zıplamıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

zıplamıyor

İleti gultekinteknik » 20 Oca 2009, 00:52

arkadaşlar 1999 felicia combi 1300 58 bg arabamda yaklaşık 3 yıldır .lpg kullanıyorum bu 4 aydırki gibi çekme kalkışlarda hantallık araba değil motosiklet  yok yok motosiklet bile ışıkta benden çabuk kalkıyor . bu tür konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazarsa
  lpg :brc marka  ateşleme kablo buji değişti. benzınde zıplıyor. gaz ayarı kısık desem değil çünki 20 ytl ile 100km yol yapıyorum. litresi 1.450 alpet  

gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 20 Oca 2009, 01:14

motosiklet deyip geçme ya son mıodel cabrio araçlardan hızlı kalkan motorlar warWink 
aracında debriyaj,lastik gibi aksamlarına hiç baktınmı? aracı benzine alınca yine sorun dewam ediyormu?
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RAZOR10 » 20 Oca 2009, 01:16

prd benzinde zıplıyor demişsin sorun sanırım gazda.. farkı bi istasyondan gaz almayı denedinmi?
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti demirhan » 20 Oca 2009, 01:21

gaz beyninin içindeki lastik contalar zamanla esnekligini kaybeder buda beyinde gazın yeteri kadar ısınmamasına yol acar eger lpg den anlayan bi ustaya giderseniz gaz beyninin içindeki lastik contaların degişmesini söyleyecektir büyük ihtimalle,,, cünkü aynı sorun benimde basıma da geldi dogan marka aracımız da contalar degişti araba canavar gibi olmustu

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 20 Oca 2009, 12:21

sanırım kötü bir yerden gaz aldınız buda gaz beyninin icinde birikti bu diyaframın hareketini kısıtladığı için arabanızda çekişde zayıflama var gaz beyninin rolanti ayarından hariç ona benzer bir tahliye tıpası olması lazım onu acın içinden sıvıyı boşaltın faydası olabilir.inşallah diyafram zarargörmemiştir. benim başıma gelmişti sorunumu  öyle çözmüştüm

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti gultekinteknik » 20 Oca 2009, 22:54

arkadaşlar bu diyafram 1-2 yılda bozulup veya esnekliğini yitire bilirmi
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 21 Oca 2009, 00:27

[quote="gultekinteknik"]arkadaşlar bu diyafram 1-2 yılda bozulup veya esnekliğini yitire bilirmi
[/QUOTE]

evet bende aynı seyi söylemeye calısıyorum zaten arkadasım takılan cihazın kalitesine 2 yılda olur bes yılda olur senin sorunun diyaframın içindeki lastik contaların esnekliğiini kaybetmesinden Wink
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 21 Oca 2009, 15:09

motorsikler derken sanırım eski model motorsikletleri kastettin yoksa zaten bicok motor arabayı kalkışta çok rahat geçer. 

eger aracın sıralı ise bence lpg yi aldıgın yerlerle kötü gaz ile ilgili. sıralı sistemlerde lpg filtresi oluyo ben de aynı durumdan şikayetciydim anelsana götürdüm 30 ytl ye çamur gibi olmuş lpg filtresini değiştirdiler araba kendine geldi,

yok eger sıralı değilse gaz ayarının iyi yapılması gerekir, diyaframlar böyle bir duruma sebebiyet vermez çünkü. ömrünü tüketen sertleşmiş diyafram soğuk havalarda aracı titreterek çalıştırır ancak kalkışla ilgili bi problem yapmaz. ama yuksek devirle giderken ani viraj ya da yavaşlamalarda aracı stop ettirir -Allah korusun, benim başıma 2kere geldi.-

her bir söylediğimi bizzat kendim yaşayarak öğrendiğim için biliyorum...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti gultekinteknik » 22 Oca 2009, 00:05

teşekürler arkadaşlar gaz ayarını bir elden geçirdim . 25 ytl ile 200 km şehirler arası yaptı
hiç bukadar az yakmamıştı. kalkışlar yine dinamik değil ama fulledim çıktım yola aynı pompada akşam tekrar fulledim ben ce kalkma daki problem herhade lastik ebatını yanaktan artırmıştım ondan olabilir.
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gultekinteknik » 15 Şub 2009, 21:21

çekiş konusundaki problemide çözdüm 3 tırnak bosch buji taktırdım  baya fark etti . fiyatı 4 tanesi 35 tl. bosch servislerde 10 tl takmaya alıyorlar
ve ustanın şu sözü önemli bu araçlarda buji seçimi çok önemli illaiki kendi üzerindeki seriden bir buji seçmek gerekiyormuş..
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: taner_octavia ve 5 misafir