radyatör davlumbazı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyatör davlumbazı

İleti el-ici » 05 Tem 2009, 12:32

arkadaşlar bundan yaklaşık 1.5 ay önce yapmış olduğum kaza sonucu değiştirmiş olduğum parçaların içerisinde "radyatör davlumbazı" da vardı.,
bu parçanın yan sanayisini almıştım. arabayı teslim almaya gittiğimde parçanın(ustanın söylediğine göre yan sanayi olmasından kaynaklanıyor) tam olarak oturmamış olduğunu gördüm.

baktık olmayacak çıkatmaya karar verdik. çıkaratırken de kırıldı ve elimizde kaldı.

usta bu parçanın önemli bir işlevinin olmadığını söyledi. kullanılmasa da önemli değil dedi.

benin sorum, siz de aynı şeyi mi düşünüyorsunuz.

bu parçanın işlevi nedir? gerçekten önemsiz mi? takmasak bir sorun olur mu?

cevaplarınızı beklerim...Question

el-ici
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 05 Tem 2009, 13:27

Bu parçanın işlevi önemli çünkü önden gelen havayı toplayıp direkt radyatöre veriyor bu da zaten hararet problemi olan felicianın motorunu rahatlatıyor. ben geçen sene bunun farkını bizzat tecrübe ettim.

sizin davlunbaz hemen kırıldığına göre cin malı bir üründü. ben diamont markasını aldım gayet iyi oturdu ve sağlamdı. geçen sene 40 tlye almıştım fiyatı şimdi bilmiyorum nedir? takmanızı tavsiye ederim estetik olarak da etkili oluyor. motorun sağlıığı açısından da... ustanızın takılmasını önemsiz bulduğuna dair sözünü siz önemsiz bulun ve bence bitane taktırın. ancak takmak için ön tamponun sökülmesi çok rahat monte edilmesini sağlar. gerçi biz tamponu çıkarmadan üstteki boşluktan eğip bükerek monte ettik. işte demek ki plastiği kaliteli olduğundan sizinki gibi kırılmadı. yerine oturdu.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti el-ici » 05 Tem 2009, 18:53

arabayı davlumbaz olmadan kullandığım geçen süre içerisinde henüz bir hararet sorunu yaşamadım.

tabi bu yaşamayacağım anlamına gelmez.

cevabınız için teşekkür ederim.

en yakın zamanda taktıracağım inşallah...
el-ici
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 05 Tem 2009, 19:03

Kesin sorun yaşarsınız diyemem. taktırmanın daha iyi olacağı kanısındayım. Hayırlı yolculuklar

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti AhmetH » 05 Tem 2009, 19:39

radyatörün  arkasında  fanı  çevreleyen davlumbaz  olduğunu tahmin  ediyorum..

işlevi vardır  elbet  ama  ciddi  sorun  çıkartacağını  zannetmiyorum.  zira  bu parçası olmayan  araçlar  gördüm.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti efboacestc » 27 Tem 2009, 00:12

benim felidede orj. değil tüm delikleri oturuyor üstü oturmuyor yamuk duruyor tam yaslanmıyor saca
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir