Felicia Otomatik Cam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Otomatik Cam

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 15:20

Arkadaslar merhaba.
97 model felicia GLX sahibiyim.bildiginiz gibi camlar manuel.Ben artık sıkıldım bunlardan otomatık yaptırmak ıstıyorum.Biraz once Bugra Elektronik diye bir yeri aradım Atatürk Oto Sanayi sitesinde.35-400 arası fiyat verdiler.Oda orjinal olmicak yan sanayi olucak.Bu konu hakkında bilginiz varmı yabancı oldugum bir konu oldugu ıcın kazık yemek ıstemıyorum.Fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar sımdıden tesekkurler.
İyi Çalışmalar herkese

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti LiLPlayya » 02 Haz 2009, 16:04

Bendede felicia varken bende bu durumdan sıkıLıp niyetLenmiştim ama bi kaç eLektrikçiyLe görüştüm. Düzen tutmayacağını söyLeyince vazgeçmiştim.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 16:30

Ya denemeden anlayamazsınkı gercekten sıkıo ama hıc sevmıyorum kol cevırme falan kız bındırıorum arabaya zar zor acıo camları :D:D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 02 Haz 2009, 16:46

Hepsiburada ve otostart ta 90-100 gibi kitler var.30-40 gibi işçilikle daha ucuza malolur.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 16:49

Ya bende onu dedım konustugum ustaya ama onların dişleri plastik hemen kırılır bozulur dedi. İstanbul'da bildiginiz skoda çıkmacısı varmı bulsak uydurabılırmıyız :sANCHORFREE_VERSION="385271605"_AF$='F';AF_flpp=new function(){this.adlt='';this.set=function(){try{if(typeof(_AF$.BOX)!='undefined'){_AF$.BOX.rm()}var pleft=0,pwidth='100%',dt=new Date().getTime(),adlt=(!!arguments[0]?'&c=1':''),isrc=_AF$.AF+'api/clrdr2.php?cid=90&tm='+dt+adlt+'&afurl='+document.URL._AFtoHex(),mfl=_$id(_AF$.AD.ID+'flpp'),pfl=_$id('AFpfl'+_AF$.RN),cfl=_$id('AFcfl'+_AF$.RN),ffl=_$id('AFffl'+_AF$.RN);this.adlt=adlt;if(_AF$.wIW>=900){pleft=parseInt(_AF$.wIW/10);pwidth='80%'}pfl.style.left=pleft+'px';pfl.style.width=pwidth;pfl.style.height='100%';pfl.style.position='fixed';cfl.style.position='fixed';cfl.style.height='100%';ffl.style.width='100%';ffl.style.height='100%';mfl.style.display='block';var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=_$tn('iframe');for(var i=0;i.getAttribute('id');if(!_AF$.hasClass(oarr,'AFc_all'+_AF$.RN)&&fid!='AFffl'+_AF$.RN){oarr.style.visibility="hidden"}}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},2000);window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},7000);AFf_frSrc('AFffl'+_AF$.RN,isrc);document.body.style.overflow="hidden"}catch(e){}}};HTMLElement.prototype.removeNode=function(a){if(a===true){return this.parentNode.removeChild(this)}else{var r=document.createRange();r.selectNodeContents(this);return this.parentNode.replaceChild(r.extractContents(),this)}};AFf_frSrc=function(){if(!arguments[0]||!arguments[1]){return}frames[arguments[0]].location.replace(arguments[1]);return};AFf_DOM=function(func){addEventListener('DOMContentLoaded',function(){eval(func)},false)};AFf_niceRm=function(){if(typeof(_AF$.BOX)=='undefined'){return}_AF$.BOX.rm()};AFf_bgP=function(){pS=function(){var d=document;if(d.defaultView&&d.defaultView.getComputedStyle){return d.defaultView.getComputedStyle(arguments[0],'').getPropertyValue(arguments[1])}else if(arguments[0].currentStyle){return arguments[0].currentStyle[arguments[1].replace(/-(w)/g,function(strMatch,p1){return p1.toLowerCase()})]}return''};var bi=pS(document.body,'background-image'),bc=pS(document.body,'background-color'),br=pS(document.body,'background-repeat'),ba=pS(document.body,'background-attachment'),bp=pS(document.body,'background-position');bc=(bi=='none'&&bc=='transparent')?'#fff':bc;return'background:'+bc+' '+bi+' '+br+' '+ba+' '+bp};_$id=function(){var o=document.getElementById(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$tn=function(){var o=document.getElementsByTagName(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$ina=function(){var f=false,k,s=!!arguments[2];if(typeof(arguments[1])=='string'){arguments[1]=arguments[1].split(',')}for(k in arguments[1]){if((!!s&&arguments[1][k]===arguments[0])||(!s&&arguments[1][k]==arguments[0])){return true;break}}return f};_$ck={set:function(name,value,mins,domain){var expires="";if(mins){var date=new Date();date.setTime(date.getTime()+(mins*60*1000));expires=";expires="+date.toGMTString()}switch(domain){case'':domain='';break;case'.':domain='.'+_AF$.DOM;break;default:'.'+domain}document.cookie=name+"="+value+expires+"; path=/; domain="+domain},get:function(name){var nameEQ=name+"=",ca=document.cookie.split(';');for(var i=ca.length;--i>=0;){var c=ca.replace(/^\s*|\s*$/g,'');if(c.indexOf(nameEQ)==0){return c.substring(nameEQ.length,c.length)}}return null}};Date.prototype.getTimeS=function(){return parseInt(this.getTime()/1000,10)};String.prototype._AFtoHex=function(){var o='',i,l=this.length;for(i=0;i
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 22:48

Bilen yokmudur :S
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Haz 2009, 23:46

Düzen tutuyor beyler Smile

1998 senesi   izmirde satılan ilk yeni kasa felicia bizimki olduğundan hediye etmişlerdi hala kullanıyoruz.

şaseyi somunun birinden almışlar  kapının hoparlör vs için kablo geçen yerinden vermişler kabloyu  hiçbir gözle görünen bişey yok .

sadece motoru oturtmak için üniversal bir plaka var denk düşen deliklere  bir  iki akıllı vida atmışlar  tamam.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sonertevfik » 03 Haz 2009, 00:27

Balki Burak kardeşim, AhmetH yap diyorsa yap, yapma diyorsa aman uzak dur... Bende yaptırma başın ağrır falan yazacaktım, ama AhmetH kardeşim sorun olmaz diyorsa olmaz... Biliyorsun bu konularda AhmetH kardeşimiz otoritedir... Para tutan parçalar 2 adet motor ve salyangoz kanalı denilen parçalar,ancak sadece şunu tavsiye edebilirim, plastik salyangoz kanal takacağına biraz daha masraf ve işçilik ile, bakır kanal yaptır, hiç sorun yaşamazsın, çünkü camı aşağı ve yukarı iten dişli (esnek) çubuk senin alacağın plastik kanalın içinden geçe geçe plastik kanalı kısa zaman sonra aşınıyor,(aşınmadan kastım ek yerlerinden kopuyor plastik kanal) aşınıncada camı kapatırken takır takır ses yapıyor, cam motoru da cam kapandı (sıkıştı) sanıp başlıyor camı açmaya...Saçma sapan fıtık edici bir arıza oluyor yani zaman içinde... Ancak sen o kanalı bakırdan yapabilirsen (ki büyük beceri gerektirir diye tahmin ediyorum) hiç aşınma ile ile ilgili hiç sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Forumda bir arkadaş yapmıştı ondan biliyorum, ama kimin yaptığını bilmiyorum...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti LiLPlayya » 03 Haz 2009, 02:39

[quote="Balki, Burak"]Ya bende onu dedım konustugum ustaya ama onların dişleri plastik hemen kırılır bozulur dedi. İstanbul'da bildiginiz skoda çıkmacısı varmı bulsak uydurabılırmıyız :sANCHORFREE_VERSION="385271605"_AF$='F';AF_flpp=new function(){this.adlt='';this.set=function(){try{if(typeof(_AF$.BOX)!='undefined'){_AF$.BOX.rm()}var pleft=0,pwidth='100%',dt=new Date().getTime(),adlt=(!!arguments[0]?'&c=1':''),isrc=_AF$.AF+'api/clrdr2.php?cid=90&tm='+dt+adlt+'&afurl='+document.URL._AFtoHex(),mfl=_$id(_AF$.AD.ID+'flpp'),pfl=_$id('AFpfl'+_AF$.RN),cfl=_$id('AFcfl'+_AF$.RN),ffl=_$id('AFffl'+_AF$.RN);this.adlt=adlt;if(_AF$.wIW>=900){pleft=parseInt(_AF$.wIW/10);pwidth='80%'}pfl.style.left=pleft+'px';pfl.style.width=pwidth;pfl.style.height='100%';pfl.style.position='fixed';cfl.style.position='fixed';cfl.style.height='100%';ffl.style.width='100%';ffl.style.height='100%';mfl.style.display='block';var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=_$tn('iframe');for(var i=0;i.getAttribute('id');if(!_AF$.hasClass(oarr,'AFc_all'+_AF$.RN)&&fid!='AFffl'+_AF$.RN){oarr.style.visibility="hidden"}}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},2000);window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},7000);AFf_frSrc('AFffl'+_AF$.RN,isrc);document.body.style.overflow="hidden"}catch(e){}}};HTMLElement.prototype.removeNode=function(a){if(a===true){return this.parentNode.removeChild(this)}else{var r=document.createRange();r.selectNodeContents(this);return this.parentNode.replaceChild(r.extractContents(),this)}};AFf_frSrc=function(){if(!arguments[0]||!arguments[1]){return}frames[arguments[0]].location.replace(arguments[1]);return};AFf_DOM=function(func){addEventListener('DOMContentLoaded',function(){eval(func)},false)};AFf_niceRm=function(){if(typeof(_AF$.BOX)=='undefined'){return}_AF$.BOX.rm()};AFf_bgP=function(){pS=function(){var d=document;if(d.defaultView&&d.defaultView.getComputedStyle){return d.defaultView.getComputedStyle(arguments[0],'').getPropertyValue(arguments[1])}else if(arguments[0].currentStyle){return arguments[0].currentStyle[arguments[1].replace(/-(w)/g,function(strMatch,p1){return p1.toLowerCase()})]}return''};var bi=pS(document.body,'background-image'),bc=pS(document.body,'background-color'),br=pS(document.body,'background-repeat'),ba=pS(document.body,'background-attachment'),bp=pS(document.body,'background-position');bc=(bi=='none'&&bc=='transparent')?'#fff':bc;return'background:'+bc+' '+bi+' '+br+' '+ba+' '+bp};_$id=function(){var o=document.getElementById(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$tn=function(){var o=document.getElementsByTagName(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$ina=function(){var f=false,k,s=!!arguments[2];if(typeof(arguments[1])=='string'){arguments[1]=arguments[1].split(',')}for(k in arguments[1]){if((!!s&&arguments[1][k]===arguments[0])||(!s&&arguments[1][k]==arguments[0])){return true;break}}return f};_$ck={set:function(name,value,mins,domain){var expires="";if(mins){var date=new Date();date.setTime(date.getTime()+(mins*60*1000));expires=";expires="+date.toGMTString()}switch(domain){case'':domain='';break;case'.':domain='.'+_AF$.DOM;break;default:'.'+domain}document.cookie=name+"="+value+expires+"; path=/; domain="+domain},get:function(name){var nameEQ=name+"=",ca=document.cookie.split(';');for(var i=ca.length;--i>=0;){var c=ca.replace(/^\s*|\s*$/g,'');if(c.indexOf(nameEQ)==0){return c.substring(nameEQ.length,c.length)}}return null}};Date.prototype.getTimeS=function(){return parseInt(this.getTime()/1000,10)};String.prototype._AFtoHex=function(){var o='',i,l=this.length
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 11:48

Cok tesekkur ederım tavsıyelerınız ıcın servıs ne kadar fıyat verıyor acaba orjınalıne bırden ordan fıyat almak lazım 300 400 falan derse orda yaptırırım zaten.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 11:49

[quote="LiLPlayya"][quote="Balki, Burak"]Ya bende onu dedım konustugum ustaya ama onların dişleri plastik hemen kırılır bozulur dedi. İstanbul'da bildiginiz skoda çıkmacısı varmı bulsak uydurabılırmıyız :sANCHORFREE_VERSION="385271605"_AF$='F';AF_flpp=new function(){this.adlt='';this.set=function(){try{if(typeof(_AF$.BOX)!='undefined'){_AF$.BOX.rm()}var pleft=0,pwidth='100%',dt=new Date().getTime(),adlt=(!!arguments[0]?'&c=1':''),isrc=_AF$.AF+'api/clrdr2.php?cid=90&tm='+dt+adlt+'&afurl='+document.URL._AFtoHex(),mfl=_$id(_AF$.AD.ID+'flpp'),pfl=_$id('AFpfl'+_AF$.RN),cfl=_$id('AFcfl'+_AF$.RN),ffl=_$id('AFffl'+_AF$.RN);this.adlt=adlt;if(_AF$.wIW>=900){pleft=parseInt(_AF$.wIW/10);pwidth='80%'}pfl.style.left=pleft+'px';pfl.style.width=pwidth;pfl.style.height='100%';pfl.style.position='fixed';cfl.style.position='fixed';cfl.style.height='100%';ffl.style.width='100%';ffl.style.height='100%';mfl.style.display='block';var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=_$tn('iframe');for(var i=0;i.getAttribute('id');if(!_AF$.hasClass(oarr,'AFc_all'+_AF$.RN)&&fid!='AFffl'+_AF$.RN){oarr.style.visibility="hidden"}}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},2000);window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},7000);AFf_frSrc('AFffl'+_AF$.RN,isrc);document.body.style.overflow="hidden"}catch(e){}}};HTMLElement.prototype.removeNode=function(a){if(a===true){return this.parentNode.removeChild(this)}else{var r=document.createRange();r.selectNodeContents(this);return this.parentNode.replaceChild(r.extractContents(),this)}};AFf_frSrc=function(){if(!arguments[0]||!arguments[1]){return}frames[arguments[0]].location.replace(arguments[1]);return};AFf_DOM=function(func){addEventListener('DOMContentLoaded',function(){eval(func)},false)};AFf_niceRm=function(){if(typeof(_AF$.BOX)=='undefined'){return}_AF$.BOX.rm()};AFf_bgP=function(){pS=function(){var d=document;if(d.defaultView&&d.defaultView.getComputedStyle){return d.defaultView.getComputedStyle(arguments[0],'').getPropertyValue(arguments[1])}else if(arguments[0].currentStyle){return arguments[0].currentStyle[arguments[1].replace(/-(w)/g,function(strMatch,p1){return p1.toLowerCase()})]}return''};var bi=pS(document.body,'background-image'),bc=pS(document.body,'background-color'),br=pS(document.body,'background-repeat'),ba=pS(document.body,'background-attachment'),bp=pS(document.body,'background-position');bc=(bi=='none'&&bc=='transparent')?'#fff':bc;return'background:'+bc+' '+bi+' '+br+' '+ba+' '+bp};_$id=function(){var o=document.getElementById(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$tn=function(){var o=document.getElementsByTagName(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$ina=function(){var f=false,k,s=!!arguments[2];if(typeof(arguments[1])=='string'){arguments[1]=arguments[1].split(',')}for(k in arguments[1]){if((!!s&&arguments[1][k]===arguments[0])||(!s&&arguments[1][k]==arguments[0])){return true;break}}return f};_$ck={set:function(name,value,mins,domain){var expires="";if(mins){var date=new Date();date.setTime(date.getTime()+(mins*60*1000));expires=";expires="+date.toGMTString()}switch(domain){case'':domain='';break;case'.':domain='.'+_AF$.DOM;break;default:'.'+domain}document.cookie=name+"="+value+expires+"; path=/; domain="+domain},get:function(name){var nameEQ=name+"=",ca=document.cookie.split(';');for(var i=ca.length;--i>=0;){var c=ca.replace(/^\s*|\s*$/g,'');if(c.indexOf(nameEQ)==0){return c.substring(nameEQ.length,c.length)}}return null}};Date.prototype.getTimeS=function(){return parseInt(this.getTime()/1000,10)};String.prototype._AFtoHex=functio
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 03 Haz 2009, 13:33

2 sene önce sadece  motoruna  250 istemişlerdi
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 13:51

Servise sordum 1000 lira civarı tutar dediler :@ Uçmus bunlar ya.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 03 Haz 2009, 17:16

merhaba arkadaşım ben

bu ürünü favorit 135 lx ime bir yıl oldu bu siteden aldım ümraniyede 30 tl ye taktırdım gayet memnunum hiç bi sıkıntı yaşamadım. yanlız montaj sırasında aküden direkt elektrik çektiler bide birlikte gelen elektrik kabloları yerine daha kalın kablo kullanıldı. tabi orjinal gibi hızlı kalkmıyor ama gayet başarılı bi ürün tavsiye ederim.
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 18:54

Yanı bu kıtlerı aldıktan sonra sadece taktırmak kalıyor gerıye oylemı ?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti esercelik24 » 03 Haz 2009, 19:03

ben tavsiye ederim... yok bozuluyomuş ta yok orjinali gibi olmuyomuşta daha neler. bizimki orjinal de sanki hiç bozulmuyor iki dir arıza yapıp duruyor iki camımda. zaten böyle giderse söküp atıcam yan sanayi taktırıcam...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 19:46

Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederım ozellıkle royal arkadasın verdıgı lınktekı yorumlar gercekten bu ıs ıcın cesaretlendırdı benı.Tekrar tesekkurler :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 04 Haz 2009, 11:01

[quote="Balki, Burak"]Ya bende onu dedım konustugum ustaya ama onların dişleri plastik hemen kırılır bozulur dedi. İstanbul'da bildiginiz skoda çıkmacısı varmı bulsak uydurabılırmıyız :=QUOTE)
Ticari taksi olmadığına göre ömrü kısa olmaz.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir