Motor ısısı uzun yolda içeriye yansıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor ısısı uzun yolda içeriye yansıyor

İleti konevi1 » 04 Ekm 2009, 02:20

Merhabalar fazla şehirler arası uzun yol yapan biri değilim... Ekimin üçünde sivasa gidip bir gün sonra  geldim, Dönüşte ki toplam ortalama 110-120 km. hızla mola da vererek 9 saat içinde 550 km. yol yaptım.Bir ara Konya girişinde sağ ön yolcu koltuğu tarafında bayağı bir ısınma gördüm. Ön paspasın altında  özellikle ayak uzatılan kısmı, konsolun döşeme ile birleştiği yerden yolcu ayak uzatma yerine doğru ılığın biraz üstü sıcaklık vardı... Hararet normaldi.

Yine ayın 25inde Sivasa gittim. Yine dönüşte baktım, paspasın kendisinde ve zeminde yolda bir yarım saat-bir saat sonra gittikten sonra ısınma oluyor, hatta paspas ile döşeme arasında hafif  nemlenme  gördüm. Hız ise 130-120-110 larda olmakla birlikte 100 km civarında...Toplamda 9-10 saat içinde 550 km yol geldim.Hararet normaldi...

Arabam felica 95 lx 118 bin km, bakımlı aracımda ortalama 100-120 km ile fasılasız 150-200 km yapıldığında motor gövde ısısı içeriye sağ ön yolcu ayak zemininden içeriye yansıdı, sol tarafta çok az ısınma vardı. oda ön konsol/zeminle birleştiği yerde ...Arabada teknik açıdan her şey normal, uzun yola gidiyorum diye motor/yağ/fren/elektrik/silecek vb.herşeyi kontrol ettirip yola çıktım.  Bu makul ve hep olan olan bir şeymi? Yoksa felicia motor önde olması, zemin/döşeme  izolesinin zayıflığındanmıdır?  

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti efboacestc » 04 Ekm 2009, 14:10

geçen yaz 700 km yol yaptık öğlen 11 de yola çıktık gece 1 de eve vardık.bizde böyle bir sorun olmadı.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti PİCK-UP » 04 Ekm 2009, 14:20

95 ilk felicia 'nın çıkma dogma yılı oldugundan izolasyonun zayıf oldugunu düşünüyorum. bizim araçlar 2000 model ahmetin aracıda 2001 model olması lazım bnm araçtada böyle bir sorun yok belki o yıllarda çıkan araçlarda oluyor diye bizim serilerde izolasyonu kuvvetlendirmiş olabilirler. senin araç gibi 95 model felicia kullanan arkadaşlarda da aynı sorun oluyorsa o seride problem vardır. yoksa senin aracın izolasyonunu çalmışlar veya komple kaportaya girdirmişlerse sen veya önceki sahibi komple sökülüp kaporta boyaya girmiş ise izalasyonunu sökmüş ancak geri takmamışta olabilirler.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti konevi1 » 05 Ekm 2009, 00:16

Ahmet ve Semih arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Ben aracın 3. sahibiyim bildiğim kadarıyla
komple boya veya hasarlı olma durumu yok, konyadaki skoda servisi ve özel servislerden uyarı almadım...Muhtelif yerlerde kısmı boya ve benim çarpmalarım sonucu boya var,

Dediğiniz gibi izolasyonda model yılı itibarıyla bir yetersizlik olabilir, yinede bir oto döşemeciden/kaportacıdan bilgi almakta ve skoda parçaları aldığım yerden bilgi almakta fayda var. 
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti Musa » 10 Ekm 2009, 01:03

abi izalasyondan da olabilir bir de orda kalorifer kazanında yani torpidonun arkasında kapaklar var normalde kalorifer kapalı ama o kapak açık olduğundan sadece sağ tarafa sıcaklık verir çünkü o kapak orda kapağı kapatıp sorun hallledilir tabi bu iş biraz zor :D 
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti esri » 10 Ekm 2009, 14:49

o ka pak nasıl kapatılır arkadaşım. b.raz daha geniş anlatabilr misin??
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir