LX LXİ GLX GLXİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LX LXİ GLX GLXİ

İleti selcukunal » 19 Şub 2009, 19:27

Merhaba arkadaşlar Felicia modelleri arasındaki internette aradım birtürlü bulamadım. Acaba bu farklar nedir? i'nin enjeksiyon olduğunu biliyorum da. Felicia alacağım karşıma 2 seçenek geldi LX GLX 96 model ikisi de ben bir fark göremedim. fiyat 100-200 farkediyor. Nedir acaba bu fark.

selcukunal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 19 Şub 2009, 19:50

sis farları Lxte yok.GLX modelınde var.Benım bıldıgım fark bu.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti alpino » 19 Şub 2009, 22:24

glx lx e göre daha yüksek donanıma sahiptir. örneğin bundan önceki aracım 99 model felicia glx ti. araçta elektrikli ön camlar ön sis farları dış-iç sıcaklık, ortalama hız ve yolculuk süresini gösteren ufak bir bilgisayar, uzaktan kumandalı merkezi kilit-alarm sistemi vardı. bunlar lx te olmaz. i kodu dediğiniz gibi enjeksiyon sistemini gösteriyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti yasamisd » 20 Şub 2009, 11:29

yasamisd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ademegmen » 20 Şub 2009, 14:04

[quote="alpino"] glx lx e göre daha yüksek donanıma sahiptir. örneğin bundan önceki aracım 99 model felicia glx ti. araçta elektrikli ön camlar ön sis farları dış-iç sıcaklık, ortalama hız ve yolculuk süresini gösteren ufak bir bilgisayar, uzaktan kumandalı merkezi kilit-alarm sistemi vardı. bunlar lx te olmaz. i kodu dediğiniz gibi enjeksiyon sistemini gösteriyor.[/QUOTE]

Alpino bende 99 flx var ama; (dış-iç sıcaklık, ortalama hız ve yolculuk süresini gösteren ufak bir bilgisayar) bu özellikler benim arabada yok veya varda ben bilmiyorum, aydınlatırsan sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti ademegmen » 20 Şub 2009, 14:05

Pardon 99 glx olacaktı yanlış yazmışım
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 20 Şub 2009, 14:10

Bende 97 GLX var.Oyle hiçbi ozelllıgı yok teyp var falan filan:D Modele göre değişiyor.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti alpino » 20 Şub 2009, 15:23

[quote="ademegmen"] [quote="alpino"] glx lx e göre daha yüksek donanıma sahiptir. örneğin bundan önceki aracım 99 model felicia glx ti. araçta elektrikli ön camlar ön sis farları dış-iç sıcaklık, ortalama hız ve yolculuk süresini gösteren ufak bir bilgisayar, uzaktan kumandalı merkezi kilit-alarm sistemi vardı. bunlar lx te olmaz. i kodu dediğiniz gibi enjeksiyon sistemini gösteriyor.[/QUOTE]

Alpino bende 99 flx var ama; (dış-iç sıcaklık, ortalama hız ve yolculuk süresini gösteren ufak bir bilgisayar) bu özellikler benim arabada yok veya varda ben bilmiyorum, aydınlatırsan sevinirim.[/QUOTE]

tam olarak direksiyonun solunda far düğmelerinin üstünde eğik dörtgen şeklinde yeri sizde de vardır. ama her araba da varmı bilmiyorum. çalıştığım yerde internet nuhtan kalma olduğundan resim bulmakta çok zorlanıorum. ama unutmazsam akşam bulup eklemye çalışırım
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 20 Şub 2009, 15:33

evet resmi buldum. tam olarak park ve far lambalarını yakand üğmelerin üzerinde yer alan küçük ekran size dış-iç sıcaklık, yolculuk süresi ve ortalama hız bilgilerini veriyor. ama her glx araçta olmayabilir. yani opsiyonel bir donanım olabilir.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti selcukunal » 20 Şub 2009, 15:44

arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. bu pazar ümraniye pazara gideceğim ve felicia'lara bakacağım. inşallah pazartesi veya salı felicası olan biri olarak aranızda muhabbete devam edeceğim. Rabbim nasip eder inşallah.
selcukunal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 16:04

[quote="alpino"]evet resmi buldum. tam olarak park ve far lambalarını yakand üğmelerin üzerinde yer alan küçük ekran size dış-iç sıcaklık, yolculuk süresi ve ortalama hız bilgilerini veriyor. ama her glx araçta olmayabilir. yani opsiyonel bir donanım olabilir.

[/QUOTE]

SN ARKADAŞLAR  FELICIA  GLX İLE  İLGİLİ YOLBILGISAYARI  ORJINALDE  YOKTUR BEN 1988 DE YUCE OTO DA KENDIM TAKTIRDIM  İKİ TIPI VARDIR  1. KARBUROTORLU   YOL SURESI  IC ISI DIŞ ISI  GOSTERIR  2. ENJEKSIYONLU MOTOT IÇINDIR  İLAVE OLARAK  BENZIN TUKETIMINI GOSTERIR  .  BEN ÇOK FAYDASINI GORDUM  AMA SU ANDA PIYASADA  BULUNMAYABİLİR  BİLGİNİZ  OLSUN ARKADAŞLAR.GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 16:06

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="alpino"]evet resmi buldum. tam olarak park ve far lambalarını yakand üğmelerin üzerinde yer alan küçük ekran size dış-iç sıcaklık, yolculuk süresi ve ortalama hız bilgilerini veriyor. ama her glx araçta olmayabilir. yani opsiyonel bir donanım olabilir.

[/QUOTE]

SN ARKADAŞLAR  FELICIA  GLX İLE  İLGİLİ YOLBILGISAYARI  ORJINALDE  YOKTUR BEN 1988 DE YUCE OTO DA KENDIM TAKTIRDIM  İKİ TIPI VARDIR  1. KARBUROTORLU   YOL SURESI  IC ISI DIŞ ISI  GOSTERIR  2. ENJEKSIYONLU MOTOT IÇINDIR  İLAVE OLARAK  BENZIN TUKETIMINI GOSTERIR  .  BEN ÇOK FAYDASINI GORDUM  AMA SU ANDA PIYASADA  BULUNMAYABİLİR  BİLGİNİZ  OLSUN ARKADAŞLAR.GOKHAN
[/QUOTE]

ORTALAMA HIZI  DA  RUZGAR MILI CINSINDEN  GOSTERIYOR  KM CINSINDEN  DEĞİL  BİLGİNİZ OLSUN

SELAMLAR  GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 16:10

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="alpino"]evet resmi buldum. tam olarak park ve far lambalarını yakand üğmelerin üzerinde yer alan küçük ekran size dış-iç sıcaklık, yolculuk süresi ve ortalama hız bilgilerini veriyor. ama her glx araçta olmayabilir. yani opsiyonel bir donanım olabilir.

[/QUOTE]

[/QUOTE]

ORTALAMA HIZI  DA  RUZGAR MILI CINSINDEN  GOSTERIYOR  KM CINSINDEN  DEĞİL  BİLGİNİZ OLSUN

SELAMLAR  GOKHAN

DÜZELTME  BENİM ARABAM 1997 MODELDI  YOL BILGISAYARINI 1998 DE TAKTIRDIM

[/QUOTE]
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 20 Şub 2009, 17:47

Gökhan dostum. bendeki km/s cinsinden veriyordu. sendeki belki sonradan takıldığı için olabilir. ben çok kurcaladım onu ayarlarına falan girmiştim. belki ordan düzeltmiş olabilirim emin değilim. ama deneme amaçlı hareket halindeyken -yaklaşık 100km/s hızla- ortalama hızı sıfırlamış ve cihazın kaç okuduğunu denemiştim. +-2 km gibi bir fark vardı arada kadranla.

hatta sıcaklık düzeltmesi bile vardı orda. hatalı ölçüm varsa o düzeltme ile doğru sıcaklık değerine getirebiliyorsun
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ademegmen » 20 Şub 2009, 18:04

Bunu bulabilirmiyiz acaba hoşuma gitti?
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 21 Şub 2009, 00:56

ankara ünaldı skoda da geçen gidişimde dolapta bi tane görmüştüm ama kutusunu :) içi dolu mu boş mu bilmem :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir