felicia kapı çıtası boyama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia kapı çıtası boyama

İleti y.emre » 26 Tem 2009, 19:11

abiler kapı çıtalarını ve arka tampondaki devam eden siyah plastik kısımları beyaza boyamak istiyorum sizce nasıl olur daha önce yapan oldumu ve resim falan varmı ? yapan varsa biraz detaylı bilgi verebilirmi sprey boyayla yapılabilirmi ? birde bunlar kapıya yapışık mı yoksa tırnaklı çıkıp takılabilir birşey mi ? aklıma en çok takılanda yıl başında satmayı düşünüyoruz model yükseltmek için satarken sıkıntı yaşatırmı yorumlarınızı bekliyorum.. aşağıdaki resimde gözüküyor arka tampondaki siyah kısım sizce yakışırmı ? yorum yazan herkeze şimdiden tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti Musa » 26 Tem 2009, 20:26

bence boyama güzel olmuyor çok kötü gözüküyor bu hali daha iyi ama yinede sen bilirsin o çıtalar klipsli çıkırabilirsin sprey boya bildiğim kadarıyla olmuyor boya kabuk kabuk dökülüyor plastiğin boya tutması için ilaç var ondan lazım bence boyama bu hali daha iyi ama yinede sen bilirsin
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti y.emre » 26 Tem 2009, 20:57

fabialarda gördüm baya hoşuma gitmişti ama felicia görmedim bi resim olsaydı çok güzel olurdu fikir açısından
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Musa » 27 Tem 2009, 01:23

abi bu benim araba tamponda ki siyah çıtaları boyattım ama hiç hoşuma gitmedi allahtan kapılarda ki bagajda ki çıtayı boyatmamışım :D

Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti y.emre » 27 Tem 2009, 02:09

senin boya çok ayırmıs ya sen tamponuda boyatmıssın
beyazda bu kadar sırıtırmı ?
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 27 Tem 2009, 02:55

Araban çok temiz  geldi gözüme ,  camlardaki   onay  etiketleri bile duruyor  yuvarlak  yuvarlak Smile

aman  boyatma 

önce  hafif zımpara  ister  arkasından  plastik astar  sonra  kat kat  boya...  kesinliklede renk tonu  tutmaz  sırıtır ..  sonra  denk  gelirde  biryerden  sıyrılırsa  çok  can  sıkar..

bu  arabanın  görüntüsünü   o halde  bütünlüyor  bu  çıtalar   sakın  boyatma..

boyatmayı  bir kenara  bırak  ben ön tamponda  biyeri  sıyıttırdım    bulsam  bu  siyah şeyin  yensini  alacağım..

arabayı  temiz  orijinal  muhafaza  etmek  çok  daha  iyidir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti y.emre » 27 Tem 2009, 03:10

peki abi dinlicem sizleri insan bişeyler yapmak istiyo ama orjinalli bozulmasın diye cd çalar takmayan insanım yılbasına kadar sıkalım dişimizi sonra gönlümüze göre bi araba bakcaz hayırlısıyla ama bundan ayrılması gercekten çok zor olacak benziyo : (
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 27 Tem 2009, 03:33

valla  büyük  konuşmak gibi olmasın  0  halini  biliyorum aracın  1998  de  aldık   tepe  tepe  kullanıyoruz   heralde   toplanamayacak  kadar  büyük  bir kaza  yapmadıktan yada yanmadıktan sonra  bizde  satmayı  düşünmüyoruz.

ben çok seviyorum bu devirde iyi geliyor Smile hem sizinki combi  geniş geniş kullanın  işte
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti y.emre » 27 Tem 2009, 03:42

km den anlsılacağı gibi araç hala sıfır gibi  :)  detaylı resimleride bu linkte var http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=16368

model yükseltcez birde dizel düşünüyoruz abi lpg yi sakaryada kimse tavsiye etmedi takmadık bizde...yıl basında sana verelim abi arabayı : )
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 27 Tem 2009, 04:10

kesinlikle boyatma derim bende, apaçi işi olur kanımca. geri dönüşü ve boyalı halde muhafazası uğraşlı.  
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 27 Tem 2009, 04:13

gayet güzel aynı  kafadanız   önde  yapılmış  süsler  hiç  hoşuma  gitmedi  ama  zevk meselesidir  bişey  demem.

ama  şöyle  bişey var   insanın   ilk  göz  ağrısı  derlerya  o  başka  işte..

çok  param  olsa  bu arabayı  alır  kimi  parçalarını  kendi  arabama   takarım  heralde Smile ne yalan söyliym.

Hedefim  Türkiye ye  hiçbir zaman  gelmemiş  özel  üretim  Laurin&Klement  felicia  yapmak..

deri koltuklu,  koltuk  ısıtmalı,  klimalı  hidrolik  direksiyonlu  falan Tongue

şaka  bir yana  araç  gerçekten  güzel   LPG  için  boş  konuşanlara  kanmayın ..  1.3  felicia  ile  sorunsuz  sıkıntısız   sıralı sistem LPG  kullananları  biliyorum   kelimenin  tam  manasıyla  memnunlar  araçtan..

benim  araç  karbüratörlü..   allah  seni  inandırsın  4  yıldır   bırak  LPG  kitini  belki  arabanın  fiyatını  amorti  etmişizdir..  33  lt  civarı full depo LPG ile  izmirden  bursaya  gidiyor  bursada  şehir  içi  20 - 30km  gezebiliyoruz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti PİCK-UP » 27 Tem 2009, 15:58

sana birşey söyleyim mi kardeşim hayatta alacağın 2.el bir araç senin aracın kadar temiz ve kazasız olmayacaktır. elbet birşeyini ört pas etmişlerdir. bende öyleyim herşeyi orj. kullanırım. temizlikte kazasızlıkta eminim bnm pickup 'ın sayılı araçlardan bir tanesidir. onun için sıfır araç almayacaksan yada ark. bindigi herşeyini bildigin bir araç almayacaksan satma derim. bnde sıfır aldım sonuçta.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sonertevfik » 27 Tem 2009, 16:34

[quote="AhmetH"]gayet güzel aynı  kafadanız   önde  yapılmış  süsler  hiç  hoşuma  gitmedi  ama  zevk meselesidir  bişey  demem.

çok  param  olsa  bu arabayı  alır  kimi  parçalarını  kendi  arabama   takarım  heralde Smile ne yalan söyliym.

Hedefim  Türkiye ye  hiçbir zaman  gelmemiş  özel  üretim  Laurin&Klement  felicia  yapmak..

deri koltuklu,  koltuk  ısıtmalı,  klimalı  hidrolik  direksiyonlu  falan Tongue

şaka  bir yana  araç  gerçekten  güzel   LPG  için  boş  konuşanlara  kanmayın ..  1.3  felicia  ile  sorunsuz  sıkıntısız   sıralı sistem LPG  kullananları  biliyorum   kelimenin  tam  manasıyla  memnunlar  araçtan..

benim  araç  karbüratörlü..   allah  seni  inandırsın  4  yıldır   bırak  LPG  kitini  belki  arabanın  fiyatını  amorti  etmişizdir..  33  lt  civarı full depo LPG ile  izmirden  bursaya  gidiyor  bursada  şehir  içi  20 - 30km  gezebiliyoruz.
[/QUOTE]

35 litre full depo lpg ile istanbul'dan Ankara - gölbaşına kadar gittim 470 km... Aracımız mpi enjeksiyonlu 2000 model felicia GLX-İ 1.3  Ahmet kardeşimizin dediği gibi LPG konusunda boş konuşanlara aldırma sen, taktır bir sıralı sistem LPG zavoli yada milano öneririm , (milano'yu 1 sendir ben kullanıyorum, zavoliyi ise amcamın citroen C4'üne taktırdım her iki sistem de kusursuz çalışıyor ama zavolinin + kalitesi ve özelliği var, daha kaliteli enjektörler, gaz bittiğinde sesli uyarı, hava gaz karışımını elektronik olarak ayarlayabilme gibi + özellikleri var... Şunu unutma ki Yunus kardeşim, alacağın 2. el bir dizel araç, kesinlikle senin aracından daha temiz ve daha sorunsuz olmayacaktır asla... Sen bizim tavsiyemizi dinle taktır bir sıralı sistem ve güle güle bin aracına...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti y.emre » 28 Tem 2009, 01:08

[quote="sonertevfik"] [quote="AhmetH"]gayet güzel aynı  kafadanız   önde  yapılmış  süsler  hiç  hoşuma  gitmedi  ama  zevk meselesidir  bişey  demem.

[/QUOTE]

35 litre full depo lpg ile istanbul'dan Ankara - gölbaşına kadar gittim 470 km... Aracımız mpi enjeksiyonlu 2000 model felicia GLX-İ 1.3  Ahmet kardeşimizin dediği gibi LPG konusunda boş konuşanlara aldırma sen, taktır bir sıralı sistem LPG zavoli yada milano öneririm , (milano'yu 1 sendir ben kullanıyorum, zavoliyi ise amcamın citroen C4'üne taktırdım her iki sistem de kusursuz çalışıyor ama zavolinin + kalitesi ve özelliği var, daha kaliteli enjektörler, gaz bittiğinde sesli uyarı, hava gaz karışımını elektronik olarak ayarlayabilme gibi + özellikleri var... Şunu unutma ki Yunus kardeşim, alacağın 2. el bir dizel araç, kesinlikle senin aracından daha temiz ve daha sorunsuz olmayacaktır asla... Sen bizim tavsiyemizi dinle taktır bir sıralı sistem ve güle güle bin aracına...
[/QUOTE]
sağolun abiler bakalım şmdiye kadarda çok niyet ettik satamadık kıyamadık açıkcası ama bizimki biraz kaşıntı model yükseltmek istiyoz yıl basına doğru LPG yede suan masraf etmenin anlamı yok satarken hiç bi avantajı yok piyasası belli bunların
benim aklımda 11 500 geçiyo sizce fiyat uçukmu ? bundan aşağıyada satmam zaten dediğiniz gibi lpg takarım işime bakarım 41 bindeki arabamın suyu çıkmadı alla sükür
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir