amortisörlerin değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

amortisörlerin değişimi

İleti ZAMBOĞLU » 05 Mar 2007, 12:42

merhaba arkadaşlar

arkadaşlar feliciaların amortisörlerinin patlamış yada değitirilmesi gerektiğini nasıl anlarım.

ayrıca bazı fiyatlar aldım sizce nasıl bu fiyatlar.
ankara da ben amaortisör fiyatlarını sordun telefonda skoda parçası satan bir yere Monroe markası ön amortisör tane 55 ytl arka tane 45 ytl ,nova marka ise ön tane 35 arka tane 45 ytl dedi. fiyatlar nasıl size göre.

ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 05 Mar 2007, 21:08

monroe almanızı tavsiye ederim hemde 2 yıl garantili amortisörlerdir.
nova marka amortisörler de çin malıdır ama bi sorun yoktur bugüne kadar
natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda baba » 11 Mar 2007, 03:12

patlak olduğunu bilmiyorum fakat benim amörtisörlerimin değişmesi gerekiyormuş.geçen gün gittiğim servis elemanı söyledi nasıl anladığını sordum amortisörün içinde grese benzer özel bir yağ varmış buda zamanla özelliğini kaybedip genellikle soğuk havalarda donma yaparak lakalarda ses yaparmış.benim arabamda şu an var yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.

skoda baba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 11 Mar 2007, 13:01

aracınızı herhangi bir köşesinden ön çamurluk veya arka bagaj kapağından aşağıya doğru bastırarak esnetin eğer amortisörlerde birşey var ise hızlı bir şekilde inip kalkar sağlamla aşağı iner ama yukarıya çıkarken yavaş yavaş çıkar amortisorun görevi süspansiyonu dengelemek aynı zamanda Approve bu şekilde de size fikir  verebilir sağlamlığı konusunda Smile
 - monroe amortisör tavsiye ederim kullanan arkadaşlar memnun
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti YUNUS » 11 Mar 2007, 15:50

aynı sorun bendede var usta kıs ayında genelde olur eger havalar ısınıncada aynı seyi yaparsa getir degistirelim demişti simdi bekliyorum bi degisme olacakmı diye eger olmassa bende degistirecegimCry yine masraf yani
YUNUS
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir