tavan kirli yardım lütfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tavan kirli yardım lütfen

İleti kmustafat » 23 Oca 2009, 17:30

arkadaşlar merhaba uzun zamandan beri yokum aranızda benim felinin tavan döşemesi inanılmaz derecede kirlendi simsiyah olmuş bunu nasıl temizlerim. aklıma halı yıkama makinesinde temizlemek geldi. daha önce bu temizlik olayı ile karşılaşan varsa yardımcı olurmusunuz lütfen.

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Oca 2009, 17:36

halı yıkama şampuanı ve sünger geliyor aklıma... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kmustafat » 23 Oca 2009, 17:40

denedim onu daha önce çok yorucu ve uzun sürüyor ve birde sildiğin yerde diğer tarafına suvaşıyor yani bir tarafı yaparken öbür taraf ölüyor daha önce çok uzun sürdü 3 gün kolumun ağrısından geçemedim.
halı yıkamadan korkum suyu püskürtecek ya özüne işlerde halı yıkama tekrar çekmez diye korkuyorum.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Oca 2009, 17:42

baya baya bi kirli o zaman...

makineyle suyu püskürtecen abi tamamda, belin falan kopar, içerde oturarak yaparsan üstüne su yağabilir ve koltuklar ıslanabilir, ne derece su püskürtüyor makine onuda bilmiyorum tabi.

kolay gelsin!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kmustafat » 23 Oca 2009, 17:45

eyvallah kardeşim bakalım nasıl yapacağımı bilmiyorum
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 23 Oca 2009, 18:17

tavan döşemesini sök kuru temizlemeye ver kesin temizlerler... :D :D :D   şaka bir yana kosla oksi geliyor aklıma... denedin mi hiç.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti AhmetH » 23 Oca 2009, 18:30

kosla oksi  olabilir.
ben  bildiğiniz  çamaşır deterjanını sıcaksuda çözdürüp temiz bir havlubez  ile  silerek  temizlemiştim.

opel  falan  olsa  sakın  dokunmayın  sarkar yapışmaz  rezil  olur  tavan derdim  ama  skoda felicia  tavan kaplaması  sert  güzel  bir mazeme.  ve  inanılmaz  güzel  kokuyor temizlikten sonra araç.. aracınıza pis kokunun sindiği yerlerden biri  olsa gerek  tavan.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti yexplorer » 24 Oca 2009, 00:57

yıkamacıların kullandığı malzemeler var onları dene benim sunrooftan sızma oluyordu yıkattığımda eleman fıs fıs ile sıvı sıkıyordu 1 2 dakka bekleyip siliyordu. dağılma olmadan pırıl pırıl oluyordu. ilk aldığımda eski sahibi sigara içmiş gri gibi duruyordu aynı işlemi yaptırdım kendi rengine geldi. procar ın ürünü
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti outlaw » 30 Oca 2009, 15:12

arkadaşım bızım iş yerinin serwis soforu sıgara ızı fln cıkarmak ıcın birayla sılıyordu sabah ama arabanın ıcı paso bıra kokuyodu ama bı ıkı gun guzelce hawalandırınca temız oluyordu
outlaw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adem aksu » 03 Şub 2009, 02:05

arkadaşım ben ıslak mendille siliyorum biraz fazla uğraş istiyor ama memnun kalıyorum denemeni tavsiye ederim bu arada ıslak mendilde fazla harcama gerektirmiyor 10 tl lik bir masraf yeterli kalıyor
adem aksu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 03 Şub 2009, 11:45

Bunların hiçbiri ile uğraşma. Git bir tane "sonax araç içi temizleme spreyi" satın al. Tavana sık biraz bekle mikrofiber bez ile sil ve sonucu gör. Hem için rahat olur, hem koltuklara sıçramaz hem de kesin sonuç alırsın. Ben pazar günü denedim çok başarılı oldu. Toplamda yaklaşık yarım saatte tüm tavanı bitirdim. Bana masrafı 10 tl, kazancı ise en azından 100 tl oldu. Ayrıca her şeyi yaptırmak için servislere vs gitmektense insanın elinden gelen şeyler olduğunda bunu kendisinin yapmasından yanayım böylece arabası ile arasındaki bağ daha da kuvvetleniyor. Böylece "Yaptırdım" değil "Yaptım" diyebiliyorsun... Bu malzemeyi nereden alacağım diyorsan ben praktikerden aldım ama diğer alış-veriş merkezlerinin bir çoğunun araç standlarında olduğunu da biliyorum. Kolay gelsin. ;)

Ayrıca Cumartesi günü de deri koltuk temizliği yaptım. Formül: Sıcak su+arap sabunu. Bu kadar!

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti sonerx » 18 Haz 2009, 01:09

amway in bi ürünü var zoom diye.Mürekkepden sakıza kadar her tür yağ lekesini çıkarıyor.Hanımdan bir şişe camsil kutusuna doldurdum.Yaklaşık yarım kapak yarım litreye yetiyor.onunla torpido,motor ve güneşlikleri parlattım.Aynı şekilde tavan ve kapı döşemelerinin bazı yerlerinide temizlemeyi düşünüyorum.
Bugün bir arkadaşımın fiat brava arabasının torpidosunun üstüne yapışan ve çıkmayan sakıza uyguladım sonucu ikimizide şaşırttı.Yani deneyim derim.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir