Skoda Felicia 2000 GLX i Motor beyininde arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia 2000 GLX i Motor beyininde arıza

İleti grafiman » 10 Nis 2009, 16:15

Arkadaşlar aracımın gidişinde problem vardı ve çok fazla yakıyordu. Bir çok yere gösterdim baskı balata, zincir, sübap....... yani her önüne gelen farklı birşey söyledi. Servise götürdüm vuruntu sensörü arıza gösterdi ve buda beyinden kaynaklanıyormuş. Beyindeki arızada zincirin avansında probleme neden oluyormuş. Dolayısıyla araç hem çok yakıyor hemde gitmiyormuş...
      Beyin tam 2500 tl. ne yapmamı öneririsiniz, beyini tamir mi ettireyim, çıkma bir beyinmi alayım veya çıkma beyin bulabilirmiyiz, yurtdışından uygun fiyata beyin getirtebilirmiyiz... yardımcı olursanız sevinirim....

grafiman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 12 Nis 2009, 02:24

of geçmiş olsun baya pahalıymış.çıkma bulabilirsin diye tahmin ediyorum benim aracın beyninde audi ve wv işareti var herhalde onların çıkmasıda uyar
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti grafiman » 18 Nis 2009, 18:55

arkadaşlar 700 liraya çıkma beyin bulup taktırdım araba düzeldi, felicia nın bu kadar seri olduğunu tahmin etmiyordum.şimdi bide yakıtı denemem lazım,ama büyük ihtimal yakıtta düzelmiştir...çünkü beyin arabanın avansında soruna neden oluyordu buda arabaya çiğ benzin yaktırıyordu...başınıza böyle bişey geldiğinde size tavsiyem hiç kimseye kurcalatmayın arabanızı servis ne diyorsa o...
grafiman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 18 Nis 2009, 21:10

hayırlı olsun yakıt düştümü ort. ne kadar yakıyor son halinde
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti grafiman » 18 Nis 2009, 22:36

sağol kardeşim, henüz deneyemedim deneyince paylaşıcam sizlerle
grafiman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 18 Nis 2009, 23:18

KARDEŞ BENİM 1,3 MPİ FELİDEDE KABUS ROLENTİ SORUNU VARDI BOGAZ KELEBEĞİ DEĞİŞMEDEN OLMAZ DEDİ SERVİS
BİR BAŞKA SERVİS ADAPTASYONLA YAPARIM DEDİ VE YAPTI (25 TL)

YOKSA DİREK 700 800 TL VERİP DEĞİŞTİRECEKTİM

ARAŞTIRMACI OLUP ACELE ETMEMEK GEREKİR

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti grafiman » 18 Nis 2009, 23:46

acele etmemek gerekir demişin ama 7 aydır böyle kullanıyordum arabayı :) çok farklı yerlere gösterdim arabayı, izmitteki yetkili servise gittim arızayı bulamadı, sadece skoda tamiriyle uğraşan yerlere gittim arızayı bulamadı en sonunda maltepedeki servis teşhisi koydu.%90 beyin ve değişmesi gerekiyor dedi...kısaca arızayı bi daha anlatayım...araçta vuruntu sensörü arıza gösteriyordu, serviste sıfır sensör takıldı bir kaç km yol yaptık ve aracı yeniden bilgisayara bağladık, vuruntu sensörü yine arıza gösterdi. yani arıza sensörde değil... arıza beyinden silindiği zaman arabanın gidişi normale dönüyor araç güzel gidiyor ama bir kaç km gittikten sonra gidişi yine bozuluyor bilgisayara bağlıyoruz yine vuruntu sensörü arıza gösteriyor...beyini tamir yapan kişilerede gösterdim beyini,avansı ayarlayan entegrenin uçtuğunu söylediler çıkma bi beyin takıp denemek lazım dediler...araç şu anda düzeldi, km lerce yol gittik 160 170 km hıza çıktık sensör arıza göstermedi aracın gidişi bozulmadı...yani 700 liramız gitti en sonunda :)
grafiman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turnalarkenan » 12 Nis 2010, 13:28

MERHABALAR,
ARANIZA YENİ KATILDIM VE ARANIZDAN BİR ARKADIŞINIZI EKSİLTTİM. ÇÜNKÜ KARDEŞİMİN ARACINI SATIN ALDI. BU ESPİRİDEN SONRA KONUYA GELELİM.
ARAÇLARIN BEYİNLERİ İLE İLGİLİ ARIZALARDA GAZİANTEP SANAYİSİNDE BİR USTA GARANTİLİ % 100 BEYİN TAMİRATI YAPMAKTA VE ÇOK EKONOMİK AKLINIZIN BİR KÖŞESİNDE BULUNSUN
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti boranbey42 » 17 Nis 2010, 13:34

arkadaşlar slm.benim aracımdada aynı problem var .gitmedik usta değişmedik parça kalmadı.kelebek boğazı değişecek denildi en sonunda.ama bakıma gitmeden önce böyle bir problemi yoktu.kelebek boğazına würth sprey sıkılmış ve temizlenmiş.araç rolantide 20 den aşağı düşmüyor.ben ayağımı gazdan çekmeme rağmen.aracımın tek sorunu motor soğukken hem gazda hemde benzinde çalışmasında bir problem yok ama ilk durduğum yerde kontağı kapattıktan sonra tekrar marşa bastığımda aracım çalışmıyor sanki gaza boğulmuş gibi. motor soğuduktan sonra çalıştırabiliyorum ancak.bilen varsa yardımcı olabilirlermi.lütfennnn çok para harcadım ama hala yapamadılar.bu arada konyada ikamet edyorum tavsiye edebileceğiniz usta varmı.tşk..
boranbey42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa koçak
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir