Benzinde düzensiz çalışıyor....?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzinde düzensiz çalışıyor....?

İleti ereğlili » 22 Oca 2009, 13:22

Arakadaşlar 95 felicia enjektörlü arabam var.Sorunum lpg de düzenli çalışan araba benzinde gaz yemiyor tekliyor.Bujiler, hava filtresi,benzin filtresi yeni değişti.Bilgisayara da bağlandı öyle önemli arızalar göstermedi.Acaba enjektörlermi tıkalı.Usta 10 lt benzine wynns diye bir katkı maddesi karıştır bin dedi ama benzinde çalışmayan arabaya nasıl binilir onu söylemedi.Yardımlarınızı bekliyorum.Konya Ereğli de ikamet ediyorum.Servis yok.

ereğlili
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 22 Oca 2009, 13:37

sabahları zaten benzin ile çalışmıyormu  bu  sıralı  sistem  LPG  değil sanırım ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ereğlili » 22 Oca 2009, 13:39

Sabahları benzinde çalışıyor yüksek gazda lpg ye geçiyor.Sıralı sistem değil.
ereğlili
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 22 Oca 2009, 13:57

öyleyse tahminde bulunmak zor bir çok nedeni olabilir.

boğaz kelebeğini temizletmeyi deneyerek başlayabilirsiniz bence pek masraflı bir işlem değil.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 22 Oca 2009, 14:52

diyafram patlamışda olabilir haftada 2 - 3 kere benzinde sürmek gerekiyor tüp kuruttugu için.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti felicia042 » 19 Şub 2009, 22:14

diyafram neymiş acaba ilk defa duydum
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti darsher » 07 May 2009, 22:25

Boğaz kelebeğini temizlet, sorun devam ederse rölanti motorun değişecek. İlk ihitimalde 20-30 liraya çıkarsın, ikincisi biraz pahalıdır.

darsher
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkant » 15 May 2009, 03:03

Ben de benzer bir problem var ama bir türlü soruna çözüm bulamadım. 2001 model felicia glx-i ve sırası sistem lpg takılı. Aracım benzinde ve lpg'de rolanti de çalışırken devir göstergesi titreyip duruyor. LPG'de daha belirgin.  Çekişte bir sorun yok. Rahatlıkla hızlanıyor. Ancak gel gelelim ki rolanti de çalışırken, resmen titriyor araç. Koltukta bile titremeyi hissediyorsun. Rolantide yükselip alçalmayı hissedebiliyorsun. Ankara'da yetkili bir servise götürdüm. Bilgisayardan bir hata var mı diye baktık. Herhangi bir hata göstermedi. Boğaz kelebeği biraz kirliymiş temizlettik ama sonuç aynı. Subap ayarlarını yaptırdık. Bana mısın demedi.  Bujilerini değiştirdik. Usta, Bosh marka tek tırnak takalım, lpg de daha iyi dedi. Arabanın üzerinde 3 tırnaklı vardı (Zaten kaç tırnaklı olacak diye herkes kafasına göre bir şey söylüyor). Velhasıl, arabanın herbiryerini elledik, baktık. Sonuç aynı. Usta, en son boğaz kelebeği arızalıdır dedi. Fiyatı öğrenince (400 ytl civarında), sonra bakarız dedim ve çıktım.

LPG ayarlarını tekrar yaptırdım. Çare yok.  Boşverdim. Yurtdışına çıkmadan önce de  koydum garaja, söktüm aküsünü. Yatıyor bakalım bizim Felicia.

Almanya'dan Polonya'ya geçtim bir arkadaşı ziyaret için.   Felicia'lar da maşallah sürüsüne bereket. Arabalarla ilgili konu geçerken, arkadaşa anlattım olayı. O da burda  Felicia'ya bakan iyi bir usta var dedi. Neyse, ustaya anlattım derdimi. 3 şeyden yapabilir diye açıklamada bulundu.

1. Manifold contası eskimiştir. Burdan hava alıyor olabilir dedi. Hatta bu conta pek kaliteli değilmiş. Kendisi Favorit manifold contasını kesip felicia'lara uyguluyormuş. Daha dayanıklıymış.

2. Enjektörlerden hava alıyor olabilir dedi.

3. Kelebek boğazı arızalı olabilirmiş (tabi pahalı parçalardan biri).

Dönünce memlekete baktıracam bakalım. Bu arada, burda parçalar neredeyse yarı fiyatına (boğaz kelebeği hariç :( .

Eğer aranızda buna benzer bir problem yaşayan varsa, yardımlarını ve/veya önerilerinizi bekliyorum.

Sağlıcakla kalın, şimdiden teşekkürler.
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir