Kalorifer fanı neden çalışmaz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kalorifer fanı neden çalışmaz?

İleti akdeniz26 » 24 Oca 2009, 02:50

En lazım olduğu şu kış aylarında kaloriferim çalışmıyor. Kaloriferin fanı çok soğuk zamanlarda teklemeye başlamıştı. Sonra havalar biraz ısındı şimdi hiç çalışmıyor. 90 - 100 km hıza ulaştığım zaman içeriye motordan sıcak hava geliyor onun dışında donuyoruz. Neden bozulmuş olabilir? Bir elektrik tamircisine göstermiştim plastik bir parçası değişmesi lazım demişti. Herhalde elektrikçi anlar bu işten...

akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil Akdeniz
Nereden: Osmaniye
Arabanız: Araba arıyor

İleti PİCK-UP » 24 Oca 2009, 20:36

kömürleri yanmış olabilir ama kömür yandıkdan sonra aksine bir daha çalışır konuma getirdiysen kalörifer motoru yanmışda olabilir yandıysa
150 ytl pervane üstünde sıfır orj. motor alıp takacaksın
yada 35 ytl ye yan ürün sadece motor pervane senin yananın kini takacaksın...
yada pervanesi üstünde motor yan sanayi 55-65 ytl verip alacaksın.

NOT::: elektirkçiye götürüp kesin değiş demeden sakın motor alma.. ben sadece yandıysa motor fiyatlarını ve neden yandıgı hakkındaki tahminimi yazdım..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti postmodern » 28 Şub 2009, 16:14

Sgortalara bak
postmodern
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 01 Mar 2009, 00:43

sigorta ile alakası bile olamaz çünkü sigortada kalöriferin tek bir sigortası bulunmaz. 3-5 parçayı tek sigortaya baglamışlar... bence %85-90 motorundadır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti LiLPlayya » 01 Mar 2009, 13:09

BağLantıLarda temazsızLık oLabilir. Arada bi bendede oLuyo.

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tyuop » 08 Mar 2009, 14:04

benim felicia nın kaloriferindende cıyıltı geliyor ne yapmalıyım
tyuop
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti garibaldi » 23 Mar 2009, 14:56

benimkindende gelio o ses yaw :) vala sökmeye tırstım bi daha toplayamam die
garibaldi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaftaroglu » 24 Mar 2009, 00:53

merhabalar buna benzer olay benim başıma geldi aküyü söküp biraz yana kaydırdım kalorifer motoruna giden soketi çıkardım 2 kablolu olanı aküden motora direkt 12v verdim motor çalıştı sonra orada 4 kablonun girdiği soket var onu çıkardım sonra tornavida ile soketin bağlı olan parçasını yerinden çıkardım buna resistans diyorlar fakat bunun asıl görevi ısıtmak değil fan motorunun devirini yani kademesini ayarlıyor bunun içinde birde termostat var ütülerdeki gibi benim o termostat arızalı idi yenisi biraz pahalı  geldi bende termostatı lehimle direk bağladım bütün kademelerim çok güzel çalışıyor ama sen yenisi al kendin değiştir eger arıza ondansa kolay gelsin.
kaftaroglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ves03 » 10 Arl 2009, 23:46

mrb benim felicada da bu sorun vardı kalarifer motorunun kömür temezsızlığını tespit ettim kablosu gerilme sonucu kömürünün havada kalmasına sebep olmuş istersen söküp bakabilirsiniz.tabi motor nuvelerinde sorun yoksa .

ves03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 18 Arl 2009, 17:50

AYNI SORUN BENDEDE VARDI ÇOK ŞÜKÜR DÜZELDİ AMCAM BOBİNAJ İŞİ İLE UĞRAŞIR RİCA ETTİM BAKARMISIN DİYE PERVANELERİ SÖKMÜŞ MOTORUNU KONTROL ETMİŞ YANMIŞMI DİYE MOTOR SAĞLAM KÖÜRLERİ DÜZELTMİŞ TEMASSIZLIK OLABİLİR DİYE AMA SON NOKTAYI KOYMUŞ PERVANENİN BURCU SARMIŞ HANİ YATAK SARMA OLAYI VARYA ONA BENZER BİŞEY BURÇLARINI DEĞİŞMİŞ ŞİMDİ ALLAH NAZARDAN SAKLASIN GAYET İYİ YANİ SANA TAVSİYEM OTO ELEKTRİKCİLER TAMİRCİ DEĞİLLER ARTIK (İSTİSNALAR HARİÇ) DEĞİŞTİRMECİLER NE OLSA BOZULMUŞ YENİSİ AL TAKALIM DİYORLAR YENİİNİ ALIP TAKMAYI BENDE BİLİYORUM. DEMEM O Kİ TANIDIK ELEKTRİK BOBİNAJCI YADA OTO ELEKTRİKCİ VARSA SÖYLE BUNUN KÖMÜRLERİNDE Bİ SORUN VAR YADA PERVANENİN BURÇLARI SARMIŞ DE Bİ KONTROL EDERMİSİNİZ DE YOKSA YENİSİNİ ALDIRIRLAR. SİGORTAYLA FELAN ALAKASIDA YOK. UNUTMADAN BURÇLARDAN OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN SE SEN KONTROL YAPABİLİRSİN KALÖRİFER FANININ PLASTİĞİNİ ÇIKAR FANI GÖR  KONTAĞI AÇ FANIN DÜĞMESİNİDE 3 YADA 4. KADEMEYE GETİR TEKRA FANA GİT TORNAVİDA VASITASIYLA Bİ ÇEVİR EĞER YAVAŞDA OLSA DÖNMEYE BAŞLADIYSA ORUN BURÇLARDA ÇÜNKÜ BEN ÖYLE ÇÖZDÜM. PARMAĞINLA SAKIN EVİRME OLAKİ ANİDEN SERT DÖNER PARMAĞINI ****ŞTIRMA. BENDEN BUKADAR YARDIM VAR ANCAK KOLAY GELSİN UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Arl 2009, 23:33

Kalorifer motoru devir direnci kutusu da arızalı olabilir.( 1-2-3-4 kademe çalışmasını sağlayan parça)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BÜLENT BARAN » 23 Arl 2009, 22:34

kaplolara baktır.bende sorun oldu.soketleri ve kaploları değiştirdim şimdi saat gibi çalışıyor..
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti yücel üstün » 24 Arl 2009, 00:28

benımkindede ses gelıyordu.hafta sonu götürdüm ustaya.Yazın çalışmadığı için motorun diski paslanmış ve şimdi açtığımda da gurrrr diye ses geliyordu.Usta söktü her şeyi iyice bir temizledi ve zımpara yaptı şimdi saat gibi oldu.en son kademeye getirdiğimde ancak fan sesini duyuyorum.Bu işlerde usta çok önemli.
yücel üstün
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir