Egzoz Sesi!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egzoz Sesi!

İleti ismet » 14 Mar 2007, 18:39

Herkese selamlar,

'97 Felicia GLX'im var.

Aracın arka egzoz susturucusu paslanıp tamamen çatlamış. Çok ciddi gürültü çıkıyordu ve değişmesi gerekiyordu. Gittiğim egzozcu orta susturucu sisteminin de birçok yerden çatlamaya başladığını ve bu şekilde beni çok idare etmeyeceğini söyledi.

Sonuç olarak, orta ve arka egzos susturucuları değiştirildi. Yeni takılan parçaların markası Bilen. Websitesi'nden anladığım kadarıyla kaliteli bir marka.

Gelin görün ki, gaza biraz yüklenince eskisine nazaran biraz ses geliyor egzoz'dan. Egzozcu, bu sesin orta susturucu ile ön takımın bağlantı yerindeki temassızlıktan kaynaklandığını ve birkaç gün içinde oradaki bağlantının esneyip birbirine tutunmasıyla sesin tamamen geçeceğini söyledi.

Şahsen ben çok ikna olmuş değilim. Başından böyle bir olay geçmiş olan var mıdır? Egzoz sesinin zamanla azalması gibi bir durum olabilir mi? Yoksa adam beni mi kandırmaya çalıştı?

Arabadan gelen her türlü sese takıntılı biri olarak, bu olay sinirimi fazlasıyla bozdu. Cry

ismet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti YUNUS » 14 Mar 2007, 20:29

basıma böle bir sorun gelmedi ama pek i nandırıcı diil
YUNUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 14 Mar 2007, 23:53

evet azalabilir ama bu boruların genleşmesinden falan değil, eksoz içinin yanmasıyla ilgili....borular bağlantı yerlerini esnetebilir ama bu sesi önleyeceğini düşünmüyorum... ama ben eksozu yapan kişinin eksoz borularını kaportaya değdirdiğini düşünüyorum. yani sen gaza basınca eksoz kasılarak arabanın kaportasına değiiyor olabilir..... arabanın altından bi bak.... boruların değme olasılığı varmı yokmu? bide eksoz borlarının kaportaya bağlandığı noktalar genelde ses izolasyonu amacı ile lastik gibi bi madde ile tutturulur. belki onlar aşınmıştır....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 15 Mar 2007, 02:19

[quote="emirkaansbp"]evet azalabilir ama bu boruların genleşmesinden falan değil, eksoz içinin yanmasıyla ilgili....borular bağlantı yerlerini esnetebilir ama bu sesi önleyeceğini düşünmüyorum... ama ben eksozu yapan kişinin eksoz borularını kaportaya değdirdiğini düşünüyorum. yani sen gaza basınca eksoz kasılarak arabanın kaportasına değiiyor olabilir..... arabanın altından bi bak.... boruların değme olasılığı varmı yokmu? bide eksoz borlarının kaportaya bağlandığı noktalar genelde ses izolasyonu amacı ile lastik gibi bi madde ile tutturulur. belki onlar aşınmıştır....[/QUOTE]

bencede büyle birşey mantıklı  ustanın dediği inandırıcı değil ...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir