acillll yardım:(:(araç boğuluyo marş geç alıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

acillll yardım:(:(araç boğuluyo marş geç alıyor

İleti feliciacı » 08 Ağu 2009, 00:00

arkadaşlar 2000 model felicia glx-i 77 binde aracıma bir ay önce deposuna benzin alırken enjektör temizleyicisi koydum..ama koymaz olaydım yakıt düştükçe araç ilk çalışmada geç alıyodu belki benzin yaktıktan sonra düzelir dedim ama onun üzerine kaç kere benzin aldım yine aynısını yapıo araba boğuluo almıo marş bitine kdr basıyorum zor alıo acaba enjektörler iice tıkandımı?

feliciacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 08 Ağu 2009, 02:57

Kardeşim bu konuda bir bilgim yok fakat, İstanbul'da bakırköy'e yakın biryerlerde oturuyorsan seninle tanışıp, sana yardımcı olacak bir skoda uzmanı önerebilirim sana... Ben 9 yıldır hep aynı servise gidiyorum, ufuk abi sorununu çözecektir çok yüksek bir ihtimalle...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti skinoske » 08 Ağu 2009, 11:34

Baya iyi temizlemiş temizleyici.Markası ne söyle de yanılıp şaşırıp alamayalım.Çok büyük bir problem yoktur sanırım
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti afacann » 08 Ağu 2009, 14:13

bana kalırsa enjektör temizleyiciyle ilgisi yoktur eğer aracı hep az benzinle kullaniosanız deponun dibini çekiodur ve buda enjektörlerin tıkanmasına neden olmuştur carbon clear ile çözüleceğini düşünüorum bide deponun altında benzin filtresi var oda zamanla tıkanır ve bu gibi problemler yaratabilir.
Kullanıcı avatarı
afacann
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 98 FELİCİA 1.3 GLXİ

İleti boranbey42 » 20 Nis 2010, 12:10

mrb cevap veriyorum:D
siz şimdi benzin deposuna katmış olduğunuz temizleyici büyük ihtimalle boğaz kelebeğinde pislik ve enjektörlerde tıkanma yaptığı için gaz ve benzini karıştırıp motoru boğuyordur.tavsiyem usta musta değil kesinlikle servisine götürüp önce temizletin.sonra adaptasyon yaptırın.bu kadar.ama adaptasyon çok önemli iyi bi şekilde yapılsın.
boranbey42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa koçak
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir