aracımda ses var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracımda ses var

İleti kmustafat » 20 Mar 2007, 20:57

arkadaşlar felicia glx i aracım hareket halinde iken sanki fren balatasından gelen ses (cıyırtı) gibi ses geliyor debriyaja basınca veya arabayı boşa atınca bu ses kesiliyor yada frenin tamamına değilde belli bir noktaya kadar yavaş yaş basıyorum  ses belli bir noktada kesiliyor bu şekilde hem fren hem gaza basarak gidersem bu ses kesiliyor bazan bu cıyırtı dediğim ses otobüslerin durma esnasında fren balatalarından gelen ses gibi oluyor direksiyonu sağa veya sola kırarsam ses kesiliyor bu gün sorduğum bir usta baskı bilyasından gelebilir dedi yada sanzımanda bir bilyamı varmış ne oradan gelebilir dedi anlayacağın bilya sesi diyor bilen varsa lütfen bana yardımcı olun bu ses beni öldürüyor birde aracım sabahları fazla değil 1-2 km gidene kadar ses yapıyor motordan (dönen bişey ses çıkarıyor ama ne bilmiyorum) ama araç ısınınca ses kalmıyor sizce normalmiConfused

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 20 Mar 2007, 21:42

Dediğiniz sorunlara bakılırsa sorun ustanın dediği gibi bilyalardan kaynaklanıyo olabilir

.Motordan gelen ses için bi fikrim fakat motor ısınınca geçiyosa belki ilk çalıştığında yağlamada bi sorun olabilir.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 20 Mar 2007, 21:43

ses büyük ihtimaLLe ön baLataLarın bitmis, balatanın metali diske sürtüyor.
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tedirgin35 » 20 Mar 2007, 23:04

arkadaşım baskı balatan bitiyor olabilir 75 bin km de benimkisi bitmişti
ya da fren balataların üstüne oturduğu kaliper in altta ve üstte 2 tane saplama gibi vidamsı şeyler var onlara da gres sürdürebilirsin.benimkinde de şıkırdama yapıyordu bu vidaları gresledi usta şu anda ses yok.ama şunu bilmiyorum bu gres acaba sıcaktan dolayı balatalara değer mi?o zaman fren tutmayabilir ama ustaya bunu sordum birşey olmaz dedi
tedirgin35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti okanlj985 » 20 May 2010, 15:47

aynı araba aynı sorun bizde de var kardeş çözümünü bulursan banada mesaj atarmısın
Kullanıcı avatarı
okanlj985
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: okan avşar
Nereden: Ankara
Arabanız: felica 1.3 gli

İleti okanlj985 » 21 May 2010, 22:41

sağolun kardeşler güvenilir bir usta buldum ona götüreceğim feliyi bakalım ne diyecek
Kullanıcı avatarı
okanlj985
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: okan avşar
Nereden: Ankara
Arabanız: felica 1.3 gli

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir