BOR POWER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOR POWER

İleti sonertevfik » 03 Şub 2009, 00:19

ARKADAŞLAR BUGÜN FELİCİA'MIZA CASTROL MAGNATEC İLE BİRLİKTE BOR POWER EKLEDİK...  İLK İZLENİMİM, MOTORUN BELİRGİN ŞEKİLDE GÜCÜNÜN ARTMASIYDI...  ARAÇ LPG'DE AYNEN 98 OKTAN BENZİNDE ÇALIŞTIĞI GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI...  DENEYİMLERİMİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİM. AYRICA BAŞKA BOR POWER KULLANAN ARKADAŞLARIMIZ DA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ YAZARSA SEVİNİRİM...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti acer1610 » 03 Şub 2009, 01:43

maliyeti ve oranı nasıl 3 litre yağ 1 litre bor mu ???
merak ettiğim bi konu

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 03 Şub 2009, 13:00

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti uysalgunes » 03 Şub 2009, 13:43

bende bor kullanıyorum. iki arabamız var bir tanesine sıfırken koyduk denemek için diğeri 75000 km de konuldu. güce çok fazla bir etkisi olmadı sadece arabalarda ses hissedilir derecede azaldı hiç sarsılmadan çalışmaya başladı. 2001 octavia olan arabam da motor gürültüsü önemli ölçüde azaldı.
uysalgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uysalgunes » 03 Şub 2009, 13:48

bende lpc kullanıyorum ve arabam yaptırdığım günden beri zaten benzinden daha iyi gidiyor ben bunu söyleyince yadırgayan çok oluyor. ama gözlemlediğim budur. aynı arabayı 8 yıldır kullanıyorum . Lpc ye karşı olan birisiydim o yüzden çok geç yaptırdım. Bence en önemlisi nereye yaptırdığınız ve iyi bir ayar. Özellikle hava ayarı. K&N filitre ile lpc birlikteyse mükemmel sonuç alındığına inanıyorum.
uysalgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2009, 15:40

bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince.

ama güç müç artmadı 80 beygirse bordan önce bana hala aynı güçteymiş gibi. güç artıracağınıda zannetmem bir kaydırıcının, ancak rahatlatabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fantastik » 03 Şub 2009, 19:00

[quote="hakanerdogan"]bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince.

ama güç müç artmadı 80 beygirse bordan önce bana hala aynı güçteymiş gibi. güç artıracağınıda zannetmem bir kaydırıcının, ancak rahatlatabilir.

[/QUOTE]

bu boru kaç litre koyuyoruz bi bilgi verirseniz bende kullanıcam
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2009, 19:02

[quote="fantastik"]
[quote="hakanerdogan"]bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince.

[/QUOTE]

bu boru kaç litre koyuyoruz bi bilgi verirseniz bende kullanıcam
[/QUOTE]

otomobil için olanı var standart ufak bir kutu, kaç cc idi hatırlamıyorum. ama asla unutmayın, yağ ve yağ filtresi değişiminde, yağ ve filtre değiştikten sonra sıcak motora, ilave edin ve çalışsın motor uzunca bir süre, 20 dk falan olabilir, yada yola çıkın şöle biraz motoru gerdirin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cetrefilli » 03 Şub 2009, 19:40

peki bu ürünün uzun vadede herhangi bir yan etkisi ortaya cıkabilir mi?
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 03 Şub 2009, 19:45

[quote="fantastik"]
[quote="hakanerdogan"]bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince. ama güç müç artmadı 80 beygirse bordan önce bana hala aynı güçteymiş gibi. güç artıracağınıda zannetmem bir kaydırıcının, ancak rahatlatabilir.
[/QUOTE]bu boru kaç litre koyuyoruz bi bilgi verirseniz bende kullanıcam[/QUOTE]
hepsiburada.com da ürün açıklamasında 250 cc kutu ,5 lt yağa kadar kapasiteli motorlara 1 kutu konması yeterlidir demiş.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2009, 19:49

[quote="cetrefilli"]peki bu ürünün uzun vadede herhangi bir yan etkisi ortaya cıkabilir mi?
[/QUOTE]

söylenimler var, zira biraz elledim ve yapışkan idi, subaplara yapışabileceği söyleniyor, ama ben kendi aracım için söleyim, (dizel kullanıyorum) bir sorun olacağını sanmam.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 03 Şub 2009, 19:52

[/QUOTE]
aynen benim araçta da  öyle oldu. ne güçte ne yakıtta bir farklılık hissettim. ama motor daha rahat çalışıyor ve seriliği biraz arttı gibi. galiba  tdi lere ses konusunda fazla etki yapmıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2009, 19:55

[quote="lazianke"][quote="hakanerdogan"]bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince.

[/QUOTE]
aynen benim araçta da  öyle oldu. ne güçte ne yakıtta bir farklılık hissettim. ama motor daha rahat çalışıyor ve seriliği biraz arttı gibi. galiba  tdi lere ses konusunda fazla etki yapmıyor...
[/QUOTE]

hocam yağa bi katkı atmayla hiç bir araba ön kaldırmaya başlamaz zaten. güç artışı katkıyla olacak bir şey değil, olsa bile bunu kullanıcı pek hissetmez, motor rahat kayar güçlendi sanırsın, halbuse rahat çalışır. belki dynoya çeksen yarım beygir falan oynar. onuda kullanıcı anlamaz, anlasa bile kayda değmez...

ses konusunda ilk çalıştırmadaki yerinden atlamayı hissetmedim bayadır. biraz daha kolay alıyormuş gibi sanki marşı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 03 Şub 2009, 20:04

[quote="hakanerdogan"] [quote="lazianke"][quote="hakanerdogan"]bende bor koydum ama araba güçlenmiş gibi gelmedi bana, sadece ilk çalıştırmadaki aşırı gürültü kesildi, bide motor daha rahat kayıyor belirgin olarak, sesinden belli ediyor gaza yüklenince.

[/QUOTE]
[/QUOTE]

hocam yağa bi katkı atmayla hiç bir araba ön kaldırmaya başlamaz zaten. güç artışı katkıyla olacak bir şey değil, olsa bile bunu kullanıcı pek hissetmez, motor rahat kayar güçlendi sanırsın, halbuse rahat çalışır. belki dynoya çeksen yarım beygir falan oynar. onuda kullanıcı anlamaz, anlasa bile kayda değmez...

ses konusunda ilk çalıştırmadaki yerinden atlamayı hissetmedim bayadır. biraz daha kolay alıyormuş gibi sanki marşı.
[/QUOTE]
kardeş ben teknik konularda ağabeyimin çorumdaki samimi bir arkadaşı olan F1 Gençler oto BMW servisinden bilgi almaya çalışıyorum. (konu ile alakalı değil ama carbon cleanın da zararlı olduğunu anlatmıştı.)

onun bana dediği, kendilerinin borun çok popüler olmadığı zamanlarda önceden beri 2 bg güç kazandırmak için kullandıklarını fakat şimdi çok marka olduğu için artık hangisinin kaliteyi koruduğunu bilemediğini belirtti. motora zararı olmayacağını, hatta soğuk bölgelerde koruyucu olacağını belirtmişti.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti nolies » 03 Şub 2009, 20:55

ben favoritim için bor power değilde motorsilk aldım. hepsiburada da indirime girmişti 55 ylt yi görünce atladım aldım. henüz yağ değişim zamanı gelmediği için koymak nasip olmadı. haftaya veya ondan sonraki hafta yağı değiştirip koyacağım. ama çok fazla bir beklentim yok. herkeste gösterdiği etkiyi yapıp sesi azaltsa yeter.

@fantastik hangi miktarda konulduğunu sormuş. yağ ve yağ filtresi değişiminde 1 kutu ürünün tamamı koyuluyor. diğer katkı maddelerindeki gibi yağı az koymayacaksın. yani normalde 4 litre yağ koyuyorsan yine 4 litre koyup bir de üstüne bu katkıyı ekleyeceksin.

yağı değiştirdikten sonra motorun fanı açana kadar çalıştırılması gerekiyor. katkı içindeki etken maddeler ancak bu sıcaklıkta aktif oluyormuş. fan açyıtan sonra katkı ekleniyor ve araba 20 dk rolantide çalıştırılıyor veya 30 km yol yapılıyor.

benim okuduğum bunlardı kendim de bu şekilde uygulayacağım.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 04 Şub 2009, 11:41

bende düşünüyorum eklemeyi bir sonraki bakımda. ama yağlama kanallarının tıkanabilmesi ihtimali düşündüyor
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ereğlili » 04 Şub 2009, 11:46

Thumbs%20Up Evet arkadaşım bende bor pover kullandım ve sonuçunu pozitif(+) olarak aldım.İlk kullanmada ustam abi ne gerek var dedi,ben ısrar edince döktük ve 25 dk.çalışması gerekiyordu.Bu arada biz içeride otururken usta bi ara çıkıp araca baktı ve abi valla senin arabanın sesi değişmiş dedi.Gerçekten de araba daha sessiz çalışıyordu.Çekişinde de farkını hissettim.Tafsiye ederim. 
ereğlili
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesutd » 04 Şub 2009, 15:01

sana katılıyorum bende kullandım ses gerçekten azalıyor çekişte belli belirsiz artıyor gibi oluyor.tavsiye ederim.kullanınca motora ne kadar faydalı bir iş yaptıgınızı anlıyorsunuz.ben tekrar mı koysam diyorum 6 ay oldu koyalı.ikinciye koyunca etkisi olur mu acaba
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 1

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir