Felicia Conta Yaktı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Conta Yaktı

İleti efboacestc » 10 Ekm 2009, 01:01

Bu gün feliciam conta yaktı acaba ne kadara yaptırabilirim bilgisi olan varmı lütfen yardım edin
aracı hiç zorlamadım neden böyle bişey oldu anlamıyorum

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti Musa » 10 Ekm 2009, 01:17

abi geçmiş olsun 100tl ile 150 tl arasında rektefiyeci taşlama parası alır en az 100 tl parça tutar takım conta termostat işte rektefiyeciye gereken parçalar derken bu paralar tutar sökme işçiliğide 100 tl alırlar abi 

abi hararet yükseldiyse daha kurtarman biraz zor oluyor inşallah arabanda antifiriz vardır yoksa silindir kapağı çürüyor ve gerekirse silindir kapağı değişebilir umarım kapak çürümemiştir
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda felicia

İleti PİCK-UP » 10 Ekm 2009, 17:02

hiç üst kapagı yanında söktülerse bu işlemi sen bile yapabilirsin. paran cebinde kalır.
1 - ilk baş üst kapak contası ve zımpara al..
2 - üst kapagı sök takım taklavatın varsa.
3 - sonra kapagın arka yüzünü çevir. skoda yazısı yüz üstü gelecek şekilde ameliyat masasına yatır. kapakta egilme filan olmuş olabilir.  böyle birşey olurda taşlatmassan biraz sürersin tekrar conta yakarsın. onun için söküldükten sonra daha da önceden taşlama işlemi yaptırmadıysan 1 belki 2 kerelik düzgün taşlatma hakkın var ondan sonra kapagı at gitsin zaten. çünkü taşlandıgından piston rahat hareket edemediginden contayı yakar..

4 - her neyse egilme yok ise.. önceki contayı güzelce maket bıçagı veya falçata ile tertemiz et ettiginden emin olduktan sonra güzelce zımparala pürüz kalmasın daha sonra yeni contayı koy söktügün işlemin tersini yap.. conta zten 5-10 lira birşey rektifiyelik işi yoksa birde yarım gün sök tak işlemi olur. al sana conta işi biter.

çünkü bir servis en çok parayı conta yakan araçtan alırlar. ona göre. Oraları bilmem ama Adana'da bir çok yer böyle para kazanıyor.

Not::: eger hararet çok yükseldi ise su hortumları delinmiş patlamış yırtılmış olabilir hepsini kontrol et. ve egilme işi var ise rektifiyeciye git sen hiç bulaşma bile.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti efboacestc » 10 Ekm 2009, 17:11

sorun halloldu dünkü tamirci conta yanık demişti.
servisime gittim baktı inceledi termostat bozulmuş o yüzden fan açmıyor dedi.termostatı değiştirdik hiç bir sorun kalmadı contada yanmamış çok şükür yırttım sağolun.
fren balataları değişti.
direksiyon körükleri değişti ikiside
aks körüğü değişti
termostat değişti.
işçilik 50 lira nasıl sizce
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sonerx » 11 Ekm 2009, 00:25

conta yakmamış sa iyi ama bunu herkes kolay anlayamaz.!Diğer işçilik çok uygun oldu.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti ugur_clskn » 13 Ekm 2009, 02:41

sanırım benim de fren balatalarımı değiştirme vaktim geldi bu ne kadar tutar bilgi verebilirseniz sevinirim
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti gokyuzu70 » 13 Ekm 2009, 03:18

yeni silindır kapagı kac para arkadaslar yan sanayı taktırsam bır sorun cıkarırmı benım kapak cok taslanmıs taslama tutmuyor artık yardımlarınız beklıyorum tesekkur ederım sımdıden
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mavimc » 28 Oca 2015, 10:40

1998 model 1.3 glx karburatorlu feliciam var.Dün itibariyle aracıma yeni conta taktırdım silindir kapağı ilk defa işlem gördüğü için almak zorunda kalmadım. Silindir kapağını taslamasi ve temizlenmesi 150 tlye mal oldu. Parcacidan silindir kapak contasi manifolt contasi egsoz contasi su deposu radyator, radyator hortumlarir,radyator musuru benzin hortumlari, saplamalar, bujiler falan derken parcaciya yaklaşık 300 lira verdim. Ustama da yağ ve anti firiz dahil 240 lira verdim. Yaklaşık700 tlye mal oldu. OÖnceki gün akşamdan aracı sanayide bıraktığım için usta sabah ilk iş olarak benim aracıma başladı. Akşam 18.30 da aracı bitmiş olarak aldım. Çin malı radyator haricinde bulamadığım için mecbur taktırdım. Onun haricinde içime sinmeyen bir konu olmadı. Şu an hararet 70 altında. Fan müşürünü 62 lik (yanlış hatırlamıyorsam ) 8-) taktirdigim için daha erken fan acıyor. Şu an için güzel gidiyor.
mavimc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muammer Çalışkan
Nereden: Samsun
Arabanız: felicia

İleti mavimc » 28 Oca 2015, 10:46

Bu arada conta tamiri yaptirmadan önce google da çıkan bütün formları okudum. İşin nasıl yapıldığını araştırdım. Yukarıda yazan arkadaş gibi sakin kendiniz yapmaya kalkmayın. Benim ustamin da aynı araçtan var. Aynı şekilde o da birkaç ay önce kendi aracınınkini değiştirmiş. Kendiniz evinizin bahçesinde yapabileceğiniz bir iş değil sual ayarlarını yapmak çok zor bir iş.
mavimc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muammer Çalışkan
Nereden: Samsun
Arabanız: felicia

İleti blauzahn » 28 Oca 2015, 11:41

Tork anahtarınız var ise yapabilirsiniz aslında. Tork anahtarınız var ise elinizin anahtar tuttuğunu ve belli bir seviyede olduğunuzu varsayıyoruz artık. Önemli olan düzgün şekilde torklamak. O yüzden normal anahtar ile bu işe kalkışmayalım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir