bagaj kapağı çürümesi.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bagaj kapağı çürümesi.

İleti patchadams » 22 Haz 2009, 01:55

İYİ AKŞAMLAR.. 97 MODEL FELİCİAM DA BAGAJ KAPAĞINDA ÇÜRÜMELER VAR.. SKODALAR İÇİN NORMAL BİR DURUM MUDUR? ONARIMI KAÇA PATLAR BİLEN VARMI?

patchadams
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkant » 22 Haz 2009, 02:20

Felicia'larda çok görüyorum bu durumu. Özellikle plakanın hemen üstünde plastik bölümün üzerindeki bölüm paslanmaya ve/veya çürümeye yüz tutuyor. Ama önlemini almayanlara da kızıyorum. En azından ayda bir kontrol edilse, paslanma görülen yerlere oto boyacıdan alınacak renge uygun boyayla rötuş yapılsa sorun kalmaz bence. Şahsen kendi arabamda bu bölgede (suyu tutuyor galiba) paslanma vs. görünce aldığım boyayla şöyle bir üstünden geçiyorumdum. Daha sonra, ön kaputa gelen taşları engellemek amacıyla uygulanan şeffaf bir şey vardı,  ismini hatırlamayıyorum, ondan biraz  kestirdim kendime ve o bölgeye uyguladım. Şu anda herhangi bir sorun yok. Siz de böyle bir şey yapabilirsiniz. 
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 24 Haz 2009, 22:31

benim arka sileceğin dibinde hafiften paslanmalar var
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti alpino » 24 Haz 2009, 23:40

99 felicia vardı tek bir pas yoktu üzerinde. bakımla çok alakalı bir durum. ne kadar iyi bakar, boyayı ne kadar iyi korursanız pasla karşılaşma şansınız azalır. piyasadan bulacağınız orta halli bir araç cilası ile bakımı kendiniz de aracınızı yıkadıktan sonra kolayca yapabilirsiniz. sadece cila işlemini yaparken aracınızın tamamen gölge bir yerde olmasına dikkat edin.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir