FELİCİAMA NE OLDU BİLMİYORUM?HALA BİLMİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİAMA NE OLDU BİLMİYORUM?HALA BİLMİYORUM

İleti feliciaZK » 25 Oca 2009, 23:22

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE FORUMDAELİCİAMA NE OLDU BİLMİYORUM KONUSUNDA YAZMIŞTIM)FELİCİAMDA ROLENTİ SORUNU VARDI

SERVİS BİLGİSAYARA TAKTI HATAYI DEFALARCA GİDERDİ AMA YİNE AYNI

(BEKLE KENDİ KENDİNE DÜZELİYOR DEDİ)

BUGÜN HONDA SERVİSİ OLAN BİR KOMŞU ARABAMI TEMİZLERKEN GELDİ BAKTI VE YAPTI

MOTOR BOĞAZINA ASTETON KOYDU 5000-7000 DEVİRLERE KADAR BASTI BOĞAT TEMİZGÖRÜNSEDE BOĞAZIN ORDA KABLO KONNNEKTÖRÜNÜ SÖKTÜ TAKTI

BOĞAZIN ORAYA TIKLATARAK   PİSLİKLERİ ÇIKARTMSYS ÇALIŞTI BOĞAZ KELEBEĞİ VE GAZ TELİNİ OYNADI FALAN ARABA ROLENTİSİ DÜZELDİ

ARIZADAN ÖNCE 800-900 DEVİRLERDE ÇALIŞIYORDU ŞİMDİ 600-700 DEVİR ARASI ÇALIŞIYOR AMA YÜKSEK HIZLARDA ARABA KENDİNİ GERİÇEKİYOR SONRA ATILIYOR KESİK KESİK ÇALIŞIYOR DÜŞÜK HIZLARDA NORMAL GİBİ

SORUN NE OLABİLİR ?

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti ereğlili » 26 Oca 2009, 13:35

AYNI SORUN BENDEDE VAR BİR TÜRMÜ ÇÖZEMEDİLER.KİMİ ENJEKTÖR DİYOR KİMİ LPG NİN KURUMUNDAN DİYOR.KESİN ÇÖZÜM YOK.ŞU AN LPG DE BİNİYORUM.BENZİNE GEÇİNCE ARABA TEKLİYOR GAZ YEMİYOR GAZ PEDALINI SÜREKLİ GAZA BASIP ÇEKERSEN STOP ETMİYOR VEYA TEKLİYEREK ÇALIŞIYOR.BİLMEM NE YAPMALI.SLM
ereğlili
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ademegmen » 27 Oca 2009, 13:58

Bende de aynı problem var. Sabahları rolantide çalışmıyor hemen stopluyor, soğuk soğuk yüksek devirde çalıştırmak zorunda kalıyorum. Motor biraz ısınınca düzeliyor. Problem nedendir acaba?
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 27 Oca 2009, 15:27

Felica' nın enjektörlü modellerinde boğaz kelebeğinde temizlik yapıldığında veya sökme-takma işlemi yapıldığında adaptasyon yapılması gerekiyor diye hatırlıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti tayel » 27 Oca 2009, 15:36

2 sene önce benimkide stop ediyordu belli aralıklarla. sonra boğaz kelebeğini temizlettim. bu seferde 2000 devirden aşağı inmedi. anca gaza bastığım zaman normale iniyodu. adaptasyon yapmaya götürdüm 1.3 lere olmuyo dediler. değişmesi gerekir dediler. kendi ustama götürdüm 3-4 ay bekle sonra kendine gelir dedi ve dediği gibide oldu
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nehuse » 28 Oca 2009, 01:21

aynı problemi yaşadım boğaz kelebeğini temizlettim usta zamanla alışır dedi dediği gibide oldu şimdi maşallahı var stop falan etmiyor.Hava filtresi para değil her yağ değişiminde değiştirin filtreyi baştan tedbirinizi alın.
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 28 Oca 2009, 19:44

HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER
SORUNU KOMŞU ÇÖZEMEMİŞ SADECE BOĞAZIN ORDAKİ SOKETİ TAM OTURTMAMIŞ YADA HİÇ OTURTMAMIŞ ZATEN ONU SÖKÜNCE ROLENTİ NORMALDEN BİRAZ AŞAĞI İNİYOR VE ARABA YÜKSEK HIZLARDA GAZA BASARKEN  ARABA İLERİ GERİ YAPARAK GİDİYOR SOKETİ YERİNE OTURTTUM PROBLEM ÇÖZÜLDÜ ZANNETMİŞTİM AMA ÇÖZÜLMEMİŞ

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 28 Oca 2009, 19:48

TAYEL KARDEŞ SENİN SORUNLA BENİMKİ BENZEŞİYOR

TEK FARK BEN BOĞAZI TEMİZLETELİ 5000 KM OLDU YENİ TEMİZLENMEDİ YANİ

DURUP DURURKEN OLDU

ÜÇ DÖRT AY DERKEN YAKLAŞIK KAÇ KMDE DÜZELDİ?

EĞER DÜZELMESSE BOĞAZDA UCUZ BİR ŞEY DEĞİLKİ

FELİCİAMDAN BÖYLE OLUNCA SOĞUYORUM

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir