Yol yardımı rezaleti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yol yardımı rezaleti

İleti cevdet125 » 24 Eyl 2009, 17:28

Selam Arkadaşlar. Bayram dönüşü Erzincan'dan Adana'ya giderken Kayseri'ye yakın su pompası arızalandı.Yol yardımı nı aradım bani Kayseri servisine yönelttiler .Saat 19:30 civarı servise vardım.Servistekiler parça yok beklemen lazım yada böyle devam et deyip başlarından savdılar. Niğde'yi 60 Km geçtim Kayış koptu su boşaldı. Ve ben O geceyi çoluk çocukla otobanda sabahladım. İştede skoda yol yardımı.Allahım düşürmesin.

cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti alpko » 24 Eyl 2009, 17:35

Terbiyesizler.. Boyle durumlar da, kaskonuz olmasa dahi, sigorta sirketlerinin yol yardimi hizmetlerinden yararlanirsaniz daha iyi olacak gibi. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 24 Eyl 2009, 18:24

hocam yüce skoda ile bu iş yürümez. sanki skoda yüce otoya yalvarıyor da onlarda kıramadıkları için devam ettiriyorlar. ingilizce biliyorsanız siz, bilmiyorsanız bilen bir yakınınızı yanınıza alın ve durumu direk olarak info@skoda-info.cz adresine mail ile bildirin. tabi isterseniz önce yüce otoyu arayıp giydirebilirsiniz.
verdiğim mail adresi Skoda'nın Çek Cumhuriyetindeki genel merkezinin iletişim mail adresidir. size en kısa zamanda dönüş yapıp yüce otoyu uyarıyorlar. şikayetçi olduğumuzu genel merkeze anlatamazsak bu sorunları daha çok yaşarız biz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mbarman » 24 Eyl 2009, 18:45

adı üzerinde arkadaşlar
y ü c e
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti demir_01 » 24 Eyl 2009, 23:18

hemso gecmıs olsun bı badıre atlatmıssın.benden sana bı tavsıye aracını adanada tucel otoya gotur eger aracın garantısı bıttıyse
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cevdet125 » 25 Eyl 2009, 17:51

sağolun arkadaşlar ilginize teşekkürler.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti Felicia9841 » 26 Eyl 2009, 00:51

Geçmiş olsun.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 26 Eyl 2009, 03:26

çok geçmiş olsun ancak yol yardım sizi yetkili servise yönlendirmiş zaten.. onların görevi buraya kadar.. yetkili servistede parça yok denmesine rağmen siz çok önemli bir parça arızalı olmasına rağmen yolunuza devam etmişsiniz.. dua edin ciddi bir arıza olmamıştır aracınızda inşallah.. inanasım gelmemekle beraber sözünüze yinede itimat ederek yetkili servisin size "parça yok beklemen lazım yada böyle devam et" demesi.. bunu bir servisin söylemesinin altında ben ancak kasıt ararım. basit bir su pompa arızası adamın ocağına incir ağacı diker hocam aman dikkat et..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti konevi1 » 04 Ekm 2009, 02:58

Geçmiş olsun...bende geçen ay ürgüp kayseri arasında kayseriye 30-40 km kala yolda kaldım...Arabam 95 felicia lx, 118 bin km'de uzun yola çıkıyom diye bakım yaptırarak/kontrol ettirmeme rağmen yolda araba çekişten düştü hız kaybetti, sağa çektim istop etti.sonra çalıştıramadım, konyadaki ustamı aradımi telefon yardımı sonuçsuz kaldı, çoluk çocuk yolda kaldık..Konyadan Samet skodayı arayıp yardım istedim yol servisinin 800'lü bir hattnı verdiler numara yanlış çıktı bir daha numara istedim bizde başka numara yok dediler..?! ki kendileri eski  skoda yetkili servisi  ve ben 1-1,5 sene onların sürekli müşterisiydim...Sonuçta çalıştığım İş kurumu kayseri İl müdürünün (allah kendilerinden bin kez razı olsun) gönderdiği özel skoda servisinin yardımıyla  yola devam ettik..(distbrütor tevzi makarası yanmış)

Eylülün 25'inde yine Sivasa gittim geldim, aksaray-nevşehir-kayseri-sivas arası İnternette sağlıklı bilgi çıkmıyor, gidilen yol güzergahındaki skoda servisleri+özel servisleri tarattım., bulabildiğimi yanıma aldım ...İkinci gidişimde Motor/fren/yağ vb nin yanı sıra elektirk aksamı---> bobin/şarz dinamosu/silecek/far/distrütör kapağı vb hepsini gözden geçirdim....Hatta yedek ateşleme beyni+tevzi makarası+kayış alarak yola çıktım. Allaha şükür sıkıntı olmadı

Yüce otonun skoda 15-20 yer il dışında yetkili servis bağlantısı yok,
wolksvagen-jetta-passat-golf grubu yetkili servis veya özel servis
bulmak lazım....Aracın bakımını ihmal etmemek lazım, kontak şoförlüğünden motor şoförlüğüne terfi etmek lazım, Sitedeki her ilde iyi servis kim diye bir bölüme de yazmıştım... O bölümdeki memnun kalınan/iyi servis vb. her neyse telefonlarını moderatör toplayıp listeleyebilirse hepimiz için uzun yollarda allah göstermesin ama sıkıntılı durumlarda başvuracağımız kaynak olur.

Selamlar...

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti AhmetH » 04 Ekm 2009, 14:58

servistekiler parça yok beklemen lazım dediği zaman neden beklemiyorsunuz.

bence yaşadığınız olayda hiç abartılacak birşey yok.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir