ENTERESAN Bİ OLAY

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ENTERESAN Bİ OLAY

İleti cemo » 29 Arl 2008, 12:32

arkadaşlar geçen hafta başıma gelen bi olayı paylaşmak istiyorum
önce fan müşürü arızası yapan felicia pikabım conta yaktı birinci servise gittim contayı değiştik sorun yok yanlız işçiliğin bitiminde aracı çalıştıramadılar neyse vurdurma yöntemi ile araç çalıştı ertesi sabah evin önünde araç çalışmadı basa basa akü bitti arkadaşın aracıyla sanayiye kadar çektik aracı serviste tekrar vurdurarak çalıştırdılar aracı karbüratör alt contasından hava alıyormuş neyse değiştik yanlız motor yine düzgün çalışmıyor karbüratörün sıkıntılı olduğunu anlayan ustanın da yok olduğunu söylediler bende doğru başka sevise gittim ikinci serviste usta karbüratörü komple çıkardı kelebeklerin hava aldığını söyledi yenisi yokmuş tornacıda yaptırdık taktı araç hiç çalışmıyor bu sefer elinde bi aletle kompresör değerlerini ölçüp motorun segmanlaının yummuş olduğunu motorda kompresör olmadığını sadece segmanla kalmayıp komple rektefiye olmasını BU ARACIN ÇALIŞMASININ İMKANSIZ olduğunu söyledi eee usta dedik yani 1000 ytl gibi bir masrafı olduğunu söyledi yaptığı işçiliğe 30 ytl verip (bişe de yapmadı ya)maddiyatımın olmadığı için tekrar vurdurup çalıştırdıktan sonra evin yolunu tuttuk araç 2 gün yattı (bu araç iş arabası yani ekmek teknesi dikkatinizi çekiyorum) neyse para bulmam lazım borç harç yapacağız birşeyler ama hangi ustaya yaptıralım arkadaş bana bir ustayı önerdi aracı vurdurduk çalıştırıp gittik yanına yani üçüncü servise adam bizi inandırmış rektefiye olacağına dedik böyle böyle dedim usta bu araç motor yapılacak kaça patlar işin ekonomisine kaçıyoruz ve adam açıyor kaputu dinliyor motorun sesini ve BU ARACIN MOTORU ÜFLEMİYOR YAĞ EKSİLTME YOK SUYA YAĞ KARIŞTIRMA FALAN YOK sana kim diyebilir bu araç motor istiyor hangi usta diyebilir nasıl der..... diye bağırıyor ve bana dönüyor kardeşim sen içini rahat tut bu aracın silindir kapağı açılmış conta değişmiş (doğru) yani subap ayarı istiyor motorda kompresör olmamasının sebebi bu ikincisi karbüratörü temizleyip bakımını yapıp yeniden takacağım yani akşam gel arabanı arabanı al güzel kardeşim neyse gidiyoruz akşam geliyoruz basıyoruz tık marş çalışma saat gibi usta borcumuz 50 ytl  .................................................. PEEES DOĞRUSU

İŞTE USTALARIN HALİ ARKADAŞLAR işte düştüğümüz durum inanıp yaptırsak ........1000 ytl nerde 50ytl nerde hangimiz parayı kolay kazanıyor şu dar günlerde.... az kalsın sağlam motoru sökecekti adam birde 25 yıllık usta bu dediğim adam

hani dedi ya bu aracın çalışması imkansız gidip yüzüne tüküresim geliyor yaşını başını almış adam ne diyim Allahından bulsun kimbilir kimleri kandırdı daha

sizlere örnek olsun diyorum

cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 29 Arl 2008, 12:55

Aklıma Barış Mançonun bir şarkısı geldi Allah kendisine gani gani rahmet eylesin.
"Halat gibi bileğiyle yayla gibi yüreğiyle çoluk çocuk geçindirir haram nedir bilmeyenler buyurun sizde buyurun buyurun dostlar buyurun." Halil İbrahim sofrası adlı şarkıdan alıntıdır.
Şimdi maalesef insanlara güvenmek o kadar zorki üç kuruşluk menfaat uğruna yaptıkları isin haysiyetinin ve kiminin uğruna yaşadığı, şeref dediğimiz değerin üzerine bir bardak soğuk su içip haksız kazanç elde edip kendilerini karda zannediyorlar. Daima derim eğer bir işi yapıyorsan hakkını vereceksin yoksa o işi yapmayacaksın. Sonuçta sizi amiyane tabirle "yontamamış" ama onun gibiler dürüst insanların ekmeğine kan doğruyorlar mesleklerinin onurunu çiğniyorlar. Bu ve bunun gibi ustaları bende kınıyorum.
Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki "Aldatan bizden değildir".

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti felicia042 » 29 Arl 2008, 13:16

ben arızayı bildiğim halde yaptıramıyorum bilader. Ancak hiç bişey bilmiyormuş gidip usta ne olur falan dersen yani haksız yolla paran alınacak kişi olursan tamirciye sokuyorlar arabayı. :))
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti serrrkan » 29 Arl 2008, 14:32

malesef hayatımızda her yerde karşımıza çıkıyor böyle tip insanlar.çıkarcı insanlar. hiçbir sorun yokken sorun yaratıp insanı zor durumda bırakıyorlar. Ne diyelim artık ustayı araştırıpta bakmak lazım !!!

cemo kardeş samsunda skoda servisi nerde var? yani sen nereye getiriyosun arabanı !!!
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemo » 29 Arl 2008, 15:41

serkan samsunda eski sanayide skoda yetkili servisi özlem oto vardı yıllardan beri yetkili servislik yaptı şu anda skoda özel servis olarak devam ediyor ama hiç gitmedim bide gülsan da oto karadeniz var ona da gitmedim (aracımın eski sahibi tavsiye etmedi bunu da)en son arabayı yaptırdığım kişi gündüzler oto gülsan sanayi camisinden sonra 3. sokak bundan çok memnun kaldım beni masraftan kurtardı temiz insanlar bunu tavsiye ederim
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 29 Arl 2008, 15:45

[quote="HTP"]
Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki "Aldatan bizden değildir".

[/QUOTE]

EVET AYNEN KATILIYORUM YÜCE PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V.) HADİS-İ ŞERİFİNE.  KONUYU YAZAN KARDEŞİME DE BİZİMLE YAZISINI PAYLAŞTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti yexplorer » 29 Arl 2008, 16:47

akşam yatınca bugün nasıl kazandım diye düşünmeyen insandan hayır gelmez
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti W7OOİSEL » 30 Arl 2008, 00:27

paylaşım için teşekkürler cemo kardeş ucuz atlatmışsın.
W7OOİSEL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 30 Arl 2008, 00:40

renault servisinde 750 lira fiyat aldım aracımn bir arızası için sonra tanıdığım bir ustaya gittim aracın hava sensöründen çıkan boru çatlamış bütün sorunlara aracın fazla hava alması sonucu hava-yakıt karışımını fazla yapıp dengesiz çalışması sebep oluyormuş. bir karışlık plastik alelade bir boru parçası sadece ustam tezgahın üzerinden ona benzer plastik bir boru alıp boyunu yankeskiyle kısaltıp taktı araba saat gibi çalışmaya başladı ne kadar borcum dedim bunun için paramı alınır o boruyu zaten atacaktım ben dedi  Smile
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2008, 00:44

25 yıllık usta ha, 25 yıllık dolandırıcı. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 30 Arl 2008, 01:26

kardes bununla gecmis olsun en azından yol yakınken dönmüsün
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemo » 30 Arl 2008, 13:35

arkadaşlar ustamızı iyi seçelim ben ucuz atlattım ama yarın bir başka arkadaşımızın başına gelebilir sonuçta çoğumuz anlamıyoruz aracın motorundan ne derlerse he diyoruz yani dediğim gibi parayı kim kolay kazanıyor..... dikkatli olalım diyorum....
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xavi » 03 Oca 2009, 05:05

Angry......................................Angry.......................................Angry

xavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 03 Oca 2009, 19:53

büyük geçmiş olsun...
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 03 Oca 2009, 20:27

Hani bir söz var "Okumak cahilliği giderir , eşşeklik baki kalır." diye.Nediyeyim bu adamda 25 yıl boyunca birşeylerle uğraşmış ama malumunuz birşeyleride baki kalmış.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir