şanzuman yağ kaçırması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şanzuman yağ kaçırması

İleti mustafakurt34 » 07 May 2009, 00:22

ustanın yağ kaçırma konusunnu hallettiğini sanmıştım fakat motor kısmından damlayan yağı halletmiş.şimdide şanzumandan yağ damlattığını söyledi.bunun sorun çıkarmayacağını yılda 200 300 gr.yağ kaçırabileceğini.bu şekilde devam edebileceğimi fakat yapılmasını istersemde şanzumanın kağağının değişeceğini bununda 400 tl yi bulacağını söyledi.bu konuda sıkıntı çekmiş olanlar varmı?

çok sıkılmaya başladım.böyle giderse 5 yıl kullanmayı düşündüğüm arabayı satmaya karar vericem.çünkü tam bitti derken başka bir şey çıkıyor.

mustafakurt34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 May 2009, 02:16

altını falan mı vurmuşlar acaba ?

kendi tecrübemden biliyorum 11 yıllık şanzımanımız kupkuru daha.

kaçırdığı tek yer vardı  onuda 2 ytl lik contasını yenileyerek kurtuldum

genelde yağ kaçırdığı yer vites seçme mekanizması zira sürekli haraket halindeki bir parça

resimi olacaktı buyurun ;

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustafakurt34 » 11 May 2009, 01:13

bilmiyorum  ama baya canımı sıktı.başka ustaya da göstermeyi düşünüyorum ama benim ustamı da bu konuda uzman olarak görüyorum.tam skodacı:)
mustafakurt34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ugur_clskn » 05 Ekm 2009, 01:49

mustafa bey merhaba aynı problem benim felicia da da var canımı sıkan yegane sorun. her bıraktıgım yerde 4 5 damla yag gormek can sıkıcı. nerden kacırdıgını da daha tam cözemedim. üşengeclik etmeyip benımde bı ustaya baktırmam lazım ama bakalım ne zaman...
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti lazianke » 05 Ekm 2009, 04:21

benim fabiada da bir keresinde şanzıman kovanının (vw amblemi olan) altında ustanın trleme dediği bir yağ sızntısı vardı. ve servis olabileceğini seviye kontrolün yapılarak sıkıntı olmayacağını belirtti. bende pimpiriklik var ya geçen sene mayıs indiriminde şanzıman yağını değiştirttim. bakımlarda kontrol ettiriyorum, yağ seviyesinde sorun olmuyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti melodizm » 03 Arl 2009, 16:10

s.a ahmet bendede aynı sorun var şanzımandan yağ kaçırıyor bu contadan olması muhtemel mi yani..yoksa servis bana şanzıman kapağı açılıp ilaçlanıp kapatılıcak demişti ..şanzımanın kenarlarında hiç bir yağ yoktu ama ..

melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir