sarsıntı lakada

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sarsıntı lakada

İleti murrratbat » 11 Nis 2007, 02:04

ya arkadaşlar felicia larda sarsıntı olayı diger bir çok arabaya göre birazdaha fazlamı patlak amatisörüm yok fakat lakada yada taşlı yolda bana biraz daha çok hisettiriyor gibi geldi fikri olan

murrratbat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 11 Nis 2007, 12:55

felicia ön amartisör çok harikadır inanılmaz süspansyon var ama aynı mükemmellik arka amartisörlerde hiç yok arka amartisörler çok sert olduğundan dolayı aracın bagaj kısmınddan çok ses gelir evimin yolu biraz kötü her gün bu sorunu yaşıyorum düzeltmenin yolu var o da arka amartisörleri ön gibi harika yaylanan bişey taktırmak. amaaaaa servis ve tamirciler bu olaya kesinlikle karşı çünkü bunu yapan mühendisin bir bildiği var ondan böyle yapmış dediler arkada ön gibi harika yaylansa aracın süratlenince ufak bir çukura girerse uçak misali havaya uçarsın allah göstermesin. yapılacak tek şey aracı mümkün olduğunca kibar kullanacan çkura girmeyecen yada çukurda yavaşlayacan bunları yapmazsan benim gibi aracının ön amartisörleri patlar ve kapı ayarları tamamen kaybolur dolayısıyla kapılardan ses gelir

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 11 Nis 2007, 14:23

[quote="murrratbat"]ya arkadaşlar felicia larda sarsıntı olayı diger bir çok arabaya göre birazdaha fazlamı patlak amatisörüm yok fakat lakada yada taşlı yolda bana biraz daha çok hisettiriyor gibi geldi fikri olan[/QUOTE]

Yazdığınızdan, hangi durumlarda sarsıntının fazla olduğunu anlayamadım. Ancak Favorit-Forman-Felicia serilerinde süspansiyon biraz gürültülü çalışır. Ama çok da rahatsız etmez. Eğer gerçekten kafanıza takıyorsanız gürültü meselesini; amortisör takozları, salıncak burçları, rot başları ve rotilleri öncelikli olarak kontrol ettirmenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir