felicia direksiyon pompası ???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia direksiyon pompası ???

İleti esercelik24 » 18 Haz 2009, 23:51

arkadaşlar VOLVO servisinde çalışan bir müşterimiz şöyle bir arabama baktı inceledi...

hay incelemez olsaydı Confused. direksiyonun hidrolik olmasına rağmen çok sert dedi. baktı direksiyon sistemine DİREKSİYON POMPASI arızalı senin dedi yumuşatmadığını söyledi. değişmesi gerekiyormuş...

daha önce değiştirmiş olan arkadaşlar varsa veya fiyatını bilen varsa bilgi verebilirmi...

yine arıza, yine felicia, yine moral 0 Angry

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti AhmetH » 18 Haz 2009, 23:59

opel vectra  130 ytl   orijinal  çıkma değiştirmiştim zamanında...

bu arada moral bozukluğunuzu iyi anlıyorum ama direksiyonun  arızalı olduğunu  anlayamayacak kadar  tecrübe sahibi değilseniz  lütfen yine arıza  yine  felicia  gibi   tabirler kullanmanızın doğru olduğunu düşünmüyorum. kendi adıma araç hakkında fikir sahibi olmayan insanların gözünde  arıza  yaratan sorun yaratan sıkıntılı bir araçmış gibi imaj  oluşmasını  istemem  felicia için.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti esercelik24 » 19 Haz 2009, 12:42

[quote="AhmetH"]opel vectra  130 ytl   orijinal  çıkma değiştirmiştim zamanında...

bu arada moral bozukluğunuzu iyi anlıyorum ama direksiyonun  arızalı olduğunu  anlayamayacak kadar  tecrübe sahibi değilseniz  lütfen yine arıza  yine  felicia  gibi   tabirler kullanmanızın doğru olduğunu düşünmüyorum. kendi adıma araç hakkında fikir sahibi olmayan insanların gözünde  arıza  yaratan sorun yaratan sıkıntılı bir araçmış gibi imaj  oluşmasını  istemem  felicia için.
[/QUOTE]

direksiyonun arızalı olduğunu anlamam elde olan bişe değil benim açımdan. ben bu arabayı aldım alalı direksiyonun hidrolik olmasına rağmen bu kadar sert olmasına hayretle bakardım hep. kullandığım diğer araçlara göre sert olduğunun aldığım ilk gün farkındaydım zaten. geçmiş konularda bi mesaja cevap olarak yazmıştım yine bunlar hep böyle sertmi olur diye. ama mademki baştan arızalıymış...

bir ikincisi ise bu araç başıma türlü türlü sorunlar açıp durdu. felicia kötü araçtır demiyorum. her zaman demişimdir yine geçmiş konularda, araç sanş işidir diye. benim başıma acayip acayip sorunlar çıkartıp duruyor sürekli. benim sinirim sitemim kendi aracımadır. kimse yanlış anlamasın skodaya yada feliciaya laf ettiğim yok !!!

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti esercelik24 » 20 Haz 2009, 12:30

evet arkadaşlar bu felicialar için direksiyon pompasının fiyatını nedir bilen yokmu. veya çıkma olarak temin etsek randıman alırmıyız ???

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti efboacestc » 24 Haz 2009, 22:33

benim felidede diğerlerine göre direksiyon daha ağır.servisim bazı arabaların direksiyon sistemi farklı oluyor diyordu.onda seat ibiza var aynı sorun onun aracındada varmış.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti esercelik24 » 25 Haz 2009, 00:51

[quote="efboacestc"]benim felidede diğerlerine göre direksiyon daha ağır.servisim bazı arabaların direksiyon sistemi farklı oluyor diyordu.onda seat ibiza var aynı sorun onun aracındada varmış. [/QUOTE]

seat wario kulladım ben ama onun hidrolikle benim hidrolik arasında dağlar kadar fark var.

imkan olsada bide başka hidrolik direksiyonlu felicia kullansam. oda eğer benimki gibi sertse o zaman kabullenicez artık. ama sanmıyorum benimki ARIZALI olduğunu tahmin ediyorum...

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti efboacestc » 04 Tem 2009, 15:02

anlattığına göre seninki baya sert herhalde ben yine benim felide parmakla direksiyonu çevirebiliyorum
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti PİCK-UP » 04 Tem 2009, 15:41

ben hidrolik olmamasına ragmen tek elimle direksiyonu durdugu yerde bile zorlanmadan tam tur sağ ve sola dönderebiliyorum. hatta çogu arkadaşım hidrolik direksiyon degil mi bu dediler. hayır diyince şaşırdılar. Wink 2.el araç alırken 2 kuruş fazla verip bnm gibi bakandan yada ahmeth gibi bakandan alacaksın aracı rahat edeceksin. arabayı sıfır aldıgımdan beri hiçbir arızası ile karşılaşmadım maşallah karşılaştıgımız ufak tefek ne olursa olsun orjinalden şaşmadım. 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti parsanoto » 04 Tem 2009, 17:07

feliciada kullandım,fabia octaviada.içlerinde en yumuşak direksiyon felicianındı.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti esercelik24 » 05 Tem 2009, 23:46

[quote="parsanoto"]feliciada kullandım,fabia octaviada.içlerinde en yumuşak direksiyon felicianındı.[/QUOTE]

direksiyon pompası arızalı o zaman benim... fiyatını bilen ( çıkma veya yeni )  varmı arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti ankarailhan » 13 Tem 2009, 03:46

arkadaşlar felicia nın dreksiyon simidi lazım 4 kollu bildiginiz çıkma parca satan yer varmı ankara  hurdacılar sıfır parca fiyatına satıyor

ankarailhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 24 Tem 2009, 00:38

FELİCİANIN DİĞER YENİ ARAÇLARLA HİDROLİK DİREKSİYON ÇALIŞMA PRENSİBİ AYNI OLMADIĞINDAN

YENİ ARAÇLARDAN BİRAZ SERT OLABİLİR

HAKAN KARDEŞİN FELİCİANIN H. DİREKSİYONUNUN FABİA VE OCTAVİADAN DAHA YUMUŞAK OLMASI İLGİNÇTongue
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 24 Tem 2009, 00:39

ŞİKAYET VAR.COM DA CLİO NUN DİREKSİYON SİMİTİNİN 1000 TL OLDUĞU ÇOK ÇABUK DEFORME OLMASI ŞİKAYETİ VARDI  
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir