Şanzıman Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şanzıman Sorunu

İleti serkant » 12 Ağu 2009, 00:16

Selam Arkadaşlar,

Bizim Felicia glx-i'ye nazar değdi. Geçenlerde memleketteki ailemi ziyarete giderken önden demir sürtmesi gibi bir ses geldi. Özellikle araç yolda belli bir müddet gittikten sonra (ısındıktan) sonra ara sıra yapmaya başladı. Sesi nasıl anlatayım bilmiyorum ama uğultuya benzer, demir sürtmesi gibi bir şey. İşin ilginç yanı 120 gibi hızla giderken yapmıyor. 90'lara inince kendisini belli ediyor. Neyse, bilyalardan şüphelendim. Dün tamircime gittim. Bütün tekerlekleri, rotları vs. kontrol ettik. Birşey bulumadık. Doğru mu yapıldı bilmiyorum ama şanzıman yağını değiştirdi ustam. Ancak ses yine gitmedi. Her zaman yapmıyor. En son şanzımanı indirip temizleyeceğiz dedi. Açıkcası ben biraz korktum. Araç, 116.000 kmde. Bu sorun ne olabilir acaba? Tatil dönüşü kötü oldu bu iş. Eğer sorun şanzımandaysa bize kaça malolur? Sesten başka sorun olmadığı için bu işi biraz ertelesek olur mu? Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Musa » 16 Ağu 2009, 15:00

Öncelikle geçmiş olsun abi gerçekten tatil dönüşü baya kötü olmuş.Ama şimdi burdan ne söylesek yanlış sesi dinlemek lazım nasıl yapıyor ona bakmak lazım şanzımanda dişlilerden yada kovandan çıkarsa biraz tuzlu olur umarım yüksek bi fiyat tutmaz.Bir de senin yerinde olsam abi şanzımanı ertelemem Allah korusun yolda kalırsın ailende arabadaysa daha da kötü olur en iyisi yaptırmak.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir