sokoda pıckup hararet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sokoda pıckup hararet

İleti aydeniz10 » 29 Haz 2009, 19:57

kardeşler benim skoda pıckup var üç sene olacak ilk aldim kople motor yaptirdim üst kapak dayi deiyşlti ama hersene conta değiştiri yorum biraz sıcaklar  cıktımı hararet tavan ve sonuç conta  neden bu tarz hararet sorunu var sizce termostat deyişti devir dayim deyişti üskapak deyişti ama hala hararet  hayatta yüklen meye gelmiyor sıcakta arabaya

aydeniz10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 30 Haz 2009, 19:21

bendede skoda pickup var çok şükür sıfır aldık alalı hiçbir hararet sorunu ile karşılaşmadım..

1. sogutma sıvısına su koyarsan hararet % 50 yapabilir. su yerine antifriz koyacaksın.

2. fan muşuru orjinali yani 60 lık ise % 50 hararet yapabilir. lpg sistemi var ise kesinlikle % 45 lik muşur takılmalıdır. ( tüp yok ise gerek yok orj. kalsın.)

3. aldıgın üst kapak 2.el yada kapak taşlama işlemi yapıldı ise bundanda hararet yapmaz direk conta yanar.

4. bunu tüm felicia sahipleri duysun.. direk hararet yapar hatta anlamaz iseniz motoru bile kitletirsiniz. onun için herkez dikkatle dinlesin..

a. korna (gündüz arada bir kornayı kontrol edin)
 b. sellektör (gece ise sürekli sellektörü)

eger bunların ikisi birden çalışmaz ise arabanızı müsait bir yere çekin kesinlikle kontağı kapatmayın boşa alın motor kaputunu açın sogutma sıvısının hortumlarını kontrol edin akıtıyormu ? yada delinmiş mi diye altına kadar bakın eger akmıyor ise direk sigorta kutusunu açarak 17 numaralı (soldan 1. diye başlar) sigortayı çıkarın ve yerine 30 amperlik bir sigorta takın direk fan çalışır zaten. ama geç anlarsanız bu durumu contada gider. kapakta atar. motorda kitlenir. onun için siz siz olun sürekli sellektör ve kornayı kontrol edin.

fan motor sogutma sistemi 17 nolu sigortaya bağlıdır. onun için 4. cevap'ın a ve b seçenekleri çalışmadığı taktirde. fanda çalışmıyacaktır haliyle hararet yapacaktır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti AhmetH » 01 Tem 2009, 03:19

Kardeş elbet tecrübendir dikkate alınır ama

cidden  yanlış  olduğunu  düşündüğüm  noktalar var.

tamamı antifiriz  soğutma suyu  kesin  hararet  yaptırır çünkü en iyi ısı  iletimi saf su ile olur.

ayrıca LPG varsa  niye  daha  soğuk müşür takılıyor anlamadm.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 03 Tem 2009, 14:16

LPG aracı daha çok zorladıgı için fan daha çok çalışıyor benzine oranla onun için muşuru düşük takdıracaksın ki sıcak memlekette araç hararet yapmasın diye eger ki pickup sa binek binenler için sorun olmaz bir biniyor gezmeye gidiyor bir biniyor eve geliyor ama pickuplar öyle degil işte bir dk bile durmuyor haliyle çok ısınıyorlar ve hararet yapıyor. 45 lik muşuru motor az ısındımı ? başlıyor fan çalışmaya ve düşük muşur oldugu için sogutmasıda o kadar çabuk oluyor. ve fan duruyor haliyle motor çok ısınmıyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 03 Tem 2009, 14:22

sağol  Semih.
ama ben  LPG nin  aracı zorladığını  hiç düşünmüyorum.

sonuçta  yüksek  derece müşür olsa bile motor  yine  aynı  çalışacak   45  derece  olabile  aynı çalışacak..

sadece müşürü değiştirerek  motorun  çalıştığı  sıcaklık  bandı  biraz  altlara  çekilecek   gibime geliyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 03 Tem 2009, 14:38

valla ben pickup'ımı bu şekilde yaptırdım ve kullanıyorum şimdiye kadarda kesinlikle hararet yapmadı. bende arkadaşa yaptıgım tecrübeleri yazdım paylaştım. hıı yapar  yapmaz beni ilgilendirmez. sonuçta onun aracı sorun çıkarıyor. 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aydeniz10 » 03 Tem 2009, 16:52

şimdi büyük ratyötör taktik kardeş baklim ne olacak ama 45lik müşür mantikli  ilgilen diyin için saol
aydeniz10
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir