yağ lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ lambası

İleti afacann » 21 Ağu 2009, 13:06

dün itibariyle felimin yağ lambası rolantide yanıp sönmeye başladı gaz verince ve giderken yannmio ben yağ pompası die düşünüorum ama başka ne olabilir ve bunu  motor ısınınca yapio soğukken bişe yok fikir lerinizi bekliorum.

Kullanıcı avatarı
afacann
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 98 FELİCİA 1.3 GLXİ

İleti darknees » 14 Arl 2009, 01:51

normaldir bişey yapmana gerek yok
motor sogukken devirli çalışır ve yağlamayı tam yapar

ısındıgında rolantide devir düşer lamba yanar buda yaglama yapmıyor anlamına gelmez

senin rolanti ayarın düşük

tamamen gaz ayarıyla ilgili
darknees
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 14 Arl 2009, 20:11

gaz ayarıyla felan ilgili değil dostum benım basıma da geldı bu olay gittim pompayi dğiştirdim yine yandı sonra kendim yağ müşürünü değiştirdim bidaha yanmadı yağ müşirini değiştir yağlama sorun olsa anında yatak sarar ok
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti esri » 14 Arl 2009, 23:52

pekala arkadaşlar, arabayı yarım kontak açtığımızda bütün göstergelerin bir müddet sonra sönmesi gerekmiyor mu? hadi akü sönmez el freni de sönmez ama yağ lambasının sönmesi gerekmiyor mu? ve bu yağ lambasının yanması sadece bu durumda oluyor.
buna ne diyorsunuz!?
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti kmustafat » 18 Arl 2009, 17:35

[quote="afacann"]

dün itibariyle felimin yağ lambası rolantide yanıp sönmeye başladı gaz verince ve giderken yannmio ben yağ pompası die düşünüorum ama başka ne olabilir ve bunu  motor ısınınca yapio soğukken bişe yok fikir lerinizi bekliorum.

[/QUOTE] BENDE AYNI DERTDEN MUZDARİBİM MOTOR SOĞUKKEN YAĞ LAMBASI YANMAZ AMA MOTOR ISININCA YAĞ LAMBASI YANIP SÖNÜYOR HELEKİ UZUN YOLA YANİ ŞEHİR DIŞINA ÇIKMIŞAM MOTOR İYİCE ISINIYOR BOŞA ATINCA YANIYOR NEZAMAN GAZA DOKUNSAM DÜZELİYOR BENZİNDEDE AYNISI OLUYOR LPG DEDE TAMİRCİ YAĞ MÜŞÜRÜ YADA POMPA DEDİ POMPA PAHALI BEN ÖNCE MÜŞÜRÜ DEĞİŞMEK İSTİYORUM ŞİMDİ HAVALAR SOĞUDU MOTOR ÇOK ISINMADIĞI İÇİN PEK YANMIYOR AMA 5 10 KM GİDİNCE BOŞA ATIYORUM 1 DEFA YANIP SÖNÜYOR AMA DEVİRDE DÜŞÜYOR ONUDA DİKKATE ALMAK LAZIM HANGİSİNİ YAPSAM BİLMİYORUM BENZİNDEYKENDE DEVİR DÜŞSE ANLARIM AMA DÜŞMÜYOR BUNA RAĞMEN YİNEDE YANIYOR LAMBA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 18 Arl 2009, 17:35

[quote="gokyuzu70"]gaz ayarıyla felan ilgili değil dostum benım basıma da geldı bu olay gittim pompayi dğiştirdim yine yandı sonra kendim yağ müşürünü değiştirdim bidaha yanmadı yağ müşirini değiştir yağlama sorun olsa anında yatak sarar ok[/QUOTE] PEKİ YAĞ MÜŞÜRÜ NE KADAR POMPA NEKADAR ACABA İKİSİNİDE DEĞİŞTİRMİŞSİN 
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 18 Arl 2009, 19:03

senın sorun bence pompadan yag musurı 5 tl pompa orj 80 cıvarı bu favorit ama yag musırını bı degıs once
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nehuse » 19 Arl 2009, 01:07

Aynı şey bende de oldu daha önce müşir patlayıp yağ akıttığından tırstığım için yağ seviyesini sık sık kontrol ettim eksilme vs yoktu. Lamba sürekli yanmıyorsa bence pompa falan değiştirmeye uğraşmayın .Uzun yola çıkarken yağ seviyesine bir bakıverin .
Müşiri orjinal taktırın ben yan sanayi taktırdım kısa süre sonra yine gitti felicianın orjinali 30 tl falan yan sanayi 20 tl sanırım.
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir