KAZA BAŞKA BİR BOYUT KAZANDI...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAZA BAŞKA BİR BOYUT KAZANDI...

İleti sonertevfik » 28 Eyl 2009, 01:37

YANLIŞ BİLMİYORSAM BİLGİM BU KADAR BU KONUDA... YANLIŞ BİRŞEY SÖYLEDİYSEM ARKADAŞLAR DÜZELTSİN...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti Mayk » 28 Eyl 2009, 01:52

Çok Gecmıs Olsun .
Mayk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 28 Eyl 2009, 02:03

[quote="sonertevfik"]YANLIŞ BİLMİYORSAM BİLGİM BU KADAR BU KONUDA... YANLIŞ BİRŞEY SÖYLEDİYSEM ARKADAŞLAR DÜZELTSİN... [/QUOTE]
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN İYİKİ ADAMDA KASK VARMIŞ YOKSA...SİGORTA KONUSUNDA BENDE AYNEN YUKARIDAKİ SÖYLENENİ BİLİYORUM,TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN CANINI SIKMA GELEN MALA GELSİN..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 28 Eyl 2009, 02:03

Teşekkürler Mayk!
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sener » 28 Eyl 2009, 03:23

geçmiş olsun

trafik sigortası hasarı karşı tarafın poliçesinde yazan tutar neyse onu karşılar. fakat bunu karşılamak için kazadaki kusur oranı önemlidir. karşı taraf tüm suçu üzerine aldıysa ve 8/8 kusurlu olduğunu tutanakta beyan ettiyse hasarın tamamı karşı taraftan alınır. diyelimki hasar 5000 lira tuttu karşı tarafın  trafik sigorta teminatı 4 lira ise sizekarşı tarafın  sigortadan 4000 lira ödenir. geri kalan 1000 lirayı siz ödersiniz. ödediğiniz bu bedeli karşı taraftan istersiniz vermezse dava yolu açıktır. dava ile masraflarınızı alırsınız. kusur oranına görede hasar bedeli karşılanır. yarı yarıya kusur varsa her iki tarafında  hasarının yarı bedeli sigortalarınızdan ödenir. kalan yarısı ise cebinizden ödersiniz.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 28 Eyl 2009, 10:20

Büyük geçmiş olsun sonercim. Allah daha beterinden korumuş. Cana gelmesin de mala gelsin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 28 Eyl 2009, 13:02

Abi geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 28 Eyl 2009, 17:31

TEŞEKKÜR EDERİM ÖZKAN ABİ, TEŞEKKÜR EDERİM ASIM KARDEŞİM. SABAH RAPORU ALMAK İÇİN TRAFİK ŞUBESİNE GİTTİĞİMİZDE ASLİ KUSURUN BİZDE (BABAMDA) OLDUĞUNU GÖRDÜK. ALSAK ALSAK MASRAFIN EN FAZLA %25 'İNİ ALABİLİRMİŞİZ. SAĞLIK OLSUN NE YAPALIM...
    ANCAK BUGÜN GİTTİĞİMİZ PEUGEOT SERVİSİ, 3000 LİRA FİYAT ÇIKARTTI MASRAF OLARAK. NEREDEYSE ARABANIN FİYATINI SÖYLEYECEKTİ DE VAZGEÇTİ DİYE DÜŞÜNDÜM, VE HEMEN ORADAN AYRILDIM...
    2 GÜNDÜR PARÇA FİYATLARINI ARAŞTIRIYORUM. EN FAZLA 500 LİRA TUTUYOR BÜTÜN MALZEMELER, GERİSİ UFAK TEFEK İŞÇİLİK VE BOYA PARASI... SANIRIM BU İŞ BİZE 1000 LİRAYA FALAN MALOLACAK... SAĞLIK OLSUN YİNEDE KASKO PARASINDAN UCUZ... BİZİM ARABAYI EĞER KASKO YAPTIRSAYDIK, 2 SENEDE 2600 LİRA GİBİ BİR RAKAM ÖDEYECEKTİK. ŞİMDİ İSE EN KÖTÜ İHTİMAL BAŞIMIZA GELDİ ASLİ KUSURLU BULUNDUK, ZARARIMIZ 1000 LİRA TAHMİN EDİYORUM... YİNE KASKODAN KARLI...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aekaragoz » 28 Eyl 2009, 17:39

Geçmiş olsun.

aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Superb

İleti barutoglu » 28 Eyl 2009, 22:53

[quote="sonertevfik"]     TEŞEKKÜR EDERİM ÖZKAN ABİ, TEŞEKKÜR EDERİM ASIM KARDEŞİM. SABAH RAPORU ALMAK İÇİN TRAFİK ŞUBESİNE GİTTİĞİMİZDE ASLİ KUSURUN BİZDE (BABAMDA) OLDUĞUNU GÖRDÜK. ALSAK ALSAK MASRAFIN EN FAZLA %25 'İNİ ALABİLİRMİŞİZ. SAĞLIK OLSUN NE YAPALIM...
    ANCAK BUGÜN GİTTİĞİMİZ PEUGEOT SERVİSİ, 3000 LİRA FİYAT ÇIKARTTI MASRAF OLARAK. NEREDEYSE ARABANIN FİYATINI SÖYLEYECEKTİ DE VAZGEÇTİ DİYE DÜŞÜNDÜM, VE HEMEN ORADAN AYRILDIM...
    2 GÜNDÜR PARÇA FİYATLARINI ARAŞTIRIYORUM. EN FAZLA 500 LİRA TUTUYOR BÜTÜN MALZEMELER, GERİSİ UFAK TEFEK İŞÇİLİK VE BOYA PARASI... SANIRIM BU İŞ BİZE 1000 LİRAYA FALAN MALOLACAK... SAĞLIK OLSUN YİNEDE KASKO PARASINDAN UCUZ... BİZİM ARABAYI EĞER KASKO YAPTIRSAYDIK, 2 SENEDE 2600 LİRA GİBİ BİR RAKAM ÖDEYECEKTİK. ŞİMDİ İSE EN KÖTÜ İHTİMAL BAŞIMIZA GELDİ ASLİ KUSURLU BULUNDUK, ZARARIMIZ 1000 LİRA TAHMİN EDİYORUM... YİNE KASKODAN KARLI...
[/QUOTE]
Öncelikle geçmiş olsun Soner, dün mesajını gördüm ama bir işim çıkmıştı yazma fırsatını yeni buldum. Demek babanız asli kusurlu çıktı. sekizde altı babanızı sekizde iki karşı tarafı kusurlu göstermiş. bu durumda masraflar hesaplanacak sizin masraflarınızın dörtte birini karşı tarafın sigortası ödeyecek kalanı kendiniz ödeyeceksiniz, karşı tarafın hasar tutarının dörtte üçünü de sizin sigortanız ödeyecek kalanı kendisi ödeyecek. kazada asli kusurun kendinizde olmadığını iddia ediyorsanız mahkeme yolu açıktır. ama uzun iştir diye zannediyorum. benim kazada sekizde sekiz beni kusurlu göstermişti polis. aslında benim yaptığım kaza türünde mutlaka her iki tarafta da kusur olmalıydı ama ben uğraşmak istemedim. Mahkemeye filan vermedim. hatta daha yaptırmadım bile.  Cana gelmesin Mala gelsin. Allah hakkınızda hayırlısını versin.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti sonertevfik » 29 Eyl 2009, 00:00

Yorumun için teşekkür ederim Gazi hocam.
    ARKADAŞLAR İŞLER YENİ BİR BOYUT KAZANDI, SERVİS BİZDEN KARŞI TARAFIN EHLİYET VE RUHSAT FOTOKOPİSİNİ ALMAK ÜZERE BİZİ TRAFİK ŞB.'SİNE SEVK ETTİĞİ SIRADA, TRAFİK ŞUBESİNDE GÖREVLİ OLAN POLİS, MOTORSİKLETLİNİN SİGORTA VE RUHSAT FOTOKOPİSİNİ BİZE TESLİM ETTİ FAKAT 8/6 HAKLI OLAN MOTORSİKLET SÜRÜCÜSÜNÜN EHLİYETİNİN OLMADIĞINI, BU DURUMDA BİZİM HASARIMIZIN TAMAMININ KARŞI TARAFIN SİGORTASI TARAFINDAN KARŞILANABİLECEĞİNİ, VE SÖZKONUSU ZARARIMIZI, MOTORSİKLETLİNİN SİGORTA ŞİRKETİNİN, MOTORSİKLETLİ SÜRÜCÜYÜ DAVA ETMEK SURETİYLE BİZE ÖDEDİĞİ ZARARINI GERİ ALACAĞINI SÖYLEDİ...
    SORUM ŞU ARKADAŞLAR;
    1) BU DURUMDA İZLEYECEĞİMİZ YOL NE OLMALI?
    2) MOTORSİKLETLİ ŞAHIS EHLİYETSİZ OLDUĞU İÇİN BİZİM ZARARIMIZ % 100 ÖDENİR Mİ?
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 29 Eyl 2009, 03:05

GÜNCEL
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti recai392 » 01 Ekm 2009, 19:04

geçmiş olsun
recai392
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 01 Ekm 2009, 19:07

ehliyeti yoksa %100 suşlu ve hepsini öder diye biliyorum.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 01 Ekm 2009, 19:43

çok geçmiş olsun soner kardeşim cana gelmesin aman ..!

ama masraf bana biraz fazla gibi geldi izmirde sami usta onu daha ucuza maal eder ....

kaldıki benim polo ile yaptığım kazada sağ taraf komple değişti (sağ camurluk,sağ kapı,sağ arka kapı,sağ emniyet kemeri,sağ arka çamurluk,sağ ön ve arka tampon,sağ ön lastik jant) tamponlar dahil ön lastik ve jant 3 800 tl tuttu kasko karşıladı bu araç polo 2000 model felicia nasıl olurda bukadar tutar anlamadım ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti yexplorer » 01 Ekm 2009, 22:24

geçmiş olsun buna benzer bir olay biraderin başına gelmişti motorsürücüsü yara aldığı için suçlu duruma düştü üstüne para verdi davadan vaz geçirdi
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti mayham85 » 02 Ekm 2009, 02:28

geçmiş olsn.
cana geleceğine mala gelsin.

Ancak! kasko konusundaki hesabınız kınıyorum. 2007 yılında sıfır aldığım golf aracımı kardeşim perte çıkardı 26000 lira (sanayide) 34000 lira doğuşta hasar tespiti yapıldı doğuş şartı koştum perte çıkartıldı ve 37000 lira para aldım kaskodan. aracı zaten 38900 e almıştım ikinci el satmak istesem o paraya o arabayı asla satamazdım. kendi arcımdan öte karşı tarafın opel combosuda perte çıkartıldı kendi kasko şirketim tarafından.ve kardeşim 8/8 kusurlu olduğu halde. üstüne üstlük şasem eğilmişmi arabam kazalı bir şey olurmu gibi sıkıntılara asla girmemiş oldum. bundan öte bir durum allah göstermesin bir kazada siz suçlu olduğunuz durumda (olur ya dünya hali) karşı taraftan birisinin malına veya canına  gelecek bir durumda oluşacak tazminatı karşılamanız çok zor olacaktır.

bu sebeplerle iki senede şu kadar ödeseydim gibi bir mantığı çok yanlış buluyorum.

mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 02 Ekm 2009, 12:48

[quote="ünsal"]çok geçmiş olsun soner kardeşim cana gelmesin aman ..!

ama masraf bana biraz fazla gibi geldi izmirde sami usta onu daha ucuza maal eder ....

kaldıki benim polo ile yaptığım kazada sağ taraf komple değişti (sağ camurluk,sağ kapı,sağ arka kapı,sağ emniyet kemeri,sağ arka çamurluk,sağ ön ve arka tampon,sağ ön lastik jant) tamponlar dahil ön lastik ve jant 3 800 tl tuttu kasko karşıladı bu araç polo 2000 model felicia nasıl olurda bukadar tutar anlamadım ....
[/QUOTE]

Peugeot servisi zaten 3000 lira gibi bir rakam kaçırınca ağzından ben hemen oradan ayrıldım... Ünsal kardeşim 400 lira çift renkli ön cam dahil malzeme parası verdik. Taiwan malı çamurluk falan aldık... 500 lira kaporta ve boya servisine verdik (güngörende bizim akraba vardı hem boya hem kaporta atelyesi) birde 30 lira jant takımı alacağım (ön kant kapağımız kırılmıştı tek olarak bulamıyorum) 20 lira da rot ayarı yapılacak... toplam masraf 950 lira ve biz bu paranın %25 'ini bir kaç aya kadar alacakmışız karşı tarafın sigortasından... Sağlık olsun, insan hayatı herşeyden önemli, arabayı çöpe de atsaydık hiç umurumda değildi zaten... Ölümlü bir kaza da olabilirdi, Allah CC. korudu şükürler olsun...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir