direksiyon cevirince rolanti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon cevirince rolanti

İleti ozfree1 » 25 Eyl 2009, 01:08

bu gün lastikleri degiştim ondanmdır anlamadım ama direksiyon cevirince rolanti düşüyor ve iyice kırınca tıss diye bir ses geliyor bilgisi olan varmı arkadaşlar birşey yapıyoruz birşey cıkıyor :)

ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2009, 01:11

muhtemelen lastiğinizi değişmeden öncede vardı bu durum ama eski lastiklerde kabaklıktan ötrü dönme direnci düşük olduğundan yapmıyormuş gibi gelebilir, yeni lastik yapışıp zorladığından olabilir.

full mekanik bi direksiyon değilse (feliçitaları tanımıyorum) yapabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozfree1 » 25 Eyl 2009, 12:07

sagolasın hakan
ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 10 Ekm 2009, 00:52

abi senin arabanda hidrolik direksiyon var ve hidrolik direksiyon pompası sen direksiyonu çevirdiğinde sana yardımcı oluyor sende direksiyonu rahat çeviriyorsun pompa kayışla döndüğü için sende direksiyonu çevirdiğinde pompa güç çekiyo yani motora göre ağırlaşıyor motor rolantisi düşebilir bu normaldir tıss diye tabir ettiğin sesler de direksiyonu tam kırdığında olur buda normaldir için rahat olsun arabanda bi sıkıntı yok herşey normal :D
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti ozfree1 » 14 Ekm 2009, 17:26

sagoasın musa birşey bu kadar güzel anlatılır valla 
ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 14 Ekm 2009, 21:45

için rahatlasın diye söylüyorum, diğer marka araçlarımdada bu tür rölanti farklılıkları vardır. gayet normaldir.özellikle motor hacmi düşük, elektronik aksamı fazla olmayan araçlarda böyle.aracın motor devrini yükselttiğinde, farların daha canlı yanması gibi, şimdide da pompaya elektrik çekiyor.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir