanın montesi içinde metal malzeme seçilmiş olabilir

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti shooter » 21 Arl 2008, 22:59

genelde çeşme suyu kullanan skodacıların derdidir radyatörün su kaçırması sudaki kireç bazı yerlerde kireç bağlanmasına sebeb olur antifriz koyduğunuzda ise kireç zamanla yok olur ve deliklerin oluşmasına sebeb olur. bunlara biraz daha dikkat edelim arkadaşlar skodalarda yaz kış antifriz kullanmaya özen gösterelim...
Mahir ER
www.izmirkameralarm.com - Güvenlik ve Alarm Hizmetleri

0850 225 0 135
Kullanıcı avatarı
shooter
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 MPI

İleti melaike » 22 Arl 2008, 02:52

arkadaşlar cevaplarınız için tesekkur ederim hep cesme suyu kullanıyordum yazın,kış olunca mecburen antıfırıze donduk ama bu seferde boru patladı... arkadaşın dedigi gb yaz kış antıfırız kullanmak  gerek
melaike
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti W7OOİSEL » 22 Arl 2008, 12:28

arkadaşım o boruyu ben geçen sene değiştirdim 20 ytl ve demir boru sana tavsiyem boruyu git kendin al tamircine değiştirt yanlız onun bir tarafında ki lastik bağlantı hortumu rediksiyonludur gitmişken onuda almanı tavsiye ederim.
W7OOİSEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir