Hangi amortisör?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangi amortisör?

İleti kiyakfeli » 29 Eyl 2009, 02:30

Sağ ön ve sol arka amortisörler yağ kaçırmış. Usta değiştir dedi. Gece sesini hissediyorum çukurlara girince. Dördünü mü değiştireyim?

Siz hangi amortisörü tavsiye edersiniz. Monreo marka varmış bir yere sormuştum. Ön amortisörler için tanesi 60 demişti.

Birde benim arabanın şuanki amortisörleri yumuşak. Kaputuna bastırıp arabayı sallayınca tahterevalli gibi sallanıyor.  Yumuşak olanlar toprak yola göreymiş. Sert olanlar asfalta göreymiş. Sizin amortisörler şu an nasıl? Hep asfaltta kullandığım için amortisörü ona göre mi alayım? Bilgisi olan var mı?

Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti by wodoo » 29 Eyl 2009, 02:36

Dördü birden değişirse daha sağlıklı olur bence.. Amortisör olarakta monroe gazlı tavsiye ederim..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti Musa » 10 Ekm 2009, 01:06

ya abi işine karışmak gibi olmasın ama ben senin yerinde olsam amortisörleri değiştirmem garantili tamir yaptırırım.Amortisörler tamir oluyor ve garanti de veriliyor bi sıkıntı olduğunda garantiden hallediliyor ücret almadan ama bu giresunda varmıdır bilmiyorum abi 
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti feliciaZK » 10 Ekm 2009, 01:48

felicia orjinal amortisörleri yumuşaktır
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti vwskodacorlu » 10 Ekm 2009, 13:53

billstein amortisörlerde güzeldir,tavsiye ederim..alman malıdır.
vwskodacorlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 10 Ekm 2009, 17:01

[quote="kiyakfeli"]Sağ ön ve sol arka amortisörler yağ kaçırmış. Usta değiştir dedi. Gece sesini hissediyorum çukurlara girince. Dördünü mü değiştireyim?

Siz hangi amortisörü tavsiye edersiniz. Monreo marka varmış bir yere sormuştum. Ön amortisörler için tanesi 60 demişti.

Birde benim arabanın şuanki amortisörleri yumuşak. Kaputuna bastırıp arabayı sallayınca tahterevalli gibi sallanıyor.  Yumuşak olanlar toprak yola göreymiş. Sert olanlar asfalta göreymiş. Sizin amortisörler şu an nasıl? Hep asfaltta kullandığım için amortisörü ona göre mi alayım? Bilgisi olan var mı?
[/QUOTE]

ben seni bilgilendireyim monroe ile ilgili.monroelae gazlıdır.biraz daha serttir.monroe nun bi favorit için olanı bide felicia için olanı vardır.favorti olanlar dediğiniz rakamlar.feliciar daha pahalıdır.favorit amortisör felicia ya uymazmı uyar.ama yayın bastığı yerler favoritler 2-2,5 cm daha yüksektir.kimine göre bu yükseklik avantaj gibi gelir.bana sorarsan dezavantaj.önler yükselirken bu sefer arka çökücek.ayriyetten arabanın burnu daha yüksekde duracağı için yol tutuşu düzgün olmucaktır.o yüzden alırken dikkat edin favorit monroesu almayın.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 12 Ekm 2009, 22:48

[quote="Musa"]ya abi işine karışmak gibi olmasın ama ben senin yerinde olsam amortisörleri değiştirmem garantili tamir yaptırırım.Amortisörler tamir oluyor ve garanti de veriliyor bi sıkıntı olduğunda garantiden hallediliyor ücret almadan ama bu giresunda varmıdır bilmiyorum abi 
[/QUOTE]

Teşekkürler.. giresun biraz küçük bir yer. ustalardan da öyle bir tavsiye gelmeyince hiç aklıma gelmedi doğrusu. monreo siparişi verecem.

Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 12 Ekm 2009, 22:52

[quote="parsanoto"]

ben seni bilgilendireyim monroe ile ilgili.monroelae gazlıdır.biraz daha serttir.monroe nun bi favorit için olanı bide felicia için olanı vardır.favorti olanlar dediğiniz rakamlar.feliciar daha pahalıdır.favorit amortisör felicia ya uymazmı uyar.ama yayın bastığı yerler favoritler 2-2,5 cm daha yüksektir.kimine göre bu yükseklik avantaj gibi gelir.bana sorarsan dezavantaj.önler yükselirken bu sefer arka çökücek.ayriyetten arabanın burnu daha yüksekde duracağı için yol tutuşu düzgün olmucaktır.o yüzden alırken dikkat edin favorit monroesu almayın.
[/QUOTE]

Tamam... bugun monreo siparişi vermiştim. uzun süredir foruma bakmıyorum. yarın göndermeden sorayım favorit için mi, felicia için mi diye. gazlıymış.
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 15 Ekm 2009, 18:42

[quote="parsanoto"]si olan var mı?

[/QUOTE]
2 cm fazla farkedermi acaba? arabanın önü zaten arkaya göre yere daha yakın.  ölçtüm önüyle arakası arasında 4 cm falan fark var. arabanın altını da 5 kere felan sürttüm. içim gitti. bir kere de logar kapağına çarptı. şanzumanın olduğu yerde küçük bir iz kaldı. Altına koruma taktırdım. Koruması tamam fakat daha fazla sürtüyor bu seferde. sonra yaylaya çıkmaya korkuyorum araba altını sürter diye.

ilk başta olmaz demiştim ama 2 cm fazla değil gibi. sizce nasıl?  çoğu kişi arabasının altının yere yakın olmasından yakınıp favorit monreosu taktırıyormuş herhalde. favorit monreo amortisör taktıran varmı?
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir