feliş arka çamurluk paspasları (tozluk) söktüm.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

feliş arka çamurluk paspasları (tozluk) söktüm.

İleti sonerx » 09 Nis 2009, 12:14

[quote="hetepe"] Bence bu arabaların dizaynı yapılırken ya da rüzgâr tünelinde test edilirken direnç oluştursaydı o tozlukları koymaz ya da şeklini değiştirirlerdi...[/QUOTE]

Bir sac kılı bile müthiş sürtünme yapar.Onun içindir ki yüzücü ve bisikletci erkekler bacaklarını tıraşlarlar.

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti feliciaZK » 09 Nis 2009, 20:08

ARKA PAÇALIKLARDANMI BAHSEDİYORSUNUZ

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 09 Nis 2009, 20:32

[quote="sonerx"] [quote="hetepe"] Bence bu arabaların dizaynı yapılırken ya da rüzgâr tünelinde test edilirken direnç oluştursaydı o tozlukları koymaz ya da şeklini değiştirirlerdi...[/QUOTE]

Bir sac kılı bile müthiş sürtünme yapar.Onun içindir ki yüzücü ve bisikletci erkekler bacaklarını tıraşlarlar.[/QUOTE]

sebebi kılın bacaktan enerji çekmesidir, kıl dibi koparın bakın yağlıdır. alakası yok. 

dediğiniz doğru, elbette bir extra sürtünme olur, ama ben bunun 160-180-200 gibi süratlerde etkin olacağını düşünüyorum, ve sökülmesinin avantajı ise belki size 10 gıram tasarruf sağlar.

şehir içinde adı olmaz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 09 Nis 2009, 20:59

Paçalıkları söktüyseniz yağmurlu havalarda arka sileceği biraz daha aktif olarak kullanmalısınız. Hele ki hb araçlarda hakkaten epey çamur geliyor arka cama.

Octavia A5 Elegance'lar da donanım gereği sunuluyor bu paçalık mıdır, tozluk mudur adı her ne ise.

Yeni nesil Skoda'lar da var yani :)

Bir aralar sökmüştüm bu şeyleri. Gerçi bizim araç siyah olduğu için varlığı görünüşte çok belli olmuyor.

Hakkaten aracın görüntüsünü bozuyor ama açık renklerde. Çamur,su atma olaylarına muhakkak faydası oluyordur ama bu paçalıklar olduğundada tampon altları kirleniyor.

Skoda, A5'in arka tampon altını hangi amaca hizmet için tampon seviyesinin gerisinde tasarlamış bilmiyorum ama arka tamponun alt kısımları tampon ile aynı hizada olsa idi paçalıklara gerek kalmaz idi. (gerçi neden o şekilde tasarlandığını az çok tahmin edebiliyorum:))

Makyajlı 2009 A5'te bu paçalıklar kaldırılmış ve tampon nispeten farklı bir form kazandırılmış.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti sonerx » 10 Nis 2009, 02:15

ton ayarı bozuk çıktı,idare edin artık.
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonerx » 10 Nis 2009, 02:18

[quote="hakanerdogan"]
[quote="sonerx"] [quote="hetepe"] Bence bu arabaların dizaynı yapılırken ya da rüzgâr tünelinde test edilirken direnç oluştursaydı o tozlukları koymaz ya da şeklini değiştirirlerdi...[/QUOTE]

Bir sac kılı bile müthiş sürtünme yapar.Onun içindir ki yüzücü ve bisikletci erkekler bacaklarını tıraşlarlar.[/QUOTE]sebebi kılın bacaktan enerji çekmesidir, kıl dibi koparın bakın yağlıdır. alakası yok.  dediğiniz doğru, elbette bir extra sürtünme olur, ama ben bunun 160-180-200 gibi süratlerde etkin olacağını düşünüyorum, ve sökülmesinin avantajı ise belki size 10 gıram tasarruf sağlar. şehir içinde adı olmaz. [/QUOTE] hakan bey ben hoşlanmıyordum ve söktüm.Bence böyle daha iyi.Ama siz seviyorsanız taktırın bari.
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir