kaporta paslanması hakk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaporta paslanması hakk.

İleti emre » 22 Mar 2007, 13:48

Arkadaşlar,arabamın arka kaputun iç kısmındaki cam fitilin altında ufak bir paslanma tespit ettim,büyümesini kesinlikle istemem, fitilin altından işlem yapamıyorum, camı çıkarsamda yapsam acaba sonradan su kaçırma olayı olurmu emin değilim bu konuda bir kaç kişi aklım karıştırdı, tavsiyesi olan arkadaşlara teşekürler

emre
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Mar 2007, 17:11

Bence kaportacıda hallet! Pas varsa zaten iyice temizlenip macunlandıktan sonra boya yaptırmak lazım...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti emre » 22 Mar 2007, 18:18

camın çıkarılması,ileride su alması bakımından problem çıkarırmı sence irfan kardeş?..
emre
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Mar 2007, 19:36

[quote="emre"]camın çıkarılması,ileride su alması bakımından problem çıkarırmı sence irfan kardeş?..[/QUOTE]

Camı çıkartsanız da kaportaya ne kadar müdahale edebilirsiniz? Bunu düşünmek lazım. Zira Favorit ve Felicia serilerinin kronik bir sorunudur bu bagaj kapağının çürümesi. Bence iyi bir kaportacıya danışın ve bu işlemi bir kaportacıda yaptırın. Siz pas olarak görüyorsunuz ama camı söktüğünüzde altının çürümüş olduğunu göreceksiniz. Benim Favorit' te o kısma parça koyarak halletmişlerdi. İmkânınız varsa vakit geçirmeden yaptırın derim. Daha sonra komple yeni bir bagaj kapağı almak durumunda kalmayın.

irf@nt' a sormuşsunuz ama başıma geldiği için hemen yanıtlayayım dedim.Embarrassed
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti irfant » 23 Mar 2007, 10:18

sainz'e katılıyorum! Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti emre » 23 Mar 2007, 12:39

eyvallah...........
emre
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erali » 23 Mar 2007, 12:45

benim aracın ön camı kendi kendine yolda giderken patlamıştı sıcak su ve arap sabunuyla cam fitilini yıkadık ve yine arap sabunu kullanarak taktık şu an sızdırma yok gayet güzel oldu gerçi işin çoğunu amcaoğlu halletti ellerine sağlık :)
erali
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: yozgatli ve 5 misafir