Conta değiştikten sonra

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta değiştikten sonra

İleti Konyalım » 19 Haz 2009, 21:58

Arkadaşlar herkese öncelikle kazasız belasız günler.
Geçenlerde insan sandığım bir tanıdığıma arabayı kısa süreliğine emanet verdim. Tanıdıktan sağolsun emanetin gözünü çıkartmış ve arabanın contasını yakmış. Hafifde önünü vurmuş. öylece kapının önüne bırakıp gitmiş. Cry

Geçen sanayiye gittim. Ön panjurun düzeltilip boyanması + pasta cila 150 TL, conta ve birazcıkta genel bakım 180 TL'ye mal oldu. Cry

Doğruluğundan emin değilim ama aracın contası yapıldıktan sonra daha az yakacağını söylüyorlar.

Aracın contası yapıldıktan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor, araca ekstra bakım olarak neler yaptırmam gerekiyor,

Saygılar Star

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 19 Haz 2009, 22:02

ben olsam hiç düşünmem, bana ne yau, emanet almanın bir adabı vardır. 1993 te emanet aldığımız reno şanzıman dağıttı, yaptırıp verdik, adamın haberi bile olmadı, olmamalıda.

zaten gerekli şeyler yapılmış, aracı insan gibi kullandıktan sonra bir şey olmaz. conta değiştikten sonra biraz daha az yakar, ama kaçıran contaya göre, önceki contanız zaten sağlamdıysa pek gözle görülür bi fark olacağını sanmam.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dejavu » 20 Haz 2009, 11:25

Adam ayıp etmiş gerçekten. Bari kapının önüne bırakıp gitmek yerine insan gibi söyleseydi abi kusura bakma böyle böyle oldu diye..

bildiğim kadarıyla conta değiştikten bi 400-500 km sonra tekrar aynı ustaya götürüp subap ayarı yaptıracaksın. Ondan sonra daha verimli olur araç.

Yakıt konusunda ufak bi parça fark edebilir ama ciddi bir fark yaratacağını sanmıyorum.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir